Twitter’dan Video İndirme

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter görsel içerik yönünden zengin seçeneklere sahiptir. Bunlar arasında yer alan videoları izlemek ya da indirmek istediğinizde öncelikle hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Eğer videoları daha sonra akıllı telefondan ya da bilgisayardan rahatça izlemek istiyorsanız video indirme işlemi yapmanız gerekecektir. Bunun için birden fazla yöntem bulunmaktadır.

 

Web Siteleri Üzerinden Video İndirmek

Twitter’dan video indirmenin ilk yolu buna özel olarak oluşturulmuş web sitelerini kullanmaktır. Genellikle bu sitelerin büyük bir kısmı benzer mantıkla çalışmaktadır. İndirme işlemine başlamadan önce indirilecek olan videonun URL adresini kopyalamanız gerekecektir. Twitter’da videonun sağ üst kısmında yer alan ok işaretine tıklayarak bağlantı adresini kopyalayabilirsiniz. Daha sonra indirme için seçtiğiniz sitede ilgili alana bu adresi yapıştırıp download ya da indir sekmesine tıklamalısınız.

 

Aşama olarak bakıldığında indirme işlemi toplam üç evreden meydana gelmektedir. Bunlar sırasıyla medyaya ait URL’yi kopyalama, URL’yi giriş alanına yapıştırma ve indir düğmesine tıklama şeklindedir. İndirme öncesinde video için kalite seçimi yapmalısınız. Böylece videoları indirdikten sonra izlemek istediğinde görünümü daha iyi olacaktır.

 

İndireceğiniz videonun indirme süresi video boyutuna göre değişecektir. Genellikle indirme birkaç saniye içerisinde tamamlanmaktadır. İndirilen dosya telefonda ya da bilgisayarda seçtiğinizde bir klasöre kaydedilecektir. Sorunsuz bir indirme ve izleme için sitenizin güvenilir olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 

Uygulamadan Twitter Videoları İndirmek

Akıllı telefon ya da bilgisayara özel hazırlanmış uygulamalar üzerinden video indirme yapabilirsiniz. Bu uygulamaları Google Play Store ya da iOS için App Store mağazasından indirebilirsiniz. Bu tarz uygulamalar genellikle ücretsiz olup isterseniz ücretli uygulamaları da tercih edebilirsiniz.

 

Uygulamadan video indirme işleminiz sonrasında telefondan twitter videolarını açtığınızda videonun köşesinde otomatik olarak indirme sekmesi çıkacaktır. Buna tıklayarak indirme işleminizi hemen başlatabilirsiniz. İndirdiğiniz videoları telefonunuzun download kısmına kaydedilecektir. Daha sonra istediğiniz zaman bu klasörden videoyu internet bağlantısına gerek kalmadan açıp izleyebilirsiniz. Bu sayede twitter’dan karşınıza çıkacak tüm videoları rahatça indirebilirsiniz. Bunun için telefonunuzda yeterli kayıt hafızasının bulunması gerekmektedir. Özellikle boyutu yüksek videolarda öncelikle cihazın belleğinin yeterli olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir