Estetik Operasyonlar

estetik operasyonlar

Günümüzde oldukça yaygınlaşmış olan estetik operasyonlar, estetik ve cerrahi merkezlerinde yapabilirsiniz. Hastalarının şikayetçi oldukları bölge ve bölgelere yönelik lokal ve genel anestezi olmak üzere farklı yöntemlerle uygulanan estetik ameliyatlar vardır. Bu işlemleri yaptırabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey, hastanın 18 yaşını doldurmuş olmasıdır.

Hasta ilk etapta doktordan randevu alarak, yaptırmak istediği işlemi ve geçeceği aşamaları öğrenir. Doktor yaptığı kontrolün ardından eğer sağlıkla ilgili bir sorun görmüyorsa ameliyat gerçekleşir. Ameliyatın ardından en önemli süreç olan iyileşme süreci başlar. Bu süreç içerisinde hasta tüm kontrollerini düzenli olarak takip etmeli ve doktorun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmalıdır. Aksi halde iyileşme süresi uzar. Estetik operasyonlar, başlıca üç gruba ayrılır; yüz estetiği, gövde estetiği ve meme estetiği.

Gövde Estetiği:

Kilo alıp vermeden ötürü deforme olmuş bölgelere uygulanan bir estetik türüdür. Özellikle, karın, kol, kalça ve genital bölgelere uygulanmaktadır. Bölgelerde ki dokunun sarkmasından şikayetçi olan hastalar bu operasyon ile istedikleri estetik görüntüyü elde edebilirler. Gövde estetiğinde yapılan işlemler şöyledir:

-Karın Germe
-Lipoliz ve Liposuction

-Kol ve Bacak Estetiği

-Popo Estetiği

-Genital Bölge Estetiği

-Doğum Sonrası Estetiği


Meme Estetiği:

Günümüzde meme küçültme estetiği oldukça yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Doğum süresi boyunca alınan kilolar meme dokusunda büyümeye yol açar. Doğum ardından emzirme dönemimde ise çoğu hastada sarkma meydana gelir. Böyle durumlarda göğüs estetiğine başvurulur. Meme küçültme dışında aşağıda yer alan işlemleri de tercih edebilirsiniz.

-Silikon ile Meme Büyütme

-Meme Dikleştirme

Meme Küçültme

-Meme Rekonstrüksiyonu

-Erkekte Meme Küçültme (jinekomasti)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir