Barkod Etiket Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Barkod, 20. yüzyılın en büyük yeniliklerinden biri olarak kabul edilebilir. Bu otomasyon teknolojisi, işlemler hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlar ve sonuç olarak insanların ihtiyaçlarına daha fazla yanıt verir. Güvenliğe ek olarak işletme maliyetleri de azalır.

 

Barkod Etiket ile İş Sürecinizi Optimize Edin

Barkod etiket çeşitli avantajlar sunar. Bunlar arasında öne çıkanlar şu şekilde:

 

l Hassasiyet seviyesini ayarlayabilirsiniz.

l Daha iyi takip imkanı sunar.

l Çalışanlar tarafından daha kolay bir kullanım deneyimi elde edilir.

Ayrıca, Barkod etiket hakkında bir diğer çok önemli husus ise barkodun üreticiden nihai tüketiciye kadar tüm tedarik zinciri tarafından kullanılmasıdır. Tarihte barkod, 1952 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Joseph Woodland tarafından yaratılmış ve patenti alınmıştır. Wikipedia’ya göre, sayısal veya alfanümerik verilerin grafiksel bir temsilidir. Verilerin kodunun çözülmesi yani okunması, bir tür tarayıcı veya barkod okuyucu tarafından yapılır.

 

Bu optik okumada yakalanan veriler, karşılık gelen cihaz tarafından anlaşılır ve bu cihaz da bunları insan tarafından okunabilir harflere veya sayılara dönüştürür. Birçok alanda kullanımı çok yaygındır. Özellikle sanayi, ticaret, hizmet ve sağlık sektöründe barkod kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Barkod Etiketlerin Önemi

Şirketler, tüketiciler ve distribütörler için pazarlanan tüm ürünleri etiketli bulmak o kadar yaygındır ki, neden böyle olması gerektiğini kendimize hiç sormuyoruz Tükettiğimiz her bir ürün hakkında bu kadar çok bilgi koyma ihtiyacı nereden geliyor? Bunun olmasının farklı nedenleri vardır ve prensip olarak tüketicilerin ne satın aldıklarını bilme hakkını garanti altına alma ihtiyacına dayanır.

 

Barkod, üretim süreci, takip ve lojistik sevkiyatın yanı sıra satış ve envanter kontrolünü iyi bir şekilde takip etmek ve hangi ürünlerinizin daha çok ya da daha az çıktı aldığını bilmek için en hassas unsurlardan biridir.

 

Egen Barkod Etiket San.Tic.Ltd.Sti.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde, Mutfakçılar MUTSAN Başakşehir Mahallesi Sanayi İstanbul TR, İkitelli Cd. No:24 D:Sitesi 10.Blok, 34306 Başakşehir

Tel: 02126591515

Mail: info@egen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir