Cilt Bakımı İçin Altın Öneriler

cilt bakımı önerileri

Cilt bakımı en hassas işlemlerden biridir. Bilindiği gibi insan vücüdunun en özel bölgelerinden biri yüz bölgesidir. Yüzün sağlıklı, pürüzsüz ve yaşam boyu genç kalabilmesi için yapılması gereken bazı önemli işlemler bulunmaktadır. Bizde sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmeniz için bazı altın öneriler hazırladık. Aşağıdaki belirttiğimiz önerileri sizde uygulayabilir ve daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

 • Cilt bakımı belli standartlarda olmaz. Bu nedenle ilk olarak cildinizi iyi bir şekilde tanımalı ve ona uygun olan bakımı uygulamalısınız.
 • Cildin hassas bölgeleri için özel bakım uygulaması yapmanız gerekir. Narin ve ince yapıda olan özel bölgeleriniz için uzman desteği almanız gerekebilir.
 • Cilt temizliği çok önemlidir. Cilt temizleme işlemi yapılan makyajın temizlenmesi ile başlamaktadır. Bu nedenle temizleme işlemi sırasında hassas ve narin davranmanız gerekmektedir.
 • Göz bölgeniz en hassas olandır. Bu nedenle göz çevresine yapacağınız makyaj uygulamaları ve temizlik işlemleri sırasında dikkatli olmanızı önermekteyiz.
 • Cilt bakımında mevsim geçişleri hassas dönemlerdir. Bu dönemlerde cildiniz için özel bir bakım uygulamanız daha faydalı olacaktır.
 • Cildin sürekli kuru kalması doğru değildir. Kuru kalan cilt zamanla tahriş olacak ve pürüzler çıkacaktır. Bu nedenle cildinizi nemli tutacak bakım ürünleri kulanmalısınız.
 • Cilt çok hassas bir bölgedir. Bazı bakım ürünlerine karşı alerji duyabilir. Bu nedenle özel bakım ürünleri kullanılmalıdır.
 • Güneş ışınları cildinizi etkileyebilir. Bu nedenle aşırı sıcak havalarda güneş ışınlarından kaçınmanız faydalı olacaktır.
 • Aşırı hava kirliliği, soğuk havalar, sigara dumanı gibi dış etkenlere karşı cildinizi korumalısınız.
 • Cilt bakımında dudak bölgesi ayrı bir önemi vardır. Bu nedenle dudak bakımınız için onarıcı ve koruyucu kremler kullanmalısınız. Bu kremler dudaklarınızın daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildin daima dinç ve sağlıklı görünebilmesi için, koruma altına alınması şarttır. Bu nedenle de rutin olarak cilt bakımı uygulamaları yapılmalı ya da yaptırılmalıdır. Cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler dendiği zaman ilk olarak, her bireyin kendi cilt tipine uygun şekilde bir cilt bakımı uygulaması gerektiğidir. Cilt tipi için de cilt analizleri yapılmakta ve cildin nelere ihtiyaç duyduğu tespit edilmektedir.

İyi bir cilt bakımı, cildin yeterli nem dengesine ulaşmasını sağlarken, canlı ve dinç görünmesini de etkiler. Çok kuru bir cildin pul pul dökülüyor olması ya da aşırı yağ üretimi nedeniyle cildin çok parlak bir görünüme sahip olması gibi sorunlar cilt bakımı ile kontrol altına alınabilmektedir. Cildi dışarıdan besleyecek olan doğal bakım ürünlerinin yanında, mutlaka içeriden de beslenmesi gerekir. Bol su tüketimi ve sağlıklı yiyecekler ile beslenme alışkanlığı kazanmak da, cilt bakımı rutinleri olarak görülmelidir. Ayrıca zaman zaman yaptırılması gerekli olan siyah nokta temizleme işlemleri, buhar banyoları ve maskeler de, cildin sağlığını güçlendirecek takviyeler olarak kabul edilmektedir. Cilt bakımı evde basit yöntemler ile ve doğal olduğuna inanılan ürünlerin kullanımı sayesinde gerçekleştirilebilir. Ancak bir klinikte cilt bakımı yaptırılması isteniyorsa, mutlaka bu kliniğin alanında uzman olmasına ve ürünlerinin doğal içeriklerden oluşturulmasına dikkat edilmesi gerekecektir. İçerisinde çok fazla kimyasal olan cilt bakım ürünleri, fayda sağlamak yerine zarar verecektir.

Doğru ürünler ve doğru teknikler ile düzenli olarak cilt bakımını yaptırmak, cilt sağlığını her yaşta koruyabilmenin altın kuralıdır.

İnternet üzerinde ve kulaktan kulağa bir sürü yüz bakım maske tarifleri bulunmaktadır. Ancak yüz bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli şey doğru cilt türüne doğru bakımdır. Öncelikle cildinizin türünün ne olduğu tam olarak bilmelisiniz. Bunun için güzellik salonları, kuaförler, bakım merkezleri ve estetik merkezlerine gidebilir ve cilt testi yaptırabilirsiniz. Bu testle birlikte cildinizin aldığı hasarlar ve nelere dikkat etmeniz konusunda doğru bilgi sahibi olabilirsiniz. Yine aynı merkezlerde aylık ve ya haftalık yaptırabileceğiniz cilt bakımı sayesinde yüzüne doğru bakımı yapabilirsiniz ya da cildinizin türünü öğrendikten sonra kendinize doğru bakım ürünleri alarak bunları evde uygulayabilirsiniz.

cilt bakımı merkezleri

 Cilt Türleri ve Özellikleri

 • Kuru Cilt: Kuru ciltler, ince bir üst deriye sahip olan ve sürekli gergin olan cilt türüdür. Bu gerginlik nem oranın düşük olmasından kaynaklanır. Kuru ciltler, erken kırışmaya başlarlar. Bu tür cilde sahip olanlar bakım, koruma ve nemlendirme ürünleri kullanarak kırışmaya karşı etkili önlem alabilirler.
 • Yağlı Cilt: Yağlı cilde sahip olanların yüzü parlaktır. Genellikle akne sorunu yaşarlar. Uzun süre diri ve canlı kalma ve çizgi oluşmama özelliğine sahip bir cilt türüdür. Bakıma dikkat edilmesi gerekir aksi halde erken sarkmaya başlar.
 • Normal Cilt: Bakımı en kolay ve kaliteli cilt türüdür. Siyah nokta, akne ve sivilce sorunu yaşanmaz. Soğuk havalarda ciltte kuruma sıcak havalarda ise ciltte yağlanma gözükür. Dönemsel olarak bakım ürünleri kullanılması yeterlidir.
 • Karma Cilt: En çok karşılaştığımız cilt türüdür. T bölgesi yağlı diğer kısımlar ise kurudur. İki bölgeye ayrı bakım yapılmalıdır.

medikal cilt bakımı nedir

Cilt Maskesi Çeşitleri

Pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşmak artık çok kolay. Cilt bakımını, güzellik salonlarında ve ya evinizde çeşitli maske ürünlerini kullanarak yapabilirsiniz. En önemlisi bu bakımı belli aralıklarla tekrarlayarak cildinizi temiz tutmak ve korumaya almaktır. Özellikle siyah noktalar ve sivilcelerden şikayetçi olanlar için maskeler oldukça etkili ve kullanımı kolay ürünlerdir. Bakıma başlamadan önce cildinizi su ile temizleyerek nemlendirmenizi öneririz. Bu bakımları uygularken, günlük su tüketiminizi artırmanızda fayda var. Özellikle yoğun makyaj yapan kadınların, gece yatmadan önce makyajlarını doğru makyaj temizleme ürünleriyle temizledikten sonra, ciltlerini nemlendirici kremleriyle nemlendirmelerini öneriyoruz. Yüzde kalan makyaj ve benzeri kimyasal maddeler ciltte siyah noktaların ve yağ tabakalarının oluşmasını sağlar.

 • Gerginleştirici Maske:

Cilde uygulandıktan sonra, dokuda gerginlik hissi yaratır. Kan dolaşımını hızlandırma etkisine sahiptir. Ilık su ile yaklaşık 20 dk. Bekledikten sonra durulanır.

 •  Sıkılaştırıcı Maske:

Yaş maske olarak bulunur. Yüze uygulandıktan sonra, cildi sıkıştırarak kurur. Uygulamadan sonra ılık su ile durulanır.

 • Soyucu Maske:

Genellikle yaş maske olarak bulunur. İçinde ölü deriyi atan küçük noktacıklar vardır. Su eşliğinde uygulanır, kısa bir süre bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Kırışıklıkları azaltma ve yok etme özelliğine sahiptir.

 • Nemlendirici Maske:

Özellikle kuru ciltler için ideal bir bakım ürünüdür. Yüzün nem oranını dengeler. Ciltteki su kaybını engeller. Bu maskenin yanında ek ürün olarak nemlendirici krem kullanmanızı tavsiye ederiz.

 • Arındırıcı Maske:

Rahatlıkla günlük olarak kullanabileceğiniz bir maske türüdür.

 • Yenileyici Maske:

Her cilt için uygun bir bakım üründür. Cildinizi tazeleyerek, cilt yorgunluğunuz azaltır.

cilt bakımı çeşitleri

Medikal Cilt Bakımı

Olumsuz hava şartları, yağlı yiyeceklerin tüketimi ve yaş faktörü gibi nedenlerden dolayı cilt bakımı gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Bunların çözümünde geçici yöntemleri kullanmak yerine kalıcı medikal cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda, gerçekleştirilecek olan uygulamalar neticesinde ne gibi tedbirlerin alınabileceğine dair detayları aktarmak istiyoruz. İşlemlerin ne kadar sürdüğünü ve sonucunda nasıl bir etki olacağını merak edenler için, hizmetlerimizi incelemelerini ve medikal cilt bakımı başvurularını hemen yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Medikal cilt bakımı için nelere ihtiyacınız olduğunu tespit eden uzman kadroyu bulabileceğiniz merkezlerimize hemen ulaşabilirsiniz. Güvenli ve kaliteli bir biçimde ciltlerinizi emanet edebileceğiniz ve sorunsuz bir biçimde güzelleşebileceğiniz bu imkanlarımızdan siz de son derece memnun kalacaksınız.

Cildinizin parlaması, yumuşaması, nemlenmesi, rahatlaması ve ferahlaması için bu uygulamalara ihtiyacınız olacaktır. Cilt tarafından ürünlerin kolayca emilmesi için farklı cihazların ve metotların kullanıldığı sitelerimiz sayesinde siz de büyük bir keyif alacaksınız.

Estetik merkezimiz sayesinde İstanbul’da en rahat ve konforlu hizmetleri bulabileceksiniz. Bizlerle tanıştığınız andan itibaren kendinizi özgüvenli hissedeceksiniz. Kırışıklıkları gideren medikal cilt bakımlarında gözeneklerin sıkılaştırılması, sizlere avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda kan dolaşımının hızlanmasıyla birlikte birçok cilt probleminin de giderilmesi sağlanacaktır. Tüm bu uygulamaları yakından takip etmenizi sağlayacak olan uzman kadromuzu sizlerin beğenisine ve hizmetlerine sunmaktayız.

Her bütçeye uygun medikal cilt bakımlarını toplam 1 saatlik sürelerde tamamlıyoruz. Bunun yanında cildinizle uyumlu olan tüm işlemlerin anında uygulanmasını talep edebilir ve hiç beklemeden bu kaliteli çalışmaların uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Cildinizin dezenfekte edilmesinde en modern ve yeni nesil cihazları kullanmakta olan ekiplerimiz, bu cihazların birbirinden farklı modunu aktif hale getirmektedir.

Bu da sizlere birden fazla avantajı sağlayarak, cilt sorunlarınızın giderilmesine büyük katkılar sağlamaktadır.

İstanbul Cilt Bakımı Merkezlerine Ulaşmak İçin Tıklayın

cilt bakımı merkezleri

 Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt gözeneklerinin daha canlı hale getirilmesinde bazı işlemlerin oldukça önemli olduğunu görmenizi sağlayacak olan medikal hizmetlerimizi sunuyoruz. Bunun için birkaç aşamalı hizmetlerimiz bulunmaktadır. Özellikle bayanların tercih ettiği ve işlerini kolaylaştırmakta olan bu yöntemlerin uygulanması esnasında hangi aşamayı tercih edecekleri oldukça önemlidir. Ferahlatıcı etkilere sahip olabilecekleri çeşitli medikal cilt bakımı aşamalarının nasıl uygulandığına dair tüm soruların yanıtlarına yazımızda yer vereceğiz.

Adreslerimizi ziyaret ederek alacağınız bilgiler neticesinde medikal cilt bakımı için hangi cihazların kullanıldığını görebileceksiniz. Her aşamasında rahatlığı ve konforu hissedeceğiniz, derin bir biçimde etkisi altına alacak olan medikal cilt bakımını yaptırabileceğiniz en ünlü merkezlerin, adreslerimiz olduğunu göreceksiniz.

Doğru, dürüst ve güvenilir ilkelerle medikal cilt bakımlarının nasıl yapıldığına dair deneyimleri kazanmak için hemen adreslerimizden başvuruları yapabilirsiniz. İstanbul’un her semtinden kolayca ulaşarak, merkezlerimize gelebilir ve medikal cilt bakımıyla birlikte kazanacağınız güzel görünümlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Cildinizin kirden arındırılması, nemlendirilmesi, yumuşak bir görünüme kavuşması ve daha ferah olması için bu uygulamaların tam size göre olacağını söyleyebiliriz.

Yaklaşık 1 saat içerisinde tamamlanacak olan medikal cilt bakım uygulamalarında kaliteli cihazların yer aldığını görebileceksiniz. Bu hususları hemen değerlendirebileceğiniz ve memnun kalacağınız sitelerimizdeki hizmetlerden siz de asla vazgeçmeyeceksiniz.  Medikal cilt bakımlarında birinci sınıf kaliteyi sunmakta olan adreslerimiz sayesinde daha rahat bir deneyim yaşayacaksınız.  Fiyatların her bütçeye uygun olması, medikal cilt bakımı yaptırmak isteyen bayanların işini daha da kolaylaştırmaktadır.

Eşsiz bir güzelliğe ulaşmanın pratik ve ekonomik yolunu arayanlar için medikal cilt bakımı tavsiyelerimizi sunuyoruz. Bu da sizlere kalıcı ve uzun süreli ferahlık sağlayacak olup, cildinizi kusursuz bir hale getirecek olan bakımları içerecektir. Bu görünümler için daha fazla geç kalmak istemiyorsanız estetik merkezlerimiz ile görüşebilirsiniz.

cilt bakımı sonrası

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Cildin solgun görünmesine neden olan yağ birikintileri, siyah noktalar veya makyaj artıkları bulunmaktadır. Cildin bu olumsuzluklardan arındırılması için geçici kozmetik ürünlerinin daha fazla zarar verdiği görülmektedir. Bu nedenle medikal cilt bakımı uygulamalarının önemi ortaya çıkmaktadır. Cilde peeling etkisi yaratan ve çeşitli cihazların kullanımıyla gerçekleştirilen medikal cilt bakım uzmanlarını merkezlerimizde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Cildinizin temizlenmesinde buhar teknolojisinden faydalanılan merkezlerimizde etkileyici sonuçları almanızı sağlıyoruz. Kolay ve pratik yoldan cildinizin daha sağlıklı olmasına katkı sağlamak amacıyla uzman kadrolarımızdan hizmetleri almanıza olanak veriyoruz. Medikal cilt bakımı uzmanları tarafından uygulanacak olan bu teknolojik işlemler sayesinde sizler de daha nemlendirilmiş ve yumuşak cilt yapılarına kavuşabileceksiniz.

Besleyici bakım maskeleri eşliğinde tamamlanmakta olan bu uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Cilt yapılarına, uygulanan işlemlere ve uzmanlarımıza göre değişmekte olan fiyatlardan faydalanabileceğiniz medikal cilt bakımı uygulamalarına hemen katılabileceksiniz. Uygun tedavi işlemlerinin belirlenmesinin ardından harekete geçecek olan ekibimiz tarafından beklediğinizden daha iyi performansların sergileneceğini göreceksiniz. Cildinizden uzaklaştırılacak olan olumsuzluklar sayesinde kendinizi daha ferah hissedeceksiniz.

Solgun cilt yapılarından kurtulmanın yöntemlerini sizlere aktaracak olan uzmanlarımız sayesinde derinlemesine ve konforlu bir cilde sahip olacaksınız. Kendinizi daha güvenli ve sağlıklı bir cilde sahip olarak görmek için tavsiyelerimizi dikkate alabilirsiniz.

Cilt analizlerini iyi bir biçimde yaparak cilt yapınıza uygun cihazlara karar veren ekiplerimiz sayesinde en uygun fiyatlarda medikal cilt bakımlarını yaptırabileceksiniz.

Bu hususta sizlere daima yardımcı olacak ekiplerimiz, yaşlılık görünümlerinden ve belirtilerinden kurtulmanızı sağlayacaktır. Kırışıklık gibi belirtilerin cildinizden kaybolmasında bu teknolojik uygulamaların etkisini hemen görmeye başlayacaksınız. Bu işlemlerin tamamlanması esnasında ekstra bir bakım ve tedaviye gereksinim duyup duymayacağınıza da karar verilecektir.

 

Kısa sürede tamamlanacak olan medikal cilt bakımı uygulamaları sayesinde gözeneklerin temizlendiğini hissedeceksiniz. Birbirinden farklı cihazlarla uygulanmakta olan birtakım işlemler neticesinde cildinizin daha ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bunu derin bir biçimde hissedebileceğiniz medikal cilt bakımı ile ilgili sizler de kapsamlı bir şekilde bilgi almak için yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Medikal Cilt Bakımı Süresi

Medikal cilt bakımı toplamda 1 saat süren uygulamaları barındırmaktadır. 3 aşamalı olarak gerçekleşebilen ve çeşitli etkileri veren buhar cihazlarının kullanıldığı medikal cilt bakımı öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacaktır.

Cilt bakımı yaptırmak için internet üzerinden araştırmalara başladığınız da karşınıza çıkacak olan seçimleri yaparken dikkatli olmalısınız. Bu makinelerin cildinize ve gözeneklerinize zarar vermemesi için uzman kişiler tarafından kullanılması gerekmektedir.

Aynı zamanda cilt bakımında profesyonel isimlerden destek aldığınız da, çok daha kalıcı etkilere kavuşabilirsiniz.

Sonrasında da nelere dikkat edeceğinizin yanıtını almak üzere hemen merkezlerimizi arayarak medikal cilt bakımları ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz.

En uygun fiyatlarla gerçekleştirilecek olan bu uygulamalardan sonra cildinizde kırışıklıkların giderildiğini göreceksiniz. Daha sıkı bir cilt yapısının sizleri beklediği medikal cilt uygulamalarına hemen katılmayı talep edebilirsiniz.

Kan dolaşımını hızlandıran etkiye sahip sistemlerin kullanıldığı aşamalarda cildin sorunlu bölgeleri üzerinde muhteşem deneyimler kazanılmaktadır. Bu avantajları sizler de bir an önce yaşayabilmek için başvurularınızı yapmaya başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden ulaşacağınız sayfalarımızdan alacağınız randevularda, en kolay yöntemler ve ucuz fiyatlarla kalıcı etkiyi elde edeceğiniz medikal cilt bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Cildinizin daha ferah olmasında etkili olan gözeneklerin dezenfekte işlemlerini Ozon özellikli yoğun su buharı tedavisi ile gerçekleştireceğiz.

Kozmetik ürünlerine veya diğer geçici yöntemlere harcadığınız paraların boşa gittiğini anlayacağınız medikal cilt bakımı yöntemlerini sizinle tanıştıracak olan ekiplerimize hemen merhaba diyebilirsiniz.

cilt bakımı nedir

 Medikal Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle bayanların en çok ilgilendikleri alanlardan birisi cilt bakımı üzerinedir. Kozmetik dünyasının veya çeşitli cilt bakım ürünlerinin veremediği etkiyi, medikal cilt bakım uygulamaları sayesinde alabilirsiniz. Sizlere bu konuda destek olmak ve yardımcı olmak amacıyla bazı detayları aktarmak istiyoruz. Buna göre sayfalarımız üzerinden sahip olacağınız bilgilerde kaç seanslık bir uygulamanın ardından medikal cilt bakımı ile istediğiniz etkiye kavuşabileceğinizi açıklayacağız. Bu hususta dikkat etmeniz gereken durumların neler olduğuna da değinmek istiyoruz. Sizlere konforlu ve kaliteli cihazlarla bakım yapacak olan ve cildinizi ferahlatma etkisini sağlayan merkezlerimizi sizler de fırsat buldukça ziyaret edebilirsiniz.

Basınç yoluyla veya su buharıyla da sağlanmakta olan medikal cilt bakımı için birbirinden farklı aşamalar bulunmaktadır. Dilerseniz gözenekleri sıkıştırmak, dilerseniz de daha genç görünmek ve cildinizi ferahlatmak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Cildinizin sağlıklı bir aşamaya gelmesinde etkili olan medikal cilt bakım seanslarına sizler de hemen katılabilirsiniz.

Her cilt için uyumlu olan ve toplamda yarım saati bulmayan sürelerde tamamlanmasıyla bilinen en etkili medikal cilt bakım aşamalarından sizler de bir an önce faydalanabilirsiniz.

Bu cihazların kullanımı için uygun kişileri ve merkezleri seçtiğiniz de, fiyatların da son derece uygun rakamlarda olduğunu görebileceksiniz. Her yönden avantaj sağlayan ve kendinizi iyi hissetmeniz için büyük bir olanak tanıyan medikal cilt bakımında bu seçimlere dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizmekteyiz. Hijyenik ortamlarda ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilecek olan medikal cilt bakımları sayesinde oldukça rahat edebileceğinizin altını çizmek istiyoruz.

Cildin daha yumuşak, daha parlak ve alımlı görünmesinde etkili olan bu bakım hizmetlerinde toplam 1 saatlik sürede kavuşabilir ve çeşitli cihazların kullanılması sayesinde birden fazla etkiyi görebilirsiniz. Kırışıklıklarla baş etmenizi kolaylaştıran bu yöntemlerle hemen tanışın.

Cilt Bakımı Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir