İstanbul Estetik Merkezleri

istanbul estetik merkezleri

Günümüzde sağlık hizmetlerinin yeni bir boyut kazanmasıyla birlikte vücutlarında veya yüzlerinde mükemmeliyetçi bir duruş sergileyebilmek isteyen kişiler tarafından estetik tercihi sıklıkla yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanında başlayan estetik servislerinin sağladığı bu hizmetlerin en başarılıları İstanbul’da bulunuyor. Genel kapsamıyla kalabalık olan bu şehrin bu gibi gelişmelerde ilgi odağı olduğu zaten sizler tarafından da biliniyordur. Özellikle ünlü kişilerin estetik yaptırmaya başlamasıyla birlikte insanların bu konu hakkındaki bakış açıları tamamıyla değişmeye başladı. Ayrıca vücut hatlarımızdan yüz hatlarımıza yapılabilen bu yenilik insanları fazlasıyla cezbedebiliyor. İstanbul estetik merkezleri araştırmanızda birçok firmanın sunduğu hizmetten haberdar olabilirsiniz. Örnek olarak vermek gerekirse bu hizmeti sunan firmalar:

İstanbul’daki Estetik Merkezlerinin İletişim Bilgileri

⦁ Özel Newest Plastik Cerrahi Merkezi
Adres: Altunizade Mah. Tophanelioglu cad No 1 Üsküdar – İstanbul / Türkiye
Telefon : +90 (216) 326 02 57
http://www.newest.com.tr/

⦁ MiaPlast Estetik Merkezi
Adres: Valikonağı Caddesi Bina No:73 Kat:7 Daire:7 Nişantaşı / Şişli – İSTANBUL
Telefon : +90 212 296 74 42
http://www.miaplastestetik.com/

⦁ Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu
Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul
Telefon : +90 (216) 474 54 54
http://www.esteworld.com.tr/

⦁ Estethica
Adres: Küçükbakkalköy Mah. Işıklar Cad. No: 28. Ataşehir
Telefon : 0216 655 50 60
https://estethica.com.tr/

⦁ Femmeplast Cerrahi Tıp Merkezi
Adres: Dere Boyu Cad No:33 Küçükbakkalköy
Ataşehir/İstanbul
Telefon: +90 216 355 7575
http://www.femmeplast.com/

⦁ Medis Estetik
Adres: Halaskargazi Cad. No: 8 Şeker Apt. Daire: 3 Kat: 2 Harbiye / Şişli / İSTANBUL
Telefon: +90 (0212) 288 11 11
http://www.medisestetik.com/

ve dahi pek çok firma en çok bilinen İstanbul estetik merkezleri arasında sayılabilir. İstanbul’un en ünlü estetik merkezi gibi bir nitelendirme yapmak mümkün değildir. Genel kapsamında her sağlık merkezinin daha başarılı olduğu alanlar olabilir. Ancak bu kişilerin kendi tercihleri doğrultusunda belirlenmesi gereken bir kriterdir. Ayrıca fiyat açısından kendinize en yakın olan seçenek sizler için en doğru seçim olacaktır.

İstanbul Estetik Merkezleri Fiyatları

Estetik hizmetleri yaptırmak istediğiniz bölgenin sigorta karşılığı bulunmuyorsa paralı olarak yaptırılan işlemler olarak bilinir. Ancak estetik merkezleri dahil olmak üzere yapılacak olan ameliyat için bir sağlık sorunu teşkil ediyor ve sizin için büyük bir sağlıksal anlamda sorun yaşatan bölgenizdeki düzenlemeleri sigorta kapsamında karşılandığını belirtmemiz gerekiyor. Yine de İstanbul estetik merkezleri fiyatları araştırırken genel olarak sadece internetteki bilgilerden yola çıkmak pek doğru olmayacaktır. Kişilerin kendisine özgü yapılacak operasyonlarda farklı fiyatlandırmalar yapılabilir. Bu yüzden sağlık merkezleri ile birebir görüşmelisiniz. Ancak İstanbul’a gidemiyor veya başka bir şehirde yaşıyorsanız. İstanbul estetik merkezleri telefon numaraları üzerinden iletişime geçebilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Yine de operasyon için başvurduğunuz bu merkezlere önceden bir gitmeli ve yapılacak operasyonun gerekliliği açısından ve fiyat açısından daha detaylı bilgi almalısınız.

 

Estetik Merkezlerinde Yapılan İşlemler

Günümüzde oldukça yaygınlaşan estetik ve cerrahi merkezlerde şikayetçi olduğunuz bölgeye yönelik dilediğiniz operasyonu yaptırarak, istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Estetik ameliyatı yaptırmanız için gereken tek şey 18 yaş sınırını ve büyüme yaşınızı doldurmuş olmanızdır. Ardından yaptırmak istediğiniz bölgeye yönelik doktor randevusunu alıyorsunuz. Doktorunuz bu operasyona yönelik sağlıkla ilgili bir engel görmüyorsa ameliyatınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Estetik işlemleri; Yüz estetiği, gövde estetiği ve meme estetiği olarak üç temel gruba ayrılır.

istanbuldaki estetik merkezleri iletişim

Yüz Estetiği :

  • Rinoplasti (Burun Estetiği): Genellikle, burun küçültme, kemer aldırma ve yüz ile orantılı doğal görünüm elde etmek için tercihe edilen bir estetik türüdür.
  • Yüz Germe ve Boyun Germe: Yüz ve boyun bölgesinde sarkan deriyi sıkılaştırmak için uygulanan bir estetik türüdür.
  • Göz Çevresi Estetiği: Göz ve çevresinde yaşlandıkça oluşan, kırışıklıkları, büyümüş ve ya inmiş göz kapaklarına yapılan bir estetik türüdür.
  • Kepçe Kulak Ameliyatı: Kulağa yönelik uygulanan bir estetik türüdür.
  • Yağ Enjeksiyonu: Yüz bölgesine uygulanan bir estetik türüdür.
  • Alın Germe ve Kaş Kaldırma: Özellikle, fazla kırışıklığa sahip alınları germe yöntemi ile genç gösterme ve istenilen ölçüde kaşı kaldırarak yapılan bir estetik türüdür.
  • Gamze Estetiği: Yanak bölgesine uygulanan bir estetik türüdür.


Bu işlemlerin iyileşme süreci, türlerine göre farklılık göstermektedir. Ameliyattan sonra düzenli olarak doktor kontrolüne gidilmeli ve ameliyat sonrasında doktor tarafından verilen ağrı kesici ve ilaçlar kullanılmalıdır. Genellikle hasta ameliyattan sonra 1 gün boyunca hastanede tutulup ardından 3 ile 7 gün olmak üzere dinlenmesi için eve gönderilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir