BİLMAK ŞİFRELİ KAPI SİSTEMLERİ

ŞİFRELİ KAPILAR :

 

İlk kapının icatı çok eskilere dayanmaktadır. Kapıların amacı herhangi bir bina veya birbenzeri unsur içerisinde odalar veya yapılar arasında geçiş yapabilmeye olanak tanır. İlk kapılar insanın çok zorlamadan açabileceği şekilde tasarlanmıştır. Tabi ilerleyen süreçte kapıları açmayı koşula bağlayan mekanizmalar ortaya çıkmıştır. Eski tarz mekanizmalarda kapılar kilitlenince ya sadece içeriden ya da sadece anahtarla açılabilen kapılardı. Veya Mısırlılar gibi kapının arkasına kurulan bir düzenle kapı arkasında sert bir cisim koyarak (örneğin büyük bir tahta parçası gibi ) kapının savaşlarda vs. açılmasını zorlaştırırdı fakat bunlara rağmen bu kapıyı açmak imkansız değildi . Günümüzdeki teknolojinin bir diğer el attığı unsurlar arasında kapıda bulunmaktadır. Bu yeni teknolojik kapılar insanın yüzünü veya parmağını okuyarak açılan kapılardır. Fakat Bu kapılar tahmin edebileceğiniz üzere evde veya sıradan bir insanın günlük yaşamında kullandığı kapılardan değil, yüksek güvenlikli şirketlerde bankalarda vs. kullanılır. Parmak izli kapı sistemleri için tıklayınız.

 

ŞİFRELİ KAPILAR İLE ANAHTARLI KAPILARIN NE FARKI VAR?

Anahtarlı kapılar pek çok risk içermektedir. Anahtar boşluğuna çeşitli cisimler sokarak kapıyı açabilirsiniz bunun çeşitli yöntemleri bulunmakta. Fakat şifreli kapılarda böyle bir olasılık yok. Şifreli bir kapıyı şifreyi bilmeden açabilmenin tek yolu kapıyı parçalamaktır ki bu da o kadar kolay olacak bir iş değildir. Çünkü şifreli kapılar normal kapıların aksine daha dayanıklı malzemelerden yapılır. Yüksek güvenlikli şifreli kapıların yapımında genel olarak kullanılan malzemeler çelik gibi sağlam yapıya sahip kolay kolay kırılıp parçalanamayacak maddelerden oluşmaktadır. Şifre güvenliği ile korunan bu teknolojik kapıların fiyatı ise sadece kapı kolu 1000 ile 500 arasında dolaşırken , kapıyla birlikte 1000 lira ve aradığınız çeşitlere göre bu para değişkenlik göstermektedir.

Bazı şifreli kapı sistemleri kapı kilidi yanlış girilince belirli programlar sayesinde şifreli kapının sahibini uyarmaktadır. Bazı şifreli kapılar ise polise haber verme gibi daha gelişmiş bir özelliğe de sahiptir .

 

ŞİFRELİ KAPI NASIL ALINIR:

Günümüzde şifreli kapı almak o kadar zor bir iş değildir şifreli kapı almanın en basit yollarından biri internetten sipariş etmektir. İnternette çeşitli markaların sitelerinden şifreli kapı sipariş edebilirsiniz. Şifreli kapı sistemi için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir