Tarih Kodlama Ribonu

Ribon, barkot yazıcı modellerinde kullanılan ve baskı alınacak olan etiket türüne ısı transferi tekniği ile baskıyı mümkün kılan, rulo şeklinde bir şerittir. Pek çok farklı modeli bulunan bu ürünlerden biri de tarih kodlama ribonu olmaktadır. Barkod yazıcıların niteliğinden ötürü yalnızca tek renk üretilen ve etikete yalnızca mevcut rengini baskı şeklinde uygulayan bu ürünler çoğunlukla siyah tonlarda olmaktadır. Özel şekilde kullanılmak üzere renkli olanlarının üretimi de söz konusu olabilmektedir.

 

Tarih Kodlama Ribonu Nedir?

Birçok alanda kullanım imkanı bulunan tarih kodlama ribonu, çeşitli avantajları beraberinde getirir. Bu materyaller sayesinde ürünleriniz üzerinde üretim tarihi, son kullanma tarihi, önerilen tüketim tarihi, seri ve lot no gibi çeşitli verileri kodlayabilirsiniz. Bu ürünler aynı zamanda normal etiketlerde tercih edilen ribonlardan farklı şekilde üretilmektedir. Plastik, cam, metal gibi alışımlı malzemeler üzerine gerçekleştirilen markalama işleminin ardından basılan bilgiler kesinlikle silinmez. Ayrıca ürün ömrü boyunca ambalajın üzerinde kalabilmektedir.

 

Firmamızın üretmiş olduğu bütün kodlama ribonları A kalitede satışa sunulmaktadır. Tercih ettiğiniz ve istediğiniz ebat ve adetlerde tarih kodlama ribonu satın alabilirsiniz. İstediğinize göre plastik göbekli veyahut mukavva göbekli olarak kodlama ribonlarını şirketimizden temin edebilirsiniz.

 

Barkod Yazıcıya Ribon Nasıl Takılır?

Tarih kodlama ribonu söz konusu olduğunda ilgili hususlardan biri de barkod yazıcıya ribonun nasıl takılacağı olmaktadır. Barkod yazıcıların tümünde kasa içinde ilgili model barkod yazıcıya etiketin nasıl monte edileceğini açıklayan bir şema eklenmektedir. Bu şemadaki bilgiler ışığında ribonu barkod yazıcıya yerleştirebilirsiniz. Eğer ki bilgilendirme şeması bulunmuyor ise barkod yazıcı marka modelini internette aratarak, üretici firmadan bilgi almanız mümkün olabilecektir. İletişim numaralarımızdan bizimle irtibat kurarak da ribonun barkod yazıcıya nasıl takılacağı konusunda bizden destek almanız mümkündür.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir