BACAK İÇİ GERME ESTETİĞİ

BACAK İÇİ GERME ESTETİĞİ

 Bacak içi germe estetiği, yer çekiminin etkisi, doğumlar, aşırı kilo alıp verme ve yaşlılığın etkisiyle bacaklarda sarkmalar görülür. Kişiyi rahatsız eden bu deforme görüntü bacak içi germe ismiyle estetik cerrahi operasyonudur. “Thigh lift (uyluk germe)” olarak da bilinmektedir. Bacaklarda oluşan sarkmalar ve yağ dokusu miktarı kişiden kişiye değişmektedir.

bacak içi germe estetiği

Bacak ameliyatının ayrıntıları, hastanın şikayetleri ve doktor kontrolünden sonra netlik kazanır. Öncesinde bacak içi ve arka kısımdaki yağ doku miktarı, sarkmalar ölçülür. Ameliyat sonrası oluşacak yara izi ve yeri hakkında detaylı bilgi hastayla paylaşılır. Bölgeye bakıldığında en az görülen yerlerde yara izi oluşmakta ve bacağın iç kısmında ya da kasıkta kalmaktadır. Kesi yeri iki tabaka şeklinde yapılır. Bacak içi ve arka kısmından sarkık deri ve fazla olan yağ hücreleri alınmaktadır. Gerekli ise bacağın diğer kısımlarına liposuction yapılabilir. Böylece bacağın daha ince görünmesi sağlanır. Bacak içi germe ameliyatı sonrası bacak pansuman yapılarak sarılır. Doktorunuzun talimatına göre birkaç ay bacak korsesi takılmalıdır. Bacak korsesi, bölgede sıvı toplanmasını ve kanama oluşumunu engeller. Derinin bölgeye yapışmasını sağlayarak daha düzgün bir görüntü oluşturur. Doktor kontrollerinin ardından korse ve varsa ilaç kullanımı sona erdirilir.

Bacak içi germe ameliyatı, kadın ve erkekler için de uygun bir tedavi yöntemidir. Lokal veya genel anestezi yapılabilir. Tek başına yapılabileceği gibi karın ve kol germe, meme küçültme veya dikleştirme, liposuction gibi operasyonlarla birlikte de yapılabilmektedir. Bacak içi germe ameliyatının süresi deforme alanına göre değişmektedir. Operasyondan bir hafta sonra sosyal ve iş hayatına devam edilebilir.

Günümüzde vücut hatlarının düzeltilmesi oldukça rağbet görmektedir. Estetik operasyonlar öncesi mutlaka iyi araştırma ve işin ehli doktorlar gereklidir. İstanbul’daki Estetik Merkezleri, tüm bu ayrıntıları ve daha fazlasını sizler için düşünüp hayata geçirdi. Bacak içi geme ameliyatı ve diğer estetik operasyonları için bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir