Peeling – Thebodyshop.com.tr

THEBODYSHOP

Cilt hücrelerini yenileyerek açılmasını sağlayan peeling uygulaması ölü deriyi ciltten uzaklaştırır. Farklı yöntemler ile uygulanan peeling cildin derinlemesine temizlenmesine katkıda bulunur. Bu uygulama için piyasada hazır olarak satışa sunulan kimyasal ürünler kullanılabilir. Bunları seçerken cilt ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Yağlı, karma ve kuru cilt tipleri için en uygun olanı satın alınmalıdır. Kozmetik ürünlere alternatif olarak doğal peeling karışımları da uygulanabilir. Tamamen doğal ürünler kullanılarak hazırlanan bu maskeler fırça ve benzeri cisimler kullanılarak yapılabilir. Bu uygulama sonrasında cilt bakım ürünleri cilde daha iyi nüfuz edecektir.

 

Düzenli olarak cilde peeling yapmak cildin daha sağlıklı ve taze görünmesini sağlayacaktır. Doğru uygulamalar yapıldığında peeling cilde zarar vermeyecek, sivilce ve kızarıklık oluşumuna yol açmayacaktır. Doğru şekilde yapıldığında cilt sorunlarını azaltacaktır. Her peeling uygulaması her cilde uygun olmayacağından öncelikle kişinin kendi cilt tipini belirlemesi gerekir. Evde yapılan uygulamalar genellikle biraz daha yüzeysel kalacaktır. Derin ve orta düzeyli peeling ise bu alanda uzman olan kişiler tarafından yapılabilir.

 

Peeling Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Kuru ciltler için peeling yapılacağında alkol oranı yüksek olan ürünlerden uzak durulmalıdır. Özelikle seramid, shea yağı, Hindistan cevizi yağı gibi bileşenlere sahip peeling çeşitleri tercih edilebilir. Yağlı ciltlerde ise cilt toleransı biraz daha yüksek olup glikolik asit, salisilik asit ya da beta asidi içeren ürünler kullanılabilir. Normal ciltlerde ise bir haftada iki ya da üç kez peeling yapılabilir. İşlem sonrasında mutlaka cilde nemlendirici uygulanmalıdır. Aksi halde cildin nem dengesi bozulacaktır. Cildin yumuşamasını ve yenilenmesini sağlayan peeling uygulamaları cildin nefes almasını sağlayacaktır. Doğru şekilde yapıldığında cilt tipine uygun peeling son derece sağlıklı ve cilt için besleyici olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir