Ev Projeleri

emin-evim

Ülkemizde birbirinden farklı birçok proje firması bulunmaktadır. Bu proje firmaları tarafından belirli zamanlarda yeni konut üretimleri yapılır. Ev proje firmalarının yeni hedefinde şu sıralar 3. havalimanı çevresi bulunuyor. Tabii Kanal İstanbul çevresindeki bölgelerde de çeşitli ev projeleri bulunmakta. Gayrimenkul sektöründeki markalı konut projelerinin sayısının artması ile birlikte yatırımcı sayısı da artmış oldu. Sektörün bu denli gelişmesinde yatırımcıların payı gerçekten çok fazla. Yatırımcılar, İstanbul içerisinde faaliyet gösteren proje markaları aracılığı ile ev satın alarak gelir elde etmeyi planlıyor.

 

Projeden Ev Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Projeden ev almayı düşünen kişiler, genelde uzun vadeli taksit ödemeyi düşünmektedir. Tabii bazı kişiler, uzun yıllar taksit ödeyeceği yeni evlerini tüm detayları ile incelemeden satın alıyor ve ileride sorun yaşayabiliyor. Projeden ev alırken evin sadece maketini ve proje detaylarını incelemek maalesef yeterli değildir. Evi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk nokta, sözleşmedir. Projeden ev alma aşamasında genelde alıcı ve satıcı arasında gayrimenkul satış vaadi adlı bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşmeye sadece alıcı ve satıcının imza atması yeterli olmayacaktır. Sözleşmenin noter gibi çeşitli kurumlardan geçmesi ve onay alması gerekir. Bu sözleşmenin asıl amacı ise, alıcıya ev hakkında detaylı bilgi vermektir. Yani satın aldığınız ev ile ilgili ileride sorun yaşamamak için bu sözleşmeyi tüm detayları ile incelemeniz gerekir.

 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise teknik şartnameyi okumaktır. Teknik şartnamede genelde ev tamamlandığı zaman evin içinin ve dışının nasıl olacağı ile ilgili bilgiler bulunur. Bu şartnameyi tamamen okuyarak evin içinde kullanılacak eşyaları da öğrenebilirsiniz. Hatta eğer evi baştan tasarımlamak gibi bir düşünceniz var ise, teknik şartname size ilham getirebilir. Bunların yanı sıra ev içinde kullanılan tüm malzeme türleri ve ortak kullanım alanları ile ilgili detaylarda yine teknik şartname içinde yer almaktadır.

 

Ev Projeleri Fiyatları

 

Günümüzde gayrimenkul sektörünün gelişmesi ile birlikte piyasaya birçok ev projesi markası çıkmıştır. Piyasada birçok proje markasının olması ile birlikte rekabet artmış ve artan rekabet, fiyatlara da yansımıştır. Sektörün bu artan rekabetinden faydalanarak daha kolay alıcı bulmak amaçlı yapılan indirimlerden yararlanabilmek mümkündür. Her ne kadar rekabet yüzünden ev projeleri fiyatları sürekli değişse de olaya bardağın dolu tarafından bakmak daha doğru olacaktır çünkü proje markaları tarafından düzenlenen birçok kampanya ile uygun fiyata ev satın alan insan kişisi bir hayli fazladır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir