FUE Saç Ekimi ile Kellik Sorununa Son Verin

fue

Saçlar, kadın ve erkeklerin en önemli doğal aksesuarıdır. Bu nedenle saç problemleri yaşamak insanlar için üzücü ve yıpratıcı olur. Saç ile ilgili en büyük problem tartışmasız saç kaybıdır. Kellik ile sonuçlanan bu problem birçok kişi için fazlasıyla rahatsız edicidir.

Saç kayıplarının telafi ve tedavisi için uygulanan saç ekimi işlemleri, birçok kişinin yeniden yaşama sevincine sahip olmasını sağlar. Saç ekimi tekniklerinin en eski ve en çok kullanılanı olan FUE saç ekimi ile dünya üzerinde çok fazla sayıda erkek ve kadın yeniden saçlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşar. Emphair Saç Ekim Merkezinde büyük bir özenle uygulanan bu yöntemle Türkiye’de birçok kişinin saç kaybı sorununa çözüm getirildiği bilinir.

Saç Ekiminde FUE Tekniği Nasıl Uygulanır?

FUE tekniği yıllar önce diğer saç ekimi tekniği olan FUT tekniğine alternatif olarak geliştirilen bir yöntemdir. Dünya üzerinde uygulanan ilk saç ekimi tekniği FUT, saç köklerinin donör bölgeden deri ile birlikte plakalar halinde alınıp, ekim yapılacak bölgeye nakledilmesi ile gerçekleştirilir.

Donör bölgede yara izine neden olan FUT tekniğine alternatif olarak geliştirilen FUE tekniğinde, saç kökleri donör bölgeden tek tek toplanır. Saç derisine fazla bir müdahale yapılmadığı için yara izi oluşmaz. Bu sayede iyileşme süreci de hızlı ve acısız geçer. Emphair’de başarılı şekilde uygulanan FUE tekniği ile hastaların hem donör bölgesinde hem de saç ekimi yapılan bölgesinde yara izleri oluşmaz. İyileşme sürecini rahat geçiren hastalar Emphair’den aldıkları hizmet karşısında memnun kalır.

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi Yaptırılmadan Önce Yapılması Gerekenler

Tüm saç ekimi yöntemleri ve FUE tekniği, steril koşullarda uygulanmak zorundadır. Saç ekimi her ne kadar ameliyat kategorisinde yer almasa da, enfeksiyon riski olan ve lokal anestezi ile uygulanan bir mikrocerrahi operasyondur.

Ortalama 8 saat süren bu operasyonun steril olmayan koşullarda yapılması enfeksiyon riskini artırır. Bu nedenle saç ekimi merkezi seçerken dikkatli olmak gerekir. Emphair’de saç ekimi yaptıracak hastalar, ekim işleminden bir hafta önce sigara, alkol, kafein ve aspirin ile aspirin benzeri kan sulandıran ilaçların kullanılmaması konusunda bilgilendirilir. Ayrıca ekim işleminden önce saç ile saç derisinde kalıntı bırakmaya neden olan ürünlerin de kullanılmaması operasyon için son derece önemlidir.

Emphair’de saç ekiminde yüksek teknolojili yöntemler uygulanır. Hangi yöntemin uygulanacağına saç analizi ile karar verilir. Saç ekimi ve FUE tekniği ile ilgili bilgi için firmanın https://www.emphair.com/tr/fue-sac-ekimi/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir