Lazer Epilasyon Merkezleri – Fiyatları ve Zararları

lazer epilasyon merkezleri fiyatları zararları

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulma imkanı sağlayan lazer epilasyon; lazer ışınları kullanılarak vücudun belirli bölgelerine uygulanmaktadır. Uygulama işlemi kıl köklerine odaklanan zararsız lazer ışınları sayesinde uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. İşlem şiddetli ışın ve ısı enerjisi uygulayarak kılları her noktada sıkıştırır ve yok olmasını sağlar. Bu işlemin etkileri ile vücuttan uzaklaşan ve ölen kıl kökleri kalıcı olarak vücudu ya da işlem uygulanan bölgeyi terk eder. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği, FDA (Amerikan Gıda Ve İlaç Birliği) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Uygulama Biçimi Ve Uygulandığı Alanlar

İşlem lazer ışınlarının cilt yüzeyi üzerinde atışları ile uygulanmaktadır. Lazer epilasyon işlemi vücutta istenilen her bölgeye güvenle ve zararsız bir şekilde uygulanmaktadır.

Uygulama Yapılan Bölgeleri Şu Şekilde Sıralayabiliriz

  • Koltuk altı
  • Tüm kol ve bacak bölgesi
  • Yanak
  • Çene, şakaklar, alın
  • Göbek, kulak, burun , el,
  • Genital bölge.

Görüldüğü gibi işlem vücudun her noktasına uygulanabilmektedir.

lazer epilasyon nedir

Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer epilasyon işlemi uygulanan bölgedeki kıl yoğunluğuna bağlı olarak 2 dakika ile 2 saat arasında değişen zaman dilimlerini kapsamaktadır. Kıl yoğunluğu yüksek olan ; bacak, kol, genital bölge ve benzeri alanlarda işlem süresi daha uzun sürmektedir.

Çok fazla vakit almayan İşlemin süresi ayda bir seans olacak şekilde düzenlenir ve kıl yoğunluğu düştükçe bu sıklık azalır ve tamamen yok olduğu zaman işlem kalıcı olarak sona erer. Lazer epilasyon işlemi çok fazla acı hissi yaratmamaktadır. Bu acı işlemini azaltan yöntem ise makinelerde bulunan soğuk hava sistemidir. Buna karşın acı eşiği düğük aolan kişilerde lokal anestezi uygulayan krem ve benzeri malzemeler kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon işlemini mutlaka uzman ve konusunda belge sahibi firmalardan almalsınız. Aksi taktirde cildinizde kalıcı olmasa dahi bazı sıkıntılar oluşabilir.

İnsanların en önemli sorunlarından biri istenmeyen tüyler ve kıllardır. İstenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak artık imkansız değildir. Gelişmiş lazer epilasyon teknolojisi sayesinde kısa sürede istenmeyen tüylerinizden kurtulabiliyorsunuz. Lazer epilasyon ile kılların durumuna göre değişen seanslar sonunda kılları kökünden yok edebiliyorsunuz.

İstenmeyen tüy ve kıllar hem kadınlar, hem de erkekler için bir problem haline dönüşmektedir. Kadınların bacak ve özel bölgelerindeki tüylerin yok edilmesi lazer epilasyon sayesinde mümkün hale gelmektedir. Bunun dışında erkekler içinde daha çok göğüs, sırt ve bel bölgesindeki kılların yok edilmesi sağlanabilmektedir. Lazer epilasyon teknolojisi çok gelişmiştir. En yeni teknolojiye sahip cihazlar sayesinde bu kıllardan kurtuluyor olacaksınız. Özel lazer ışınları sayesinde kıl köklerine yapılan lazer atışları ile kökler öldürülmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için net bir süre yoktur. Kıl yapısı, rengi eve kök durumuna göre bu süre değişebilmektedir. Daha temiz, pürüzsüz ve kalıcı bir çözüm için en etkili yöntem her zaman için lazer epilasyondur.

lazer epilasyon aletleri

 Kimler Lazer Epilasyonu Yaptırabilir?

Lazer epilasyonu herkes yaptırabilir. Hem kadınlar, hem de erkekler için uygun bir çözümdür. Epilasyon dışında traş etme, tüy dökücü krem ve sprey kullanımı vardır. Ancak, bu seçeneklerin hiçbirisi kalıcı bir çözüm değildir. Makine veya tüy dökücü ürünler kılları kökten almamakta ve kısa sürede yeniden çıkmaktadır. Bu durum hayat boyu zahmet ve maliyet anlamına gelmektedir. Bu zahmet ve maliyete katlanmamak için kesin ve de kalıcı çözüm olan epilasyon yöntemini tercih etmelisiniz. Lazer epilasyon ile kadınlar yüz, bacak ve özel bölgelerindeki tüylerden kurtulabilir. Aynı şekilde erkeklerde bacak, sakal, bıyık, göğüs, sırt ve ense kıllarından kalıcı olacak bir şekilde kurtulmaları mümkün hale gelmiştir.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Selektif fototermolizis sistemine dayalı olarak kıl köklerine yoğun dozda ışın uygulaması sonucu kıl köklerinin yok edilmesi işlemine lazer epilasyon adı verilmektedir. Yakın dönemin belkide en önemli teknolojilerinden biridir. İnsanlar tarih boyunca istenmeyen kıllarla yaşamak zorunda kalmışlardır. Genetik yapıya göre insanların farklı bölgelerinde kıllar çıkabilmektedir. Bu kıllarla yaşamak durumunda değilsiniz. Kesin ve kalıcı çözüm bellidir. Kesin ve kalıcı bir çözüm isteyenler için önerimiz lazer epilasyondur.

 

Lazer epilasyon yaptırma niyetinde olanların dikkat etmesi ve bilmesi gereken bazı önemli ayrıntılar vardır. Epilasyona başlamadan önce bu detayları bilmek ve dikkatli olmak gerekir. Tercih edeceğiniz lazer epilasyon merkezini titiz bir şekilde incelemelisiniz. Ruhsatı var mı, deneyimi nedir, lazer uzmanları kimdir, kurumsal bir firma mıdır ve kullandıkları cihazlar nelerdir gibi konularda her türlü detayı öğrenmelisiniz. Son zamanlarda tamamen ticari kazanç elde etmek adına çok sayıda lazer epilasyon merkezinin türediğinin farkında olmalısınız. Bu merkezler hem eski teknoloji cihazları kullanmakta, hem de deneyimli olmayan kişileri çalıştırmaktadır. Bu durum almak istediğiniz sonuç açısından olumsuz durum yaratmaktadır.

 

lazer epilasyon zararları

 Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer epilasyon zararlı mı diye endişe duyanlara cevabımız nettir. Bilinen ve yaşanmış hiçbir zararı yoktur. Yan etkileri bulunmamakta ve son derece sağlıklı bir uygulamadır. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmak konusunda sadece dikkatli olmanız yeterlidir. Bunun dışında size problem açacak bir durum söz konusu değildir.

 Lazer Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bir diğer merak edilen soru ise lazer epilasyon işleminin ne kadar süreceğidir. Bu süre sizin kıl yapınıza bağlıdır. Kıl köklerinin yapısı ve kılların rengi bu süre üzerinde etkili olan unsurlardır. Bunun dışında lazer epilasyon yapılacak olan bölge de süreyi etkileyecektir.

Bayanlar için en önemli problemlerden birisi olan istenmeyen kıl ve tüylere karşı bazı çözüm önerilerini sizlere aktarmak istiyoruz. Kalıcı olarak nasıl kurtulacağını merak etmekte olan bayanlara önereceğimiz yöntemler sayesinde muhteşem sonuçları elde edebileceklerini hatırlatmaktayız. Bu sayede kıl köklerine uygulanacak olan bazı yöntemlerin sizleri de belirli bölgelerdeki istemediğiniz tüylerden kurtaracağını görebileceksiniz. İşte bunun için tavsiye edeceğimiz yöntemleri uygularsanız, siz de pişman olmayacağını kararları verecek olmanın rahatlığı içerisinde ve kısa sürede kıl ve tüylerinizden sıyrılabilirsiniz.

 

LAZER EPİLASYON NASIL YAPILIR?

İstemediğiniz tüylerden kurtulmanızı sağlayan bu uygulamalar için lazer ısıları ile tüylerin kökleri yakılmaktadır. Teknolojik cihazlar sayesinde gerçekleşen bu uygulamalarda kişileri rahatsız edecek herhangi bir durumla karşılaşılmamaktadır. Lazer epilasyonlar tüylerin köklerinin yoğunluğuna ve kalınlığına göre farklı seanslarda yapılır. Seanslar için ücretler belirlendikten sonra lazer ışıklarının tüy köklerindeki kalıcı etkisi gerçekleştirilmektedir. Lazer epilasyon merkezlerini seçerken dikkatli olursanız, size bu uygulamalarla ilgili daha detaylı bilgileri verecek olan kaliteli kişilere ulaşabilirsiniz. Aksi halde hem zamanınızın, hem de paralarınızın boşa gittiğini görürsünüz. Ayrıca cildinizde çeşitli hasarlar oluşabilir. Bu nedenle bu işi yapmaya yönelik yeterli belgesi ve donanımı olan kişilere başvuru yapmayı ihmal etmemelisiniz.

 

LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Ense, boyun, elmacık kemikleri, yüz, bikini bölgesi gibi alanlarda istemediğiniz tüylerden kurtulmanızın lazer epilasyonlar sayesinde mümkün olduğunu göreceksiniz. Daha farklı bölgelerin nereler olabileceğini sizlere uzmanlarımız aktaracaktır. Vücudunuzun çeşitli bölgelerinde, farklı yoğunlukta ve koyulukta olan tüylerinizden kurtulmak için tehlikesiz bir yöntemi tercih ediyorsanız, lazer epilasyon uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Bu uygulamaların yapılacağı bölgeler, aynı zamanda lazer epilasyon fiyatlarını belirlemek için de kullanılacak olan bir ayrıntıdır. Bu nedenle hangi bölgede yaptırmak istediğiniz karar verdikten sonra sizlere bildirilecek olan lazer epilasyon fiyatlarını değerlendirebilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Uygulamaları

Vücumuzda oluşan kılları kalıcı ve kesin bir yolla çözmek için uygulanan Lazer Epilasyon, son yıllarda yaygın olarak kullanılmakta. Özellikle vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir oluşu sayesinde kalıcı etkiler göstermekte. Genel olarak iki dakika ile 2 saat arasında değişen seanslarla uygulanan Epilasyon işlemi toplamda 3 ayda tamamen sona ermekte. Sürecin sonunda uygulanan bölgedeki kıllar kalıcı olarak yok olmaktadır. Genel olarak acısız ve ağrısız olan epilasyonda, uygulanan bölgeye lazer ışınları ve ısı verilerek işlem yapılmaktadır. İşlemin en büyük avantajı kalıcı etki bırakması ve vücutta hiç bir deformasyon oluşturmamasıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

  1.  Alexandrite Lazer Uygulaması; İlk çıkan bu lazer uygulamasında koyu renk kıl kökleri hedef alınmaktadır. Açık tenli kişilerde ve siyah kıl köküne sahip kişilerde oldukça etkin sonuçlar doğurmaktadır.
  2. Diyot Lazer; Yüz ve dekolte bölgelerinde etkisi yüksek olan bu uygulama , zayıf kıl köklerini hedef almaktadır.
  3. Yag Lazer; Bu lazer uygulaması hemen hemen her kıl tipine uygundur. Bronz ten ve koyu kıl kökleri üzerinde uygulanmaktadır.

Bu üç sistemde kıl köküne uygulanan saniyedeki mm sayısı etki etmektedir.

Lazer epilasyon uygulamaları için seans alt sınırı 6 dır. İnce kıl kökleri için 6 seansta kalıcı olarak kıllar ortadan kaldırılmaktadır. 10 seans sonunda ise tüm kıl tipleri için kalıcı etki göstermektedir. Cildinize uygulanacak olan lazer işlemi, cildinizde çok küçük bir alan yapılan lokal deneme ile hemen belirlenebilmektedir.

lazer epilasyon faydaları

Lazer Epilasyon Avantajları

İnsanların faydalanmak istedikleri teknoloji uygulamalarından birisi olan epilasyona dair en önemli noktaları sizlere aktaracağız. Epilasyon denildiği zaman, özellikle bayanlar tarafından uygulanan birtakım işlemler aklınıza gelebilir. Bu uygulamalarda cımbız, ağda, ip gibi ürünleri kullanırsanız geçici olarak çözüm üretmiş olursunuz. Ancak günümüzdeki lazer ışınlarının etkisiyle yapılan ve güzellik merkezleri veya sağlık kuruluşlarında tamamlanan birtakım uygulamalar sayesinde tamamen kurtulmanız da mümkün hale gelmektedir. Bu sayede sizler de bir daha çıkmayacak olan kıl ve tüyleriniz sayesinde estetik bir görünüme kavuşabileceksiniz. Epilasyonun avantajları nedir, nasıl yaptırabilirim, fiyatları ucuz mu? gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, bu yazımızda sizlere gerekli cevapları vereceğiz.

lazer epilasyon merkezleri

LAZER EPİLASYON MERKEZLERİ 

Tüylerin lazer ışınları ile yakılmasında uzman kişilerle birlikte çalışan merkezleri seçerken son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Geçici çözümlerle tüyleri aldırdıktan sonra yeniden çıkması, ekstra masraf açacak olan bir durumdur. Bundan kurtulmanız büyük bir avantaj olacağından, sizleri epilasyon işlemleri ile tanıştıracak olan kaliteli ve profesyonel merkezleri seçmeniz gerekmektedir. İstemediğiniz bölgeyi belirttiğiniz de, burada bulunan tüylerin köklerine lazer ışınları, özel cihazlar sayesinde gönderilecektir. Böylece birkaç seans sonunda tamamen tüylerden kurtulmuş bir şekilde yaşamınıza davet edebilecek, böylelikle memnun kalacağınız hizmetlerden faydalanmış olacaksınız.

lazer epilasyon fiyatları

LAZER EPİLASYON FİYATLARI 

En iyi şekilde lazer epilasyon hizmetlerini veren merkezlerin her birisi farklı bir fiyat belirleyebilir. Bu bünyesinde çalışan ve lazer epilasyon uygulamasını yapacak olan kişilerin uzmanlığına göre değişecek bir faktör olarak karşınıza çıkacaktır. Bununla birlikte lazer epilasyonlarında fiyatların belirlenmesi için kıl yoğunluklarının tespit edilmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon fiyatları hakkında internet üzerinden paylaşamadığımız fiyatları, sizlere özel olarak belirleyebilmeniz için hemen randevu alabilirsiniz. Bu sayede pratik ve ekonomik olarak lazer epilasyon ışınları ile tüylerinizde kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Lazer ışınları ile vücudunuzun farklı noktalarında işlem göre tüylerin, bir daha çıkmamak üzere yok edildiğini görebilirsiniz. Bu da size kalıcı bir estetik kazandıracağı için, son derece memnun edici bir uygulama olacaktır. Vücudunuzda bu tüylerden kurtulmanızın geçici yöntemlerine harcadığınız maddi kayıplarınızı kendinize çevirmek için, epilasyon fiyatlarını araştırmak isteyebilirsiniz. Yapacağınız karşılaştırmalarda en uygun olanına karar verirken tercihlerinizi lazer epilasyondan yana kullanabilirsiniz. Çünkü bunun en büyük avantajı yeniden çıkmayacağı için, aynı işlemleri tekrar yaptırmak zorunda kalmamanız olacaktır.

 

Teknolojik araştırmalar neticesinde lazer epilasyon uygulamalarını yapacak olan bazı adreslere ulaşmış olabilirsiniz. Bu adreslerde fiyatların sizlere doğrudan aktarılması mümkün değildir. Çünkü lazer epilasyon fiyatları her bireye göre farklı rakamları içermektedir. Bunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Ancak lazer epilasyon uygulamasını yapacak olan merkezlerin etkisini de unutmamak gerekmektedir. Uygulamayı yapan olan uzman kişinin vereceği emeğe göre farklı tutarlar belirlenebilecektir. Böylece sizler de sürekli değişecek olan rakamlarla ilgili bilgi almak isteyebilirsiniz.

LAZER EPİLASYON FİYATLARI NEYE GÖRE DEĞİŞİR?

Bu tutarların her merkezde ayrı olduğunu görebiliriz. Bu fiyatları değiştiren unsurlardan birisi de uygulamanın yapılacağı alanlardır. Cilt, bikini bölgesi, yüz, ense gibi farklı noktalardaki tüylerin alınmasında cihazlar ve yöntemler farklı olacağı için, fiyatlar da değişecektir. Her defasında tekrar çıkacak olan geçici çözümlere harcadığınız paraları biriktirseniz dahi, lazer epilasyon için gerekli miktarları elde edebilirsiniz.

Sizler de en uygun fiyatlarla lazer epilasyon yaptırmak için daha fazla bilgiyi alabileceğiniz merkezlerimizi arayabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden bizlere ulaşarak, destek bölümlerimizden sorularınızı iletebilirsiniz. Hangi bölge için ne kadar fiyatın belirleneceğine dair muayene aşamasından geçebilmek için gerekli randevuları böylece alabilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatlarında en uygun aralıklarla işlemleri yaptırmak için daha fazla beklemenize gerek kalmadığını sizlere belirtmek istiyoruz.

 

Lazer Epilasyon Merkezleri

Vücudunuzdaki tüylerin alınması için kalıcı yöntemlere başvurmak istediğinizde yapacağınız araştırmalar lazer epilasyon merkezlerine yönelik olacaktır. Bulunduğunuz konumlara en yakın merkezleri tercih etmek isteyebilir, buna göre iller içerisinde lazer epilasyon uygulamasını yapan adresleri araştırmak isteyebilirsiniz. Genellikle internet üzerinden bu konuda araştırmaların sürdürüldüğünden söz edebiliriz. Sizler de lazer epilasyon hakkında en güvendiğiniz adreslere ulaşmak için yaptığınız araştırmalarda sitelerimize rastlamışsanız, en doğru adreslerden birisinde olduğunuzu anlayabilirsiniz. Çünkü aynı zamanda sizleri bilinçlendirecek olan yanıtları vermeye devam ediyoruz.

Estethica

Zaradis Beauty Lounge Etiler

MedicaWorld Estetik Levent

Linemed Aesthetic

Tria Club Sağlıklı Güzellik

Epiderm Klinikleri

 

LAZER EPİLASYONU KİMLER YAPMALIDIR?

Her sağlık merkezinde lazer epilasyon yaptırmanız doğru olmayacaktır. Öncelikle bunun için uygun cihazları olan alanları seçmelisiniz. Epilasyon yaptırmak istediğiniz bölgelere göre değişen cihazlardan gönderilecek olan ışınlar sayesinde yanacak olan tüylerin köklerinin yeniden çıkmaması sağlanacaktır. Bu işlemleri yapacak olan kişilerin alanında uzman olması son derece önemlidir. Vücudunuzu emanet edeceğiniz kişilerin uzmanlık belgeleri ve bu işi yapabileceklerine dair yetkileri olmadığında, çeşitli zararlara maruz kalabilirsiniz. Yüz, ense, boyun, çene, elmacık kemiği ve diğer bölgeler için bu uygulamaları yapacak olan kişilerin profesyonel anlamda hizmet vermesine özen göstermelisiniz. Acele kararlar vermemeli ve lazer epilasyon merkezleri ile ilgili araştırmalarınızı güvenli bir biçimde tamamlamalısınız.

Bu uzman isimleri bulabilmek için çevrenizde araştırma yapabilirsiniz. Yeterli sonuçlara ulaşamamışsanız, internet üzerinden araştırmalarınızı genişletebilirsiniz. Epilasyonda en uzman kişilerin bulunduğu merkezleri tespit ederek buralara kısa yoldan nasıl ulaşacağınızın yanıtını alabilirsiniz. Bazen şehir dışında bir merkeze gitmeniz gerekebilir ve paha biçemeyeceğiniz estetik görünümlere kavuşmak için uzman kişilerin bulunduğu bu adreslerle görüşmek isteyebilirsiniz.

Türkiye’nin dört bir yanından arayarak merkezlerimiz aracılığıyla lazer epilasyon hizmetlerinden faydalanan şanslı müşterilerimiz arasında yerinizi almak için sizler de bir an önce iletişim bilgilerinden irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir