Siyah Takım Elbise

Onlarca farklı markanın her yaş grubuna ve her zevke eden koleksiyonları yüzlerce çeşit ile karşınıza çıkıyor. Bu koleksiyonlar arasında yer alan siyah takım elbise modelleri ise hem arkadaş buluşmalarında hem de iş toplantılarında şık görünmenize yardımcı oluyor. Modern çizgileri ve konforu ile vazgeçilmezler arasında yer alan takım elbiseler beklentilere en iyi karşılığı veriyor. Klasikler ve vazgeçilmezler arasında yer alan siyah takım elbise modelleri eskimeyen modası ile erkeklerin bir numaralı tercihi arasında bulunuyor.

 

Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Takım elbiseler her erkeğin gardırobunda bulunması gerekiyor. Takım elbise seçerken kumaş kalitesinden beden ölçülerine kadar birçok unsura dikkat etmek gerekir. Polyester yoğunluklu kumaşlar, vücudunuzun hava almasını engelleyeceği için sizi gün içerisinde rahatsız edecektir. Ayrıca bu takım elbiseler güneşte parlayacağı için kalitesiz bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu nedenle polyesterden ziyade doğal malzemeler kullanılarak üretilmiş olan takım elbiseleri tercih etmelisiniz.

 

Siyah takım elbise seçiminde bedeninize uygun ölçülerde takım elbise seçmeniz gerekiyor. Bedeninize tam oturan takım elbiseler istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Slim fit ya da rahat kesim takım elbise alacağınız zaman çok dar ya da çok bol takım elbiseler seçmemelisiniz.

 

Doğru takım elbise seçimi için ceketin omzunuza nasıl oturduğuna bakmalısınız. Takım elbise ceketi omzunuza tam oturuyorsa ceketin önünü kapatarak kollarınızı hareket ettirmeli ve rahat edip edemediğinize bakmalısınız. Ceket boyunun pantolon ceplerinin altına inmemesi gerekir. Ayrıca pantolon paça boyunun ayakkabı üzerinde bitmesi gerekiyor. Son olarak gömlek manşetlerinin ceket kolların yaklaşık 1 cm dışarı çıkmasına dikkat etmelisiniz. Eğer yeni bir siyah takım elbise alacaksanız ve seçimlerinizi nasıl yapacağınıza karar veremiyorsanız siz de seçimlerinizi bu ipuçlarına dikkat edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir