Aşılarla Alakalı Komplo Teorilerinin Aslı Var mı? Ercüment Ovalı

Genellikle komplo teorileri somut bir dizi doğrudan yola çıkılarak tek büyük yanlışı insanlara kabul ettirmek için ortaya atılırlar. Bu olaydaki tek yanlış aşıların zararlı olduğudur. Evet DNA parçaları, virüsler ile insanların genetik yapılarına müdahale edilebilir.

Birileri insan nüfusunun azaltılması için illegal planlar da yapabilir. Tabi ki aşıların yan etkileri de vardır, hatta aşılar yüzünden ölen, sakat kalan insanlarda vardır. Ama yıllar önce alınan bu acı derslerden sonra bir daha bu yan etkilerin olmaması içinde gereken tedbirler alınmıştır.

Unutmayalım aşılar milyonlarca insanın hayatını kurtarmış hatta bir hastalığı (Çiçek)yeryüzünden silebilmiştir. Sağlık sistemlerinin aşıları dayatmasının nedeni komploya aracılık etmek değil Sağlık harcamalarını azaltmak içindir. Yoksa insan nüfusunu azaltmanın/kısırlık oluşturmanın kolay, daha etkili yolları vardır.

Birde chip teorisi var. Çip aşılarla bizi uzaktan idare edecekler diyenler var. Evet elektronik/bio chiplerle insanlar kodlanabilir, takip edilebilir. Ama aşılarda konuşulan chipler, iğne yerine kullanılan üzerinde mikro iğneler içeren kare plaklardır. Kişiler bu çipi koluna bastırarak kendi, kendisini aşlayacak sonrada atacaktır. Hadise budur.

Prof.Dr. at Acibadem Labcell

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir