Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

fue saç ekimi

Saç ekimi hızla yaygınlaşmakta ve en gelişmiş teknolojiler kullanılmaktadır. En yaygın olarak kullanılan ve en etkili sonuç veren yöntem fue saç ekimi yöntemidir. Bu yöntem ile elde edilen sonuç çok daha başarılıdır. Fue yöntemi ile yapılan saç ekimi işleminde doğrudan kesim yapılmamaktadır. Ekilmesi düşünülen saç kökleri teker teker alınmaktadır. Bu işlemin en büyük özelliği saç kök hücrelerinin alınma şeklidir. Bu işlem için özel bir cihaz kullanılmaktadır.

fue saç ekimi öncesi sonrası

Avantajları Nelerdir?

Herhangi bir bıçak kullanılmadan cerrahi olarak yapılmaktadır. Kesinlikle dikiş gerektirmez. Yapılacak olan seans işlemleri kişi ile birlikte belirlenebilir. Bu nedenle esnektir. Seans aralıklarında bekleme yapılacak bir durum yoktur. Saç kökleri tek tek alınması ile işlem yapılır. Kesik ve yara izleri oluşturmaz. Hem kadınlarda, hem de erkeklerde çok kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. En önemli yanı iyileşme sürecidir. Çok kısa zaman dilimi içinde normal halinize dönebilirsiniz. Sakal, bıyık ve kaş ekimi içinde bu yöntem tercih edilmektedir. Saç ekimi öncesinde lokal anestezi yapılması işlem sırasında ağrı ve sızıya neden olmamaktadır. Fue saç ekimi işleminde elde edilecek sonuç yüksek oranlıdır. Yapılan nakil ne kadar yüksek ise o derece saç çıkacaktır.

saç ekim yöntemleri

Dezavantajları Nelerdir?

Fue saç ekimi işleminin yukarıda belirttiğimiz gibi pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunun yanında bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Operasyon süresi diğer yöntemlere göre daha uzundur. Hem zaman, hem de seans süresi fazladır. Bir diğer dezavantajı ise maliyetidir. Fiyat bakımından diğer yöntemlere göre biraz daha pahalıdır. Saç ekimi öncesi saçların kesilmesi gerekir. Saç köklerinin alımında hafif sancılar oluşabilmektedir. Ancak, işlem yapılan makinenin devir hızı iyi ayarlandığı takdirde çok fazla bir problem olmayacaktır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir