Saç Ekimi Nedir

saç ekimi fiyatları

Saçlarımız günlük hayatımızda, görünüşümüzü derinden etkileyen unsurların başında gelmektedir. Saçlar zamanla dökülerek etkisini kaybedebilir. Genetik koşullar ve çevresel faktörler dökülmelerin baş aktörleri olarak tanımlanmaktadır. Fakat saç ekimi işlemi ile sizlerde sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Gelişen teknoloji ve araştırmalar eşliğinde bu işlemler oldukça kolay ve kalıcı. Etkileri ise kullanıcıları mutlu ediyor.

Saç ekimi işlemi nasıl yapılır?

Günümüzde en geçerli saç ekim yöntemi FUE tekniği olarak kabul edilmektedir. Bu yöntem micro motor uçlarla donör bölgeden aldığı saç faliküllerini tepe bölgesine transfer eder. Alınan ve verilen alanın sağlık problemi olmadığı zaman başarı oranı yüzde doksan ile yüzde yüz arasında değişmektedir.


Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Genel olarak sağlık durumu anestezi ile operasyona engel teşkil etmeyen herkes bu işlemi uygulayabilir. En önemli etken saç dökülme tipinin kişiye özgü olarak belirlenmesidir. Bu durum belirlendikten sonra seans yapısı ve uygulama şekli uzmanlar tarafından kararlaştırılmaktadır. 25 yaşın altında olan kullanıcılar için öncelikle destek tedavi yolları denenmektedir.

Saç ekim işlemi bölgenin yoğunluğuna göre 6 ile 8 saat arasında değişen süreleri kapsamaktadır. Operasyon esnasında lokal anestezi uygulandığından ötürü ağrı veya acı yaşanmamaktadır. Hastalar bir gün sonra normal hayatlarına devam edebilirler. Bu işlemin uygulandığı bölgede ise iz veya kalıcı yara etkisi görülmemektedir. İşlemin mutlaka hastane ortamında, cerrah ve ekibi tarafından yapılması gerekmektedir. Operasyonun ardından 3. ayda saçlar çıkmaya başlar ve 8-9 ay sonra saçlar büyümesini tamamlar.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir