Zayıflama Yöntemi Olarak Liposuction – Merkezleri – Fiyatları – Zararları

liposuction merkezleri

Liposuction Nedir?

Estetik merkezlerimizi arayarak, bizlere çeşitli konularda sorularını yöneltmekte olan ziyaretçilerimize yardımcı olmak adına bu yazımızda liposuction nedir sorusunun yanıtını vermeye başlayacağız. Yıl içerisinde belirli dönemlerde ve çeşitli nedenlerden dolayı alınan kiloların, daha çok vücudumuzda biriken yağ tabakalarından kaynaklandığını görmekteyiz. Buna göre her ne sebeple olursa olsun vücudunuzdan atamadığınız yağların liposuction tekniği ile alınmasını sağlamakta olan uzmanlarımızı sizlerle tanıştırmaktayız.

Bu sayede kendinizi daha ince görünümlü ve fit hissedeceğiniz adımların, adreslerimizde atılacağına şahit olabileceksiniz. Bu konuda sizlere bazı soru işaretlerinizi giderecek olan ve bilinçli olmanızı sağlayacağımız adımları da atıyoruz.

İşte bunlardan birisi de liposuction nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermemizle mümkün olacaktır.

Liposuction işlemlerinde, vücuttan yağların atılması için özel teknikler kullanılmaktadır. Cildin alt tabakasında bulunan yağ hücrelerinin özel kanüller vasıtasıyla çekilmesi işleminin liposuction olarak adlandırıldığını söyleyebiliriz. Buna göre hastanın talep edeceği farklı noktalarda bulunan yağların hemen alınabileceğini göreceksiniz. Lokal anestezi ile yapılan ve bölgeler bir uyuşturma sayesinde, hastanın uyanık kalacağı bir biçimde yağların alınması işlemlerinin ardından kısa sürede normal yaşantılarınıza döneceğini görebileceksiniz.

Liposuction yaptırmak istediğiniz de, merkezlerin ve uzmanların kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Erkeklerde meme küçültme işlemi için, bayanlarda ise meme şekillendirme, kalça, bel veya basen bölgesinde yağ aldırma ve karın bölgesinden yağ çektirme işlemleri için yine liposuction tekniklerine başvurabileceğinizi göreceksiniz.

Hem erkeklerin, hem de kadınların spor ve beslenme düzenleriyle veremedikleri aşırı yağlarında bu sayede rahatlıkla alındığını görebileceksiniz.

Ameliyat öncesinde planlamaları yaparak, vücudun sarkmaması için özel bir çaba sarf edecek olan uzmanlarımız sayesinde en gerçek ve doğru bilgilere ulaşabileceksiniz.

Bu uygulamaları yaptırmak istediğiniz alanlara ve yağ miktarlarına göre değişmekte olan liposuction fiyatları hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

liposuction fiyatları

Liposuction ile Selülit Yok Etme

Selülitler derinin altında kalan inanılmaz kötü görüntü oluşturan çıkıntı ve çatlak şeklinde görünümlerdir. Selülit tedavisinde en fazla kullanılan Liposuction vakumları ile yağ alınmasıdır. Liposuction tedavisinin yanı sıra, lipofiz olarak nitelendirilen, Lipoliz mezoterapi isimli estetik işlemi uygulanır. Selülitleri yok etmek için estetik merkezlerimizde bulunan krem ve masaj yağlarından alabilirsiniz. İlgili yöntemlerin de hepsinde küçük bıçaklar ile yağ alınıyor. Derinin alt tabakasında biriken yağların belirli kanallı bıçaklarla yok edilmesi kısa sürede sizleri memnun edecek sistemdir. Selüloitleri yok etmek ve deri altındaki alt tabakaları düzenlemek iyi analiz ile yapılır. Selülitler belirli yaşta olan ve zamanla yorgunluk yapabilir. Her bir hava hücresine yapılan bağımsız bölme estetik hareketleri ile herkesin istediği problemlere kalıcı etkiler yaratabiliriz.

Estetikte Lenf Drenaj Sistemleri

Lenf Drenaj yöntemi ile vücut içindeki toksinler yok edilir. Dokudaki sıvı akışı normale döndürmek için yapılan estetik cerrahi işlemidir. Selülit tedavisinde, detoksikasyon süreçlerinde, alt ve üst ekstrem bölgelerde, ödem yapan bacaklarda genel olarak zayıflamak için uygulanan yöntemdir. Lenf drenaj sistemleri derinin altındaki toplardamarlara ve lif içindeki kan akışına direk veya dolaylı yönden olarak atış yapılmasına yardımcı olan sistemdir. Bu süreç ülkemizde çok tercih edilen bir estetik sürecidir. Aynı zamanda bölgesel şekillendirmeleri gerçekleştirmek, ödem ve bacak bölgesindeki kırışıklıkları yok etmek için lenf drenaj sistemi uygulanır. Yüz bölgesindeki cilt elastik yapının daha canlı görünmesine yardımcı olan estetik işlemdir. Bacak bölgesinde oluşan yorgunlukların yok edilmesinde yardımcıdır. İlgili sistem ile amaç vücut alt tabasına ve deri yapısına oksijen verme gereksinimidir. Karın dışındaki çatlaklıkların yok edilmesinde kullanılır. Lenf Drenaj sistemi vücut içine kademeli olarak oksijen birikilmesini sağlar.

Liposuction Nasıl Yapılır

Kozmetik ürünlerinin sağlayamadığı inceltme operasyonlarının, günümüzde çeşitli hastanelerde ve estetik merkezlerinde liposuction adı altında yapıldığını belirtebiliriz. Bu işlemlerin kimler tarafından ve nasıl uygulandığına dair önemli bilgileri sizlere hem yazılarımızda, hem de estetik merkezlerimizde yaptığımız uygulamalarla göstermeye çalışacağız. Buna göre hastaların en çok merak ettiği konulardan birisi olan liposuction nasıl yapılır sorusunun da yanıtını almanızı sağlıyoruz.

Sizler de uzman bir kadro eşliğinde liposuction uygulamalarından faydalanmak istediğiniz an bizlere başvuru yaparak, istediğiniz bölgede yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bayanların genellikle bel, kalça, boyun, çene, uyluk, kol, karın veya bacak kısımlarında bulunan yağlardan kurtulmak için bu yöntemleri tercih ettikleri görülmektedir. Erkekler ise göğüs küçültmek amacıyla liposuction yaptırmak için estetik merkezlerimize başvuru yapmaktadırlar. Sizler de bu yöntemlerle yağlarınızdan kurtulmak istediğiniz de bizlerle iletişime geçmeniz halinde, tüm soru işaretlerinizin giderileceğini görebileceksiniz.

Yalnızca bölgenin üzerinde yapılan lokal anestezi sayesinde, işlem esnasında herhangi bir ağrı şikayeti duymayacağınızın garantisi verilmektedir.

Liposuction sonrasında ise hangi ağrı kesicileri veya losyon, krem benzeri ürünler kullanmanız gerektiğini de uzman doktorlarımız yanıtlayacaklardır.

Böylesine önemli bir işlemi yapacak olan kişilere karar verirken, sizleri yanıltmamalarına ve hasar bırakmamalarına önem vermelisiniz. Bunun için uzman kadrosu bulunan ve referansları güçlü olan estetik merkezlerimize yapacağınız başvuruların sizi ne denli rahatlatacağını görebileceksiniz.

Çoğu zaman bayanların beslenme ve diyet programları ile ya da egzersiz yapmalarına olanak veren spor merkezlerinde zaman kaybettiğini görürüz. Ancak bunlara gerek bırakmayacak olan ve kısa sürede tüm yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayan liposuction tekniğini sizler de hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kaliteli hizmetlerin adresinde, sizlere en faydalı bilgileri ve uygulamaları aktaracak olan uzman kadrolarımızla tanışmak için online olarak ulaşabilir veya randevularınızı hızlı bir biçimde alabilirsiniz.

liposuction nedir

Liposuction İşleminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kısaca tanımlarsak Liposuction; belirli bölgede kümelenen ve erimeyen yağların bir cerrah tarafından alınma işleminde denmektedir. Oldukça güvenilir olan bu yöntem hekim önerilerine uyulduğu taktirde her hangi bir risk taşımıyor. Bu işlem uzman estetik cerrahlar tarafından özel yetkili klinikler ve hastanelerde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bir çok detay var. Bu makalemizde dikkat etmemiz gerekenler üzerine araştırma yapacağız.

Uygulama Bölgeleri

Yağ aldırma işlemi hekimin uygun gördüğü alanların yanı sıra; kol,sırt,selilütli bölgeler, göbek, basen ve karın bölgelerinde gerçekleştirilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

*Cerrahi bir işlem olduğu için anestezi uygulanmaktadır. Bu anestezi miktarı yağın alınacağı bölge ve miktarın yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Anesteziye karşı vücudunuzun reaksiyonunu ölçen testlerin kesinlikle yapılması gereklidir.

*Ameliyatın ardından korse kullanımı büyük önem taşımaktadır. Bu korse hem şekillendirici bir etkiye sahiptir hem de ameliyat sonrası oluşabilecek sızıntıları engeller.

*Ameliyat sonrası basit ağrı kesiciler oluşabilecek ağrıları engellemesine karşın mutlaka doktorunuzun önerdiği ilaçları gerekli görüldüğü taktirde kullanmalısınız.

*Ameliyatın ardından yağın alındığı bölgeye sıvı temasını engellemelisiniz. Bunun dışında bir aylık süreçte ağır spor yapılmamalıdır. Gerekli egzersizleri uzman hekim size göre belirleyecektir.

*Operasyonun ardından geçen ilk hafta mutlaka dinlenmelisiniz. Bu süre içinde yoğun iş temposu içinde bulunmamalısınız.

Sağlıklı devamlılık için yağ aldırma işleminin ardından mutlaka doktorunuzun önerdiği egzersizleri yapmalı ve spor takviyesini devamlı olarak hayatınızda tutmalısınız.

Liposuction zararları

Bölgesel yağ aldırma uygulamaları olan liposuction için estetik merkezlerine veya uzman isimlerin bulunduğu hastanelere başvuru yapabilirsiniz. Bu aşamada sizlere iyi bir planı hazırlayacak olan uzman estetikçiler sayesinde, hiçbir şekilde sorun yaşamadan bölgesel olarak yağlarınızı aldırabileceksiniz. Bölgesel yağ aldırma uygulamaları genellikle boyun, kalça, bel, bacak, göğüs veya karın bölgelerindeki aşırı yağlanmalar neticesinde tercih edilmektedir. Bu bölgelerde katmanlar halinde biriktiği için kilo problemi yaşamanıza neden olan yağların liposuction teknikleri sayesinde lokal anestezi altında alınmasını sağlayabilirsiniz.

Bu aşamada hastaların en merak ettiği konulardan birisi olarak bu uygulamaların herhangi bir zarara yol açıp açmadığına dair yanıtları sizlerle paylaşacağız. Merkezlerimize bu konuda gelen talepler ve fiyatlarla ilgili sorular üzerine yapacağımız açıklamalardan faydalanarak, sizler de en doğru ve gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Her cerrahi yöntemde olduğu gibi liposuction sonucunda da bazı komplikasyonlar meydana gelebilmektedir. Çok fazla zarara yol açmayan bu uygulamalarda plastik cerrahlarınızın kaliteli olmasının rolü büyük olacaktır. Liposuction yaptırır yaptırmaz kanamalar, enfeksiyonlar, morluk ve şişlikler, uyuşmalar ve seroma adı verilen sıvı birikmeleri nadir olarak meydana gelmektedir. Bunun dışında alerjik reaksiyonlar yağ embolisi veya memnun kalmayacağınız sonuçlar da liposuction zararları içerisinde yer alabilmektedir.

Ancak bunların ender bir biçimde gerçekleşmesi, sizlere daha fazla güven verecektir. Elbette sağlık merkezlerinin ve uzman kadrolarında bunda etkisinin olduğunu unutmamalısınız.

Bu uygulamalarda hangi bölgeden yağ aldırmak istediğinize, yağ miktarına, kilo ve yaşınıza göre değişmekte olan liposuction fiyatları ile ilgili başvurularınızı adreslerimize hemen yapmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece mevzuatlara göre internet üzerinde paylaşamadığımız fiyatların da sizlere aktarılmasını sağlayacağız. Hemen muayene olabilmek ve uygun bölgelerden yağlarınızı aldırmak için sizler de harekete geçebilir ve bizleri hızlı bir biçimde arayabilirsiniz.

Liposuction merkezleri

Günümüzde sürekli gelişmekte ve yenilenmekte olan tıp alanında önemli adımların atıldığını görmemizi sağlayan hastaneler ve estetik merkezleri, hastaların tüm taleplerini yerine getirmek üzere, mucize etkileri göstermektedir. Bunlardan birisi de yapılan liposuction uygulamaları ile yağların alınması işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu işlemlerin sıradan bir alanda yapılmaması gerektiğini ısrarla belirtmekte olup, hangi alanlarda yapılabileceğine dair bazı seçici olacağınız durumları sizlere aktarmak istiyoruz. Bu işlemlerin yapılmasında etkili olan estetik uzmanlarının bulunduğu sağlık kuruluşları, hastaneler veya estetik merkezlerinde liposuction uygulamaları rahatlıkla yapılacaktır.

Yağların alınmasını istediğiniz göğüs, karın, uyluk, bel, bacak gibi alanlarda bazı incelemelerin yapılması adına merkezleri ziyaret etmeniz gerekecektir. Ancak öncelikle bulunduğunuz çevrede ve İstanbul gibi büyük şehirlerimizde hangi merkezlerin bulunduğunu internet üzerinden araştırmak isteyebilirsiniz. Bu aşamada karşınıza çıkacak olan estetik merkezlerimizden yaptıracağınız liposuction uygulamaları sizleri de mutlu edecektir.

Çünkü birbirinden özel isimlerin yer aldığı estetik merkezlerimizde kendinizi güvenle emanet edebileceğiniz uzman elleri göreceksiniz.

Vücudunuzun herhangi bir noktasında bulunan yağların alınmasında kullanılan özel teknikleri ve hijyenik ortamları sizlere sağlayacak olan en özel adreslerden birisinin de merkezlerimiz olduğunu göreceksiniz.

Hayal kırıklığına uğramamak için ve en kısa sürede yağlarınızı aldırabilmenizi sağlamak amacıyla merkezlerimizin harekete geçeceğini görmek istiyorsanız, bizlere başvurularınızı hemen yapabilirsiniz.

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen liposuction uygulamalarında en kaliteli işlemlerin yapılacağı adreslerimizi ziyaret etmeniz halinde tüm endişelerinizden kurtulabileceğinizi sizler de rahatlıkla görebileceksiniz.

Kurumsal olma özelliğini taşıyan ve başarılarını tüm Türkiye’ye duyurmuş olan uzmanlarımıza İstanbul ve çevresinden kolaylıkla ulaşarak, estetik merkezi arayışlarınızı başarıyla sonlandırabilirsiniz. Yağ alınması esnasında titizlikle davranılması gerektiğinin bilincinde olan kuruluşumuz, size tüm problemlerinizi giderecek çözümleri teknolojik bir biçimde ulaştıracaktır. Daha fazla bilgi almak ve bölgelere göre değişen liposuction fiyatlarını öğrenmek için bizleri ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Liposuction Fiyatları

Estetik merkezlerimizde yapılan işlemler karşılığında talep edilecek olan fiyatların en uygun seviyelerde olduğunu görebileceksiniz. Firmalarımızı arayarak liposuction yaptırmak istediğinize dair başvuruları hemen tamamlayabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden de yapacağınız randevu alma veya başvuru işlemlerinde, sizlere kısa sürede geri dönüleceğini görebileceksiniz. Tüm sorularınıza profesyonel bir biçimde yanıt verecek olan ekibimizden liposuction fiyatları üzerine fikirlerini almak isteyebilirsiniz. Ancak diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi liposuction işlemleri için de fiyatların belirlenmesini etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır.

Bunlar bilinmeden liposuction üzerine herhangi bir fiyat belirlemesinin yapılması mümkün olmamaktadır.

Bizler de şimdi size bu yazımızda liposuction fiyatlarının hangi unsurlara bağlı olarak değiştiğini aktarmak üzere gerekli açıklamaları hızlı ve pratik bir biçimde yapacağız.

İstanbul’da bulunan merkezlerimize geldiğiniz andan itibaren bölgesel olarak incelmenizi sağlayacak olan yağ aldırma işlemlerine ne kadar ücret ödeyeceğinizi sorabilirsiniz. Buna karşı cevap almanız için öncelikle ne kadar yağ alınacağının, yaşınızın, kilonuzun ve başka bir ek tedaviye ihtiyaç duyup duymadığınızın araştırmasını uzmanlarımız yapacaklardır. Bu da sizlere en doğru ve hızlı bir şekilde liposuction fiyatları ile ilgili belirlemelerin yapılması için fırsatları tanıyacaktır. Buna göre değişen fiyatlarda işlemleri en doğru ve kaliteli yapacağına inandığınız merkezleri seçmeniz gerekmektedir.

Estetik merkezlerimizin, internet üzerinde bu fiyatları paylaşması mevzuat gerekçesiyle de mümkün değildir. Bu nedenle bilgi almak için bizlere internet üzerinden veya telefonlar aracılığıyla ulaşabilir ve merkezlere göre de değişen fiyatlarımızın belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kaliteli sunumları ve uzman kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmekte olan estetik merkezlerimizde, hastaya bağlı olarak gelişen faktörlere göre en uygun ve ekonomik liposuction fiyatları belirlenmektedir.

Bu konuda daha fazla bilgi almak için siz de bu yöntemlerden herhangi birisi ile bizlere ulaşabilir ve hangi bölge için liposuction yaptırmak istediğinizi hemen belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir