Evde Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

  Yoğun çalışma hayatı ve günlük koşturmaca, bedeninizi olduğu kadar cildinizi de yoruyor. Her zaman canlı ve bakımlı görünmek için ise cilt ve yüz bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Evde günlük yüz bakımı yaparak ve C vitamini serum önerisi ile aynaya baktığınızda pırıl pırıl bir cilt görebilirsiniz. Günlük yüz bakımı için birkaç basit adımı uygulamanız yeterli. Bu adımların ilki ise cildinizi temizlemek. Yüz bakımın en önemli adımı olan cilt temizliği için bol su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun temizleyici jelleri ve bakım serumlarını kullanabilirsiniz. Nemlendirici özellikli temizleme sütleri de sıklıkla tercih edilen ürünler oluyor.

  serum

  Temizleyiciden sonra cilt toniği ile yüzünüzdeki gözenekleri arındırabilirsiniz. Tonik, bir taraftan gözeneklerin sıkılaşmasına olanak tanıyor, bir taraftan da derinlemesine temizlik sağlayarak siyah nokta oluşumunu azaltıyor. Cildin derinlemesine temizlenmesi gibi nemlendirilmesi de büyük önem taşıyor. Cilt tipinize uygun nemlendirici kremler, cildinizin beslenmesini ve onarılmasını sağlıyor. Ayrıca haftada 1 ya da 2 defa düzenli olarak peeling uygulaması yaparak, cildinizi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Peeling yaparken yağlı bölgelerinize daha fazla ağırlık verebilirsiniz. Son olarak cilt bakımında yüz bakım serumlarını da ihmal etmemelisiniz. Günlük olarak kullanabileceğiniz C vitamini serumlar, antioksidan etkisi sayesinde cildinizi canlandırıyor ve aydınlatıyor.

  serum

  C Vitamini Serum Yüze Faydaları

  C vitamini serum yüze faydaları ile cilt bakımının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Doku düzensizliği, ton farklılıkları ve yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek için en pratik yöntemlerden biri olan C vitamini serumu, cildin nem oranını dengeliyor ve böylece ince çizgi ve mimik izlerinin azalmasına olanak tanıyor. C vitamini serumu aynı zamanda cildi dolgunlaştıran ve esnekliğini arttıran kolajen üretimini de destekliyor. Ayrıca C vitamini serumu güneş ya da yaşlanma nedeniyle oluşan lekelerin de azalmasını sağlıyor. C vitamini serumu kullananlar, düzenli kullanımda ciltlerinin aydınlık ve canlı bir görünüme kavuştuğunu belirtiyor. Kullanıcı yorumlarında C vitamini serumu zararları olarak ise herhangi bir bulgu yer almıyor.

  New Essentials C Vitamini

  Özel formüle edilen New Essentials ürünleri, cildinizin tüm gereksinimlerini karşılıyor. C vitamini serum önerisi olarak öne çıkan ve formülünde %99 C vitamini türevi bulunan Ultra Glow C Vitamini Serum 30 ml, paraben, sülfat gibi cilde zararlı maddeler içermiyor. Ürünü temizlenmiş yüze 1-3 doz olarak uygulayabilirsiniz. Yüz bakımını tamamlamak için 1 doz serumu da boynunuza parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. New Essentials yorumlar ve kullanıcı tavsiyeleri ürüne olan güveni de ortaya çıkarıyor.

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir