GEFIRA 250 mg film kaplı tablet, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: GEFIRA 250 mg film kaplı tablet.  Etken maddesi Gefitinib’dir.  Tedavi: yetişkinlerde, küçük hücreli olmayan akciğer kanseri.
  2. GEFIRA, hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüyle bebeğe geçer.
  3. Kontrendikeleri: gefitinib alerjisi.
  4. Etkileşimi: İtrakonazol, karbamazepin, fenitoin, sarı kantaron, H2-antagonistleri, antasid, proton-pompası inhibitörü, barbitüratlar, Rifampisin ve varfarin.
  5. GEFIRA yan etkisi: Halsizlik, iştahsızlık, ciltte kaşıntılı döküntü, ağız yarası, ağız kuruluğu, mide bulantısı, diyare, kanda Alanin aminotransferaz artışı, sistit.
  6. GEFIRA DOZAJI: Günde 1×1 tablet.
  7. GEFIRA da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. GEFIRA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  8. GEFIRA sırasıyla;Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Antineoplastikler, Protein kinaz inhibitörleri ve gefitinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini : Teva Pharmaceutical Industries Ltd. Kfar Saba / İsrail yapar, ruhsatı Teva İlaçları San. ve Tic. A.Şti’ne aittir. Kullanma talimatı ve GEFIRA’ya ait kısa bilgi pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, kontrendikeleri; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

GEFİRA kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GEFIRA kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GEFİRA kısa ürün bilgisi

GEFIRA kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: Teva İlaçları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 
Adres: Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Poligon Cad. Buyaka 2 Sitesi C-Blok Kat:3 Ümraniye 34771 / İstanbul.  Tel(216) 656 67 00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir