BODYTİTE NEDİR ?

bodytite

Günümüzde fiziki görünüm estetiği giderek önem kazanmaktadır. Böylece bölgesel yağlanma ve obezite güncel sorunlar arasında yerini almıştır. Beslenme bozuklukları, farklılaşan yaşam tarzı, hareket yapmanın günlük hayatta azalması gibi nedenler insanlar, vücut şekillendirme teknolojine ve ameliyatlarına yönelmektedir. Yaygın olarak uygulanan estetik yöntemlerinden olan liposuction ya da yağ aldırma işleminde radyofrekans teknolojisi kullanılmaktadır. Bodytite, olarak adlandırılan bu yöntem radyofrekans dalgaları kullanılarak yağ hücreleri bölgeden alınırken ciltte sıkılaşma sağlanır. Bodytitte, liposuctionda yeni bir yaklaşım uygulamasıdır.

 Bodytite, erkeklerde ve kadınlarda uygulanan estetik bir müdahaledir. İstenmeyen yağların depolandığı vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilir. Kesin ve detaylı bilgi için  Estetik Merkezilerine gelerek alanında uzman doktorlarımıza muayyene olabilirsiniz. Ülkemizde genetik nedenlere bağlı olarak en fazla kadınlara uygulanmaktadır. Basen, karın, bel, sırt, kollar, göğüsler ve gıdı bölgesinde bodytite liposuction tercih edilir. Erkeklerde de göğüs büyümeleri, bel ve gıdı bölgesine yapılır. Ayrıca erkeklerde baklava dilimli kaslı karın şekli oluşturulabilir. Bodytite, radyo frekans enerjisiyle vücudun istenen kısımlarına adeta ütüleme işlemi yapmaktadır. Yağ dokusunu sıvılaştırarak diğer yöntemlerin elde edemeyeceği kadar düz ve dengeli bir görüntü sağlar. Operasyon hastanın durumuna göre birkaç saat sürebilir. Operasyon sonrası birkaç gün özel korse takılması önerilir. Korse, bölgedeki kanama ve sıvı birikimi engelleyerek cildin yapışmasını sağlar. Operasyon sonrası birkaç beden incelme hedeflenir. Bireyin operasyon sonrası beslenmesine dikkat etmesi ya da uygulanan özel diyetlerle daha da incelme sağlanabilir.

 Bodytite,estetik uygulaması gelişerek ve yaygınlaşarak uygulanmaya devam etmektedir. Estetik operasyonlarda ihtiyacınız olan temel kriter güvenilir ve uzman doktorlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir