KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

kepçe kulak estetiği

Kulak kepçesi işitmedeki görevi çok azdır. Ancak estetik açıdan ele alındığında, bireyin yüzüne bakıldığında hemen dikkat çeken organlardan birisi kulaktır. Kulak kepçesinin dışarıya doğru belirgin şekilde çıkık olması “kepçe kulak” olarak isimlendirilir. Kepçe kulak belirtisi doğumdan sonra bellidir. Görüntünün üçte ikisi genetik, üçte biri ise doğum sonrası bebeğin yatırma tarzıyla kepçe kulak şekillenmesi olabilir.

Kepçe kulak estetiği, günümüzde yaygın olarak ve  Estetik Merkezi’nde lazer ile gerçekleşmektedir. Hasta, doktor ve uzmanlarımız tarafından muayyene edilir. Hastanın sağlık durumuna göre kepçe kulak estetiği planlaması yapılır. Tercihe göre genel ya da lokal anestezi uygulanmaktadır. Ameliyat öncesi hastaya çeşitli testler uygulanarak gerekli önlemler alınır. Kepçe kulak ameliyatında, kulağın arka kısmına lazerle çizik atılır. Kulağın durumuna göre lazerle kulaktaki kıkırdak yapı yumuşatılır. Gerekli açı bulunana kadar işlem devam etmektedir. Varsa kulağın içindeki fazlalık kısım alınır. İç dikişlerle çizik dikilir ve lazerle kapatılarak ameliyat sonlandırılır.

kepçe kulak

Lazerle kepçe kulak ameliyatı hasta için daha avantajlı bir durumdur. Operasyon sonrası hasta ve operasyonlu bölge daha çok çabuk iyileşir. Ameliyattan sonra hastanın birkaç gün saç bandı takması önerilir. Amaç bölgesi olumsuz dış etkenlerden korumaktır. Dışarıdan dikiş atılmadığı için herhangi bir pansumana da ihtiyaç yoktur. Kepçe kulak ameliyatında kullanılan lazer sayesinde bölgede kan kaybı oluşmaz ve sonrasında morarma, şişlik en az düzeyde görülür. Hasta kısa sürede sosyal ve gündelik hayatına geri döner. Tüm bunların sorunsuzca gerçekleşmesi için ekip ve ekipman donanımı şarttır.  Estetik Merkezleri ihtiyaç olan tüm donanım ve profesyonel doktor kadrosuyla hizmete hazırdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir