Bölgesel Zayıflama Teknikleri

bölgesel zayıflama teknikleri

İlerleyen yaş ve yaşama koşulları ile birlikte alınan kilolar hemen hemen bir çok kişinin başında bulunan bir sorun. Kilolar yağa dönüşerek belirli bir süre sonra bölgesel olarak yağlanmaya neden olabiliyor. Özellikle karın, gögüs, kalça bölgelerinde biriken yağlar belirli teknikler sayesinde ortadan kaldırılabiliyor.

 

Bölgesel Zayıflama Teknikleri Nelerdir?

*Özellikle bölgesel zayıflamada yağ yakımı ve yakılan yağın kasa dönüştürülmesi oldukça önemli. Bu anlamda bölgeye özel olarak uygulanabilecek egzersiz çalışmaları yardımcı olabilir. Bunun adına zayıflama bölgesi için uygulanacak egzersiz hareketleri oldukça önemli. Bu hareketleri mümkün ise hoca eşliğinde ve belirli periyotlar içinde yapmak gerekli. Örneğin karın bölgesi için yapılacak mekik hareketleri bu bölgenin zayıflaması adına yardımcı olabilmekte.

*Diğer bir yol ise cerrahi bölgesel zayıflama teknikleri. Liposaction, mezoterapi gibi yöntemler mutlaka konusunda uzman uygulatıcılar ile birlikte yapılmalıdır. Bu çalışmalar belirlenen seansların bitiminde etkili sonuçlar doğuruyor. Bu sonuçları kalıcı olarak korumak adına mutlaka egzersiz ve uygun diyet programları uygulanmalı.

*Cerrahi olmayan bölgesel zayıflama uygulamaları da bir diğer seçenek. Bu seçenekte belirli cihazların desteği ile bölgesel zayıflama sağlanıyor. Bu zayıflama belirli cihazların yolladığı titreşimler sayesinde oluşturulmaktadır. Belli seans sırasına göre yapılan bu çalışmalar sonrası, sıvı takviyesi, diyet ve spor çalışması önerilmektedir.

Uygulamaları araştırırken mutlaka konusunda uzman hekim ve lisans sahibi kuruluşlar ile çalışmanız gerekli.

karın germe ameliyatı

KARIN GERME HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Karın germe estetik ameliyatını bilimsel adı “abdominoplasti” olarak isimlendiririlir. Orta ve alt karındaki yağ dokusunu ve fazlalık derinin alınarak karın kaslarının sıkılığı sağlanması karın germe estetiğidir. Karın bölgesindeki sarkma şikayetlerinin kaynağı, genellikle aşırı kilo alıp vermek, hamilelik, çoğul gebelikler ve genetik olarak belirlenmektedir. Bu nedenler karın derisinde ve kaslarındaki deformasyona neden olur ve bölge sıkılığını kaybederek gevşer.

 Karın germe estetik ameliyatı plastik cerrahlar tarafından ameliyathane ortamında dikkat ve titizlikle gerçekleşmektedir. Genellikle genel anestezi uygulaması yapılır. Ameliyatın süresi hasarlı bölgenin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Operasyon öncesi hastadan istenen tahliller ve anestezi kontrolleri tamamlanır. Varsa gerekli önlem ve tedbirler alınarak vücut ameliyata hazır hale getirilir. Ameliyat öncesi karın bölgesi güneç ışınlarından korunmalı, içiliyorsa alkol ve sigara tüketimi bırakılmalıdır. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların içilmesi yasaklanır. Karın germe ameliyatı esnasında, doktorlar karın deformasyonu onaracaktır. Deri ve deri altındaki yağ dokusu çıkarılması ve derinin gerdirilmesiyle operasyon tamamlanacaktır. Karın içerisindeki hiçbir organa dokunulmaz. Uygulama sonrasında hastaya, germe ameliyatları için üretilen özel bir korse giydirilir. Bu korsenin özellikleri sayesinde bölgede kanama ve sıvı birikimini önlenir. Korse, derinin yapışmasını sağlayarak daha düzgün bir görüntü oluşturur. Karın bölgenizdeki görüntü ameliyattan sonra yaklaşık beş altı ay sonra netleşecektir. Korse kullanım süresi hastanın durumuna göre doktor tarafından belirlenir. Karın germe ameliyatlarından sonra gerekli görülürse ilaç ve ilaçlar verilebilir. Doktorun öneri ve talimatlarına uyulursa iyileşme süresi azalır. İstirahat süresi birkaç hafta olabilir. Bölgede şişlikler ve morluklar görülebilir ve ameliyat sonrası bunlar normal belirtilerdir. Ameliyat sonrası şikayetler hastanın durumuna göre belli bir süre sonra geçecektir.

kol germe ameliyatı

KOL GERME AMELİYATI

 Kol germe ameliyatı, kolun üst derisinde yaşlanma, aşırı kilo alıp vermek, genetik, yer çekimi, aşırı güneşe maruz kalma gibi çeşitli nedenlerle zaman içinde sarkıklar oluşur.

Kol germe ameliyatının temel nedeni kollardaki yağlanmadır. Genellikle aşırı kilodan sonra diyet ile zayıflamayla oluşur. Zayıflamayla vücudun çeşitli yerlerinde sarkmalar oluşur. Özellikle kollar açıktaysa kişiyi bu kol sarkıkları daha da rahatsız eder. Doktor kontrolünden sonra çeşitli testlerle hastanın durumu ve operasyonun ayrıntıları netleşir. Kollar ilk olarak “liposuction” ile inceltilir. Kol germe ameliyatı yağ alma ve fazlalık deriyi çıkarma olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Özel durumlarda her iki yöntem de uygulanmaktadır. Operasyon koltuk altından dirseğe kadar olan alanda uygulanır. Hastanın rahatsızlık duyduğu kol sarkmaları düzeltilir. Eğer sarkma normal seviyede ise ameliyatta sadece koltuk altından giriş yapılır. Buradan bir kesi açılarak kol germe işlemi gerçekleşir. Bölgedeki ameliyat izi rahatsızlık vermeyecektir. Kol germe ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon birkaç saat sürmektedir. Sonrasında tedaviyi desteklemek amacıyla birkaç hafta kol korsesi takılır. Kolların yüksekte kalması önerilir. Kol korsesi, sayesinde oluşan morluklar ve ödemler vücuttan daha hızlı kaybolmaktadır. Ameliyat sonrası bölgede ağrı ve sızı oluşabilir. Genellikle operasyon sonrası alınacak dikiş bulunmamaktadır. Dikişler içeriden ve eriyen dikişlerdir. Kol germe ameliyatı sonrası tedaviyi desteklemek ve iyileşme süresini hızlandırmak için verilen ilaçları düzenli olarak kullanmak çok önemlidir. İyileşme süresi kişiden kişiye değişmektedir. Genellikle bir hafta içinde sosyal ve iş hayatına geri dönüş mümkündür.

Göbek eritme Estetiği

Bölgesel yağlardan kurtulmak için uygulanan estetik süreçlerden biri de göbek eritme işlemleridir. Göbek bölgesinde geçmişte beri çok aşırı derecede biriken fazla yağların yok edilmesi için, diyet ve egzersiz yapamayan kişiler bu sistemi tercih etmektedirler. Göbek içindeki yağ birikimleri çok önemli sorun haline gelebilir. Kavitasyon olarak isimlendirilen yöntemle kısa sürede göbek yağlarınızdan kurtulacaksınız. Cilt üzerinde kısa sürede etkisini gösteren yöntemdir. Yoğun enerji sağlayan lazer iğneleri ile yapılır. Son zamanlarda çok popüler olan ultrasonik zayıflama yöntemlerine verilecek olan örnektir. Göbek bölgesinde ki deformasyon ve fazla yağların oranına göre seanslar hazırlanır.

Karın Germe Estetiği

Karın bölgesinde oluşan kötü görünümlü çıkıntıların yok edilemesin de, ve aşırı yağ birikimini entegre etmek içinde belirli makinelere ihtiyacınız bulunur. Kadınları karın bölgesinde beliren bombe şeklindeki görünümler çok rahatsız etmektedir. Karın dışındaki yağ sarkmaları, bölgesel dağınıklık, aşırı yağ birikimler, çatlaklarda bu sayede yok olacaktır. Ayrıca kadınlara özel yapılan estetik süreçlerinde, en önemli etkisi olan bir sistemle işlem yapılır. Karın dışındaki deformasyonu yok etmek için, abdominoplasti olarak nitelendirilen süreçleri yapıyoruz. Karın bölgesinde oluşan estetik bozulmalar kişilerin psikolojileri de olumsuz yönde etkiler. Sizlerde sarkık bir göbeğiniz olmasın istiyorsanız, estetik yaptırın. Karın ve göbek derisi dışındaki fazla yağların etkili bir şekilde yok edilmesi son derece basit olacaktır.

Kavitasyon

Bölgesel zayıflama yöntemlerinde etkili olan ultrasonik ses dalgaları kullanım teknolojisidir. Ses dalgalar sayesinde vücut dışındaki belirli bölgelerde yağların dışarı atılması sağlanıyor. Bel, karın, göbek, kol ve kalça gibi bölgelerde de kullanıma uygun olan estetik sürecidir. Cilt yüzeyindeki çözümleyerek derecede oluşan yağ depolanmasını yok eden estetik sistemidir. Estetik merkezimizde seansları en kısa süren güven verici işlemlerdir.

bacak içi germe estetiği

BACAK İÇİ GERME ESTETİĞİ

 Bacak içi germe estetiği, yer çekiminin etkisi, doğumlar, aşırı kilo alıp verme ve yaşlılığın etkisiyle bacaklarda sarkmalar görülür. Kişiyi rahatsız eden bu deforme görüntü bacak içi germe ismiyle estetik cerrahi operasyonudur. “Thigh lift (uyluk germe)” olarak da bilinmektedir. Bacaklarda oluşan sarkmalar ve yağ dokusu miktarı kişiden kişiye değişmektedir.

 

Bacak içi germe ameliyatının ayrıntıları, hastanın şikayetleri ve doktor kontrolünden sonra netlik kazanır. Öncesinde bacak içi ve arka kısımdaki yağ doku miktarı, sarkmalar ölçülür. Ameliyat sonrası oluşacak yara izi ve yeri hakkında detaylı bilgi hastayla paylaşılır. Bölgeye bakıldığında en az görülen yerlerde yara izi oluşmakta ve bacağın iç kısmında ya da kasıkta kalmaktadır. Kesi yeri iki tabaka şeklinde yapılır. Bacak içi ve arka kısmından sarkık deri ve fazla olan yağ hücreleri alınmaktadır. Gerekli ise bacağın diğer kısımlarına liposuction yapılabilir. Böylece bacağın daha ince görünmesi sağlanır. Bacak içi germe ameliyatı sonrası bacak pansuman yapılarak sarılır. Doktorunuzun talimatına göre birkaç ay bacak korsesi takılmalıdır. Bacak korsesi, bölgede sıvı toplanmasını ve kanama oluşumunu engeller. Derinin bölgeye yapışmasını sağlayarak daha düzgün bir görüntü oluşturur. Doktor kontrollerinin ardından korse ve varsa ilaç kullanımı sona erdirilir.

Bacak içi germe ameliyatı, kadın ve erkekler için de uygun bir tedavi yöntemidir. Lokal veya genel anestezi yapılabilir. Tek başına yapılabileceği gibi karın ve kol germe, meme küçültme veya dikleştirme, liposuction gibi operasyonlarla birlikte de yapılabilmektedir. Bacak içi germe ameliyatının süresi deforme alanına göre değişmektedir. Operasyondan bir hafta sonra sosyal ve iş hayatına devam edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir