Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

ameliyastız yüz gerdirme nasıl

Çağımızda artan teknolojik gelişmeler özellikle cildimiz ve gençleşme üzerine oldukça yoğunlaşmış durumda. Bir çok yüz germe işleminin yanında ameliyatsız yüz germe işlemi oldukça popüler ve sağlıklı bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Konusunda uzman hekim ve tıbbi personel eşliğinde yapılan ameliyatsız yüz germe işlemi oldukça kısa bir süre içinde uzun dönem kalıcılık sağlayan sonuçlarıyla kullanıcılarını memnun ediyor. Bu işlem olukça kolay. Gülüşünüzü ve mimiklerinizi daha etkili hale getiren bu işlemin her hangi bir yan etkisi ise bulunmamakta. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığını ve etkilerini kısaca incelemeye çalışalım.

Yüz Germe İşlemi Aşamaları

-Bu işlem için öncelikle konusunda uzman estetik cerrahlar ile çalışmanız gerekli. Uzman hekim sizin cilt yapınızı ve kırışıklık oranınızı inceleyerek önerilerde bulunmaktadır.

-Belirlenen zaman içinde ultrasound teknolojisi ile cildiniz ve cildinizin derinleme yapısı inceleme altına alınmaktadır. Bu teknoloji ultrason teknolojisinin gelişmiş hali olarak tanımlanabilir. Cilt altı dokunuzu ve yapıyı uzman hekim, bu cihaz sayesinde analiz ediyor.

-Belirlenen seanslarda cildin altına cologen yapısını besleyen enjeksiyon uygulanıyor.

-Üç ay kadar süren seansların sonunda yaklaşık bir sene kalıcılığını koruyan bir görünüm elde edilmiş oluyor.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

İşlem sırasında az da olsa iğne batması olarak tanımlanan acı hissi yaşanabiliyor. Bu durum işlemden önce hekimlerin uyguladığı ağrı kesiciler ile önlenebiliyor. İşlem sonrası 30 dakika içinde hiç bir iz ve etki olmadan günlük sürecinize devam edebilirsiniz.

TEK SEANSTA ETKİLİ YÜZ GERDİRME TEKNİĞİ “ULTHERAPY”

Ultherapy;ultrasound teknolojisinin sunduğu görüntüleme özelliğiyle cildin derindeki tabakaların ihtiyacı belirlenerek hasarlı bölgeye ulaşıp onarılmasını sağlayan germe etkisi oluşturan bir estetik işlemidir. Ameliyatsız ve tek seansta tatmin edici bir sonuçla uygulamanın etkisi görüldüğü için kullanımı giderek artmaktadır. Günümüzde odaklanmış ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma estetik yöntemidir. Ayrıca ultherapy, derin dokuları ameliyatsız onarabilen tek cihazıdır.

ultherapy


Ultherapy Nedir?

Ultherapy 
odaklanmış ses dalgaları sayesinde cildin 3- 5 mm derin dokularına ulaşarak ciltte kollajen üretimini tetiklemektedir. Ultrason cihazının bir çeşididir. Çene çizgisi, boyun, gıdı bölgesi, kaş kaldırma, kaz ayağı, göz torbalarında azalma, dekolte, cilt sarkması ve sıkışması görülen analarda rahatlıkla uygulanmaktadır. Bireyin yüzü temizlenir. Ultherapy cihazıyla cilt gençleştirme sırasında ultrason dalgaları taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilir. Derinin alt katmanları monitörde görüntülenir. Hasarlı bölgeye nokta atışı yapma imkanı tanır. İhtiyaç olan alanlara odaklanmış dalgalar gönderilir. Termal ısı odakları cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuzluk bırakmaz. Bölgede kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur.

Yeni kollajen yapısını uyararak etkili güçlü bir sıkılaşma etkisi oluşturur. Hemen etkisini gösterse de asıl net görüntü uygulamadan yaşlaşık altı ay sonrasında oluşur. Ameliyatsız tek seansta ciltte gençleşme ve gerilme görülür. Bölgesel ya da tüm yüz bölgesinde uygulanabilir. Uygulama alanına göre süresi değişir. Yüzün tamamına bir saat içinde ultherapy işlemi uygulanmaktadır. Cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkarılan tabakayı erken evrede, ameliyatsız bir yöntemle dışarıdan küçültülür. Böylece oluşan bölgede oluşan ısı hasarıyla kollejen üretimi artarak sıkılaşma sağlanır. Bilimsel olarak ispatlanan herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulandıktan sonra leke, şişme, morluk gibi şikayetler görülmez. Özel durumlarda cildi çok hassas olan bireylerde hafif kızarıklık oluşabilir. Bu şikayet kendiliğinden birkaç saat içinde geçer. Ultherapy işlemi sonrası kişi hemen gündelik ve sosyal hayatına dönebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir