Meme Estetiği Ameliyatları

Meme estetiği ameliyatları hakkında her şey

Bayanların vücutlarında beğenmedikleri pek çok nokta bulunmaktadır. Buna göre daha iyi ve gösterişli hatlara sahip olmak isteyen bayanların tercihi estetik operasyonlardan yana olmaktadır. Ancak bu kapsamda hangi uygulamaların yapılabileceğini ve merkezlerimizde uygulanan bazı işlemleri de sizlere aktarmak istiyoruz. Pratik ve daha az maliyetle gerçekleştirilen estetik operasyonları için merkezlerimize başvuru yaptığınız andan itibaren kendinizi yeniden yaratmanın imkansız olmadığını görebileceksiniz. Fiziksel anlamda yüz, kaş, meme, kalça, saç, dudak, çene, göz kapağı gibi pek çok noktada estetik görünmenin bu sayede mümkün olduğunu sizlere çok daha iyi bir şekilde gösterebileceğiz.

Geniş bir yelpazede sunulmakta olan estetik operasyonları için sizler de rahatsız olduğunuz noktaları belirtebilirsiniz. Bilgisayarlı ortamlarda uygun ölçülere göre ve orantılı bir şekilde yapılacak olan işlemlerin ardından hedefinize ulaşmanız sağlanacaktır. Bununla da sınırlı kalmayıp, daha ince görünmek için yağ aldırma, karın gerdirme veya bacakta bulunan sarkmaları gerdirmek için de estetik operasyonlarına başvuru yapabilirsiniz.

Böylece sizleri daha güzel bir hale getirmek için uzman kadromuzla hizmet veren adreslerimizi ziyaret edebileceksiniz. Güzelliğinize güzellik katmak istediğiniz de, talep edeceğiniz her bölge için estetik operasyonlarının gerçekleştirileceğini görebileceksiniz. Kaliteli ve düşük maliyetle yaptırmak istediğiniz bu uygulamalar için hijyenik ortamları sizlere sağlayacak olan ekiplerimizle hızlı bir şekilde görüşebilirsiniz. Vücudunuzda pek çok nokta için bu ayrıntılı hizmetlerimiz hakkında sizlere daha fazla bilgiyi verebileceğiz.

Bu mucize dokunuşlar için en uzman isimleri, İstanbul’un en ünlü merkezlerinden birisinde bulmanızı kolay hale getirmekte olup, siz değerli müşterilerimize beklediğinizden daha iyisini sunmaktayız. Bizleri takip ederek estetik çeşitlerinin nasıl uygulandığı konusunda fikir alabilir ve bir an önce deneyim kazanmak için randevularınızı almaya başlayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde size geri dönecek olan ekibimiz sayesinde en kaliteli ve avantajlı estetik uygulamalarını yaptırabileceksiniz.

göğüs büyütme ameliyatı
GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI

Göğüsler, içte yağ ve süt bezleri dışta bu katmanı sarmalayan deri tabakasından oluşur. Ergenlik sonrası göğüsler yeterince büyür ve gelişir. Çeşitli hormonsal ve metabolik nedenlerle yağ ve süt bezleri zamanla deforme olur. Hem küçülmeye hem de sarkmaya zemin hazırlar.

Göğüs büyütme ameliyatları plastik cerrahi doktorları tarafından yapılır. Genel anesteziyle bayanlara uygulanan bir operasyondur. Memenin içindeki süt bezlerine dokunulmaz. Böylece doğum sonrası emzirme problemi uygulanmaz. Ameliyat esnasında memede bazı kesiler açılır. Kesi izleri bir yıl içerisinde beli belirsiz bir hal alacaktır. Zaten en az görülen yerlerde kesi oluşturularak estetik görünümü bozması engellenir. Operasyon öncesi doktor kontrollerinde ailenizde kanser tanısı konan, varsa düzenli kullandığınız ilaçlarınızdan ve ameliyatlarınızda, geçirdiğiniz hastalıklardan mutlaka söz ediniz. Ameliyat öncesi kişisel temizliğinize dikkat etmelisiniz. Özellikle operasyon koltuk altından yapılacaksa koltuk altı kıllardan arındırılmalıdır.

Yaş aralığına göre ameliyat öncesi mamografi ve ultrason gibi tetkikler istenecektir. 40 yaş altındaysanız, meme ultrasonografisi ;40 yaş üzerindeyseniz, mamografi tetkikleri istenir. İhtiyaç varsa ameliyat öncesi hastanın vücut düzenlemesi yapılarak hasta operasyona hazırlanır. Ameliyat öncesi vücut hazırlığında; zararlı alışkanlık kullanımına ara verilmeli, kan sulandırıcı ilaçlar içilmemeli, aç karnına operasyon saati beklenmeli gibi genel yasaklar bulunmaktadır. Doktorunuzun bunların dışında talepleri varsa onlara da itaat etmeniz sizin menfaatinize olacaktır. Ameliyat esnasında ve sonrasında göğüs büyütmenin avantajlarına daha hızlı ve sağlıklı kavuşursunuz. Operasyon ortalama bir iki saat sürmektedir.

Uygulama sonrasında bir haftalık istirahat süresinin ardından iş hayatınıza dönebilirsiniz. Tekrar hatırlatmakta fayda var, operasyon ve etkileri kişiden kişiye değişmektedir. Göğüslerinizdeki hissiyat belli bir zaman içerisinde geri dönecektir. Meme protezleri istenildiği zaman çıkarılır ve göğüs normal büyüklük ve şekline döner. Ameliyathaneden çıkmadan özel sütyen giydirilir. Kullanım süresini hastanın durumuna göre doktor belirlemektedir. Kesi izleri bantlarla kaplı olarak korunacaktır. Dikiş aldırma gibi bir problem olmayacaktır; çünkü eriyen dikişler kullanılır. Göğüslerinizde hassasiyet oluşabilir. Darbe ve baskılara karşı korumalısınız. Doktorunuzun verdiği ilaçlar iyileşme sürecinizi rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

meme küçültme ameliyatları
MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Her şeyin fazlasının zarar getirdiği gibi vücudumuzdaki fazlalıklar da bireye zarar vermektedir. Normalden daha büyük olan göğüslere sahip olanlar estetik görünüm kadar sağlık problemlerinden de şikayetçidir. Alınan her kilo göğüslerin büyümesini destekleyerek bireye sağlık sorunları yaşatabilir. Estetik cerrahlar tarafından düzeltilebilecek bir durumdur.

Büyük göğüsler bireyde sırt ağrısı, duruş bozukluğu, baş ve omuz ağrısı, meme altında hijyen sorunu, sutyen askılarının omuzlarda bıraktığı çöküklük, dikkat çekme gibi bazı problemler gözlemlenir. Hormonal değişiklikler ya da bazı hastalık kaynaklı göğüslerde büyüme görülebilir. Doktor kontrollerinde hastanın geçmiş sağlık durumu, ameliyatları, genel sağlığı hakkında çeşitli tetkikler yapılır. Ameliyat öncesi mamografi ve meme ultrasonografisi hastanın yaş aralığına göre belirlenir. Tetkik ve kontroller sonucunda

Göğüs küçültme ameliyatının detayları belli olur. Genel anestezi uygulanarak estetik cerrah ameliyatı başlatır. Önceden yapılan ölçümler doğrultusunda fazla olan meme dokusu çıkarılır ve fazla deri memeden ayrılır. Meme küçültülerek dikleştirme yapılır. Sonrasında pansuman uygulamaları yapılır ve her pansumanlamadan sonra sargı inceltilir. Meme ve meme ucu ayrı ayrı pansuman edilerek kesilerek verdiği tepki gözlenir. Hastanın durumuna göre belli bir süre sonra sporcu sutyeni kullanımına geçilir. Doktor talimatına göre sutyen kullanmaya devam eder. Ameliyat süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama üç saat sürmektedir. Uygulama sonrası ilk birkaç günde kol hareketlerinde ağrı, göğüslerde şişlik, morluk gibi hasta şikayetleri olabilir. Bu şikayetler normal iyileşme süreci belirtileridir ve bir hafta içinde kendiliğinden geçer. Hastanın rahatlaması için doktor tarafından ilaçlar verilebilir. Hastanın istirahat etmesi süreci kolay atlatmasını sağlayacaktır. Operasyondaki işleme göre dikişlerin alınması gerekebilir. Bir hafta içinde hasta varsa iş hayatına geri dönüş yapabilir.

meme dikleştirme ameliyatı

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ

Kadınlar fiziki estetiğe önem verirler. Güzelliklerini korumak için estetik yöntemler , cerrahi uygulamalar, spor gibi birçok çeşitli yola başvururlar. Hele ki kadınlık sembolünden şikayet varsa… Akla hayale gelebilecek her şeyi denemeye hazır olabilirler. Göğüs estetiği de bunlardan biridir.

Göğüs dikleştirme estetiği; yer çekimi, genetik, hamilelik ve emzirme dönemi, yaşlılık, kilo kaybı gibi çeşitli nedenlerle estetik ve sıkılığını kaybeder. Bilim dalında “mastopeksi” olarak isimlendirilir. Göğüs sarkmasına katkıda bulunur. Çoğunlukla göğüs büyüklüğünden memnun; ama şekilden yana şikayet olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Doktorunuz mevcut durumu kontrol eder. Hastanın şikayet ve beklentilerini dinler. Dinleme ve kontrol sonuçlarını değerlendirerek kararı verir; göğüs dikleştirme ameliyatı yapılacaktır. Peki, nasıl? 40 yaş altındaysanız, meme ultrasonografisi ;40 yaş üzerindeyseniz, mamografi tetkikleri istenir. Kan sulandırıcı ilaçlar, sigara ve varsa zararlı araçlar operasyon öncesi ve sonrası birkaç hafta ara verilir.

Genel anestezi uygulanır ve belirlenen teknikle göğüs dikleştirme ameliyatı başlar. Meme ve başı sarkık haldeki meme dokusu doktorunuz yeniden şekillendirir. Fazla deriyi çıkartır ve uygun şekilde dikerek ameliyatı sonlandırır. Daha dolgun göstermek için meme büyütme; hacmini azaltmak için meme küçültme operasyonları da yapılabilir. Göğüs dikleştirme estetik ameliyatı hastanın ve operasyonun durumun göre değişir. Ortalama üç saat sürmektedir. Pansuman iki gün sonra yapılı ve sargının açılması bir haftayı bulabilir. Sargı açıldıktan sonra göğüs dikleştirme ameliyatının etkileri hemen görülür. Sonuçlar uzun süre etkili olmaktadır. Hasta birkaç hafta özel südyen giyer. Doktor kontrolünden sonra talimatıyla çıkarılabilir. Göğüslerde hissizlik, şişme, pembeleşme gibi şikayetler oluşabilir. Normal belirtilerdir ve birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir