Saç Dökülmesi Nedenleri ve Çözümü

saç dökülmesi

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Özellikle erkekler için bu ciddi bir sorundur. Erken yaşlarda oluşan saç dökülmesi erkeklerde psikolojik sorunlar bile yaratabilmektedir. Saçların gözle görülür derecede dökülmesi durumunda tıbbi destek alabilirsiniz. Bir takım ürün ve uygulamalar ile dökülmeyi engelleyebilirsiniz. Ancak, her dökülme saç dökülmesi değildir. Özellikle saçların yıkanması sırasında dökülen saçların belli bir dereceye kadar normal olduğunu hatırlatmak isteriz. Gün içinde normal bir insanda 80-90 tel saç dökülmesi normaldir. Bu dökülen saçlar hücrelerin yenilenmesi adına oluşmaktadır. Saç dökülmesinde kök hücrelerin ölmesi problemdir. Dökülen saçların hücreleri yok olmuş ise durum gerçek anlamda saç dökülmesidir. Saç dökülmesine neden olan bazı faktörler vardır.

saç dökülmesi sebepleri

Sebepleri

• Cilt altı yağ bozukları saç derisine zarar verebilmektedir. Dökülmeler daha çok alın ve tepe bölgesinde ortaya çıkmaktadır.
• Demir eksikliği saç dökülmesi için tetikleyici unsurlar arasında yer almaktadır. Bunun dışında belli hastalıklar saç dökülmesine neden olabilmektedir.
• Hamilelik, emzirme gibi dönemlerde saç dökülmesi görülebilmektedir. Kadınların bu dönemlerde beslenmelerine ve sağlıklarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

• Bazı genetik faktörler saç dökülmesi için nedenler arasındadır. Genetik durumlardan daha çok erkekler etkilenmektedir.

• Beslenme problemleri saç dökülmesi için nedenler arasında gösterilmektedir. Doğru gıdaların tüketilmesi ve düzenli beslenmek saç dökülmesi için alınabilecek önlemler arasında yer almaktadır.
• Aşırı stres ve yoğun çalışma dönemleri saç dökülmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle stresli durum ve ortamlardan uzak durmalısınız.

• Saç bakımının doğru yapılmaması saç dökülmesine neden olabilir. Bilinmeyen ve kalitesiz şampuanlar saç dökülmesini tetikleyebilir.

• Zamanla görülen saç dökülmesi sorununu çok fazla kafaya takmak da saç dökülmesi için olumsuzdur. Bu durumu düşünmemeniz ve psikolojik olarak kafanıza takmamanız saç dökülmesi için olumlu olacaktır.


Nasıl Engellenebilir?

Belli ve farklı nedenlere bağlı olarak hem erkeklerde, hem de kadınlarda saç dökülmesi görülebilmektedir. Meydana gelen saç dökülmesi kişileri olumsuz yönde etkilemektedir. Saç dökülmesi daha çok erkeklerde görülmektedir. Saç dökülmesi ile ilgili pek araştırma yapılmış olsa da kesin olarak tedavisi bulunamamıştır. Ancak, yapılabilecek hiç mi bir şey yok derseniz, tabi ki de bazı şeyleri yaparak saç dökülmesi sorununu azaltabilir veya tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Saç dökülmesi ile birlikte hem fiziki, hem psikolojik, hem de sosyal problemler bir arada gelmektedir. Bu nedenle saç dökülmesine neden olan genel faktörleri biliyor olmanız gerekiyor. Buna paralel olarak da bazı gereksinimleri yapıyor olmanız gerekmektedir. İlk etapta teşhisin doğru konulması gerekiyor. Her saç dökülmesi gerçek saç dökülmesi olarak düşünülmemelidir. İnsanların başından düşen her saç teline saç dökülmesi gibi bakması doğru değildir. Sağlıklı kişilerde de gün içinde belli sayıda saç dökülmesi yaşanabilmektedir.


Neler Yapılabilir?

Saç dökülmesi olduğunu düşünen kişilerin ilk olarak uzman bir doktora başvurması daha doğrudur. Bir dizi test ve kontroller ile birlikte saç dökülmesine neden olan unsurlar belirlenmelidir. Saç dökülmesi için nedenlerin doğru olarak teşhis edilmesi tedaviyi kolaylaştıracaktır. Saç dökülmesini engellemek için kozmetik ürünleri kullananlar bu ürünlerden çok fazla fayda bulamamaktadır. Saç dökülmesine iyi geldiği düşünülen kozmetik ürünler faydalı olmamaktadır. Kozmetik ürünler yerine doğal bitkisel karışımlara ağırlık vermek çok daha doğru olacaktır. Bunun yanında stresli olmak saç dökülmesini tetikleyen unsurlar arasında olacaktır. Bu nedenle stresli ortamlardan uzak durmak ve daha rahat olmak saç dökülmesini yavaşlatacaktır. Ciddi saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin saç ekimi işlemi yaptırmaları önerilir. Bu şekilde kesin ve kalıcı şekilde yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

saç botoxu

Saç Dökülmesine Botoks Çözümü

Bu durumunda kişilerin çeşitli yöntemleri denediği, ancak kalıcı bir çözüm bulamadığı görülmektedir. Şampuanlar, kozmetik ürünleri veya çeşitli bitkisel tedaviler derken saç dökülmesinin çözümünü bulamadıkları durumlarda ne yapacaklarına karar veremediklerini görmekteyiz. Bizler de bu nedenle estetik merkezimiz olarak çalışmalarımız hakkında bilgi vermek istiyoruz. Saç dökülmesine kesin çözüm olan botoks tedavisi sayesinde gür saçlara kavuşmalarının mümkün olacağını söylemekteyiz. Bu durumda öncelikle saç analizi ile tedaviye başlayan uzmanlarımız, sonrasında saç kökleri için uyguladıkları botoks işlemi sayesinde saç dökülmesini durdurmaktadırlar. Daha gür bir biçimde çıkmasını istediğiniz saçlarınızın diplerinde botoks etkisini hissetmek istiyorsanız, sizler de hemen adreslerimiz üzerinden başvurularınızı yapabilir, sayfalarımıza hemen ulaşmayı deneyebilirsiniz.
İstanbul’dan ve tüm Türkiye’den estetik merkezimizi arayarak, ünlü uzman estetik cerrahlarımız dan saç tedavisine dair bilgileri almakta olan çok fazla sayıda hastamız bulunmaktadır. Sizler de bu değerli vatandaşlarımız arasında yerinizi almak ve saçlarınız nedeniyle yaşadığınız buhran durumlarından kurtulmak için hemen bir adım atabilirsiniz. Saç dökülmesinde botoks tedavisinin ne şekilde bir etki edeceğinin yanıtını da böylece almış olacaksınız.

Saç Dökülmesinde Botoxun Faydaları

Estetik kaygılarınızı yok edecek olan, psikolojik açıdan kendinizi iyi hissedeceğiniz ve görselliğinizi de tamamlayacak olan saç dökülmelerinin çözümünde botoks uygulamalarının faydasını göreceksiniz. Bununla birlikte başka hangi tedavilerin uygulanması gerektiğini ve saç dökülmesinin nedenlerini de ortadan kaldırmak üzere harekete geçmenize dair yönlendirmeleri doğru biçimde yapacak olan uzman doktorlarımızla hızlı bir şekilde irtibata geçmenin yöntemleri, merkezlerimize ait web sayfaları sayesinde kolaylaşacaktır.

Kesin Çözüm

Artık yastığınızda, koltuk veya kanepelerinizde ya da kıyafetlerinizde dökülen saç tellerinizi görmek istemiyorsanız, dökülmelere karşı kesin çözüm üretecek olan uzman estetikçilerimizden saç botoksu hakkında bilgi almaya başlayabilirsiniz. Bu durumun sizi son derece memnun edeceğini düşünerek, kaliteli hizmetlerle buluşmanıza katkı sağlamaktayız.

Saç dökülmesine neden olan faktörlerin neler olduğunu hiç düşündünüz mü? Sürekli stres altında çalışan kişilerin, genetik olarak ailede erken yaşta saç dökülmesi görülen durumların ya da neden olan hastalıkların neticesinde bu uygulamalara başvurulmaktadır. Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler, doğal görünümlere kavuşmak için kendi saç tellerinden yapılacak olan işlemleri talep etmektedirler. Buna göre merkezlerimize başvuru yaparak, saç ekimi avantajlarından faydalanmak isteyenlere yardımcı olmaktayız.


SAÇ EKİMİ NEDEN AVANTAJLIDIR?

Saç dökülmelerinde kalıcı yöntemlerle tanışmanızı sağlayan saç ekimi uygulamalarının avantajlı olması için, seçilen tekniklerin de bir hayli önemi bulunmaktadır. Buna göre en iyi ve kaliteli saçların alınmasıyla birlikte uygulamaları konu alan FUE tekniğinin neden avantajlı olduğuna değinmek istiyoruz. FUE yönteminde ameliyatsız olarak yapılan uygulamalarda herhangi bir yara izi bulunmayacaktır.


SAÇ EKİMİNDE AVANTAJLI YÖNTEMLER NELERDİR?

FUE yöntemi ile saç ekimi yapılması, diğer yönteme göre daha avantajlıdır. Çünkü yara izinin olmasının dışında bir de saç kalitesi önem kazanmaktadır. FUT tekniği adı verilen saç ekiminde enseden tek şerit halinde alınan tellerde seçme yapılmamaktadır. FUE yönteminde ise saç tellerinin sağlıklı olanları seçilmektedir. Bu nedenle saç ekimi için avantajlı işlemlerden faydalanmak isteyenlerin FUE yöntemini tercih etmeleri son derece önemlidir. Böylece diğer yöntemlerde yaşanan ağrı, kızarıklık veya şişme gibi şikayetlerin FUE yöntemli saç ekimlerinde rastlanmayacağı da görülebilecektir.

Fiyatlarla ilgili ekonomik kararlar vermek isteyenlerin, saç ekimi yöntemlerini belirlemeleri gerekmektedir. Bu kararlarını uzman kişilere bildirmeleri halinde hemen faydalanabileceklerini söylemeliyiz. Uzman kişi veya kliniklerde hijyenik ortamlarda gerçekleştirilecek olan FUE yöntemi ile saç ekimi sayesinde muhteşem sonuçlar elde edilecektir. Sizler de bu hizmetlerden faydalanmanızın daha fazla avantajını öğrenebilmek için hemen sayfalarımız üzerinden iletişime geçmeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir