Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Görünüşümüzün en önemli ögelerinin başında geelen saşlarımız çeşitli sebeplerden ötürü dökülebiliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda genetik faktörlerin saç dökülmesi adına en etkili sebep olduğu söylenmektedir. Belirli yaşa kadar saçlarımız için; serum, keratin takviyesi gibi besleyici formüller işe yarayabilir. İlerleyen yaşlarla birlikte zayıflayan ve dökülen saçların kök tedavi etkisi ile tekrar canlandırılması ise mümkün. Saç ekimi işlemleri arasında en etkili yol olrak FUE formülü gösterilmektedir. Fue formülünde mikro uçlar sayesinde enseden alınan kökler tepeye ya da ekilecek bölgeye enjekte edilmekte. Son yıllarda etkisi artan bu yol kullanıcılarda kalıcı görüntü sağlıyor. Saç ekimi işlemini uygularken bunun cerrahi bir işlem olduğunu unutmadan dikkat edilmesi gerekenler var. Sağlığınız ve saç görünümünüzün güzelliği için dikkat etmeniz gerekenler şunlar.

 

Saç Ekimi Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

*İşlemi mutlaka konusunda uzman hekim ve hastanelerde gerçekleştirmelisiniz.

 

*Uygulanan cerrahi işlem sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Vücudunuzun anesteziye hazır olduğu mutlaka belirlenmelidir.

 

*İşlem genel olarak yüzde 90 başarı sağlamaktadır. Başarıyı etkileyen en önemli faktör eki sonrası bakım ve onarım sürecidir. Bu süreç içinde cerrahın ve hekimlerin tavsiyelerini mutlaka uygulamalısınız.

 

*Ekim sonrası ilk 3 gün ve ardından 3 hafta oldukça önemlidir. Bu süreçte su ile temasınız ve yapacağınız aktiviteler ve bu aktivitelerin yoğunluğu oldukça önemli. Bu anlamda doktorunuz ve kliniğiniz ile temas halinde olmalısınız.

 

*Belirli bir süre sonra ekilen saçların kırılması oldukça normal. Bu büyüme aşamasının doğal süreci. Böyle bir durumda endişe etmemelisiniz.

 

Sağlıklı günler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir