El Sabunu – Bathandbodyworks.com.tr

bathandbodyworks

Başlıca hijyen ürünlerinden biri olan el sabunu katı ve sıvı formlarda bulunur. Farklı koku aromalarına sahip olan bu sabunlar ev, ofis, işyeri gibi her alanda kullanılabilir. Çok yönlü ve etkili temizlik sunan bu ürünler sıvı ve katı yağların baz ile karıştırılmasıyla elde edilir. İstenen sağlıklı etki için sabun alırken ağır kimyasallar içermemesine dikkat edilmelidir. Aksi halde cilt kısa süre içerisinde tahriş olacaktır. Bunu önlemek adına nemlendirici içeren sabunlar kullanılabilir. Ellerdeki kirlerin uzaklaştırılmasını sağlayan sabunlar doğal antiseptik içermesi sayesinde cilt için faydalı hale gelir.

 

İdeal el sabunu içerisinde palm yağı bulunmamalı ve gliserin olmalıdır. Piyasada çok farklı sabun türleri bulunmakta olup bunlar arasından düz yüzeyli olanlar tercih edilmelidir. Genellikle granüllü yüzeye sahip olan sabunlar cilde zarar verici olarak bilinir. Özellikle egzama ve alerjik durumu olan ciltlerde bu tür sabunları kullanmak son derece zararlı olacaktır. Sabun alırken mutlaka sabunun yüzeyi pürüzsüz olmalıdır. Bu tür özelliklere dikkat etmek cilt için en uygun sabunun seçilmesini sağlayacaktır.

 

El Sabunu Alırken Nelere Bakılmalı?

El sabunu satın almak basit gibi görünse de faydalı olması açısından bazı noktalara özen göstermek gerekir. Özellikle raf ömrü mutlaka incelenmelidir. Kimyasal ağırlıklı olan sabunlar sentetik madde yönünden zengindir. Bu tür sabunlar tercih edilmemelidir. Doğal içerikli olan el sabunları her zaman daha sağlıklı olacaktır. Genelde kullanımının kolay olması sebebiyle çoğu insan sıvı sabunların kullanımını beğenir. Ancak içerik ve fayda olarak kıyaslandığında el sabunlarının kullanımı daha fazla önerilir. Daha yararlı olması adına tamamen doğal içerikli el sabunları kullanılmalıdır. Cilt ile doğrudan temas ettiği için sabun seçerken içeriğine mutlaka bakılmalı ve hassas şekilde seçim yapılmalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir