Bakım Takip Programı

Elektronik cihazlar ve mekanik cihazlar kullanan, bu cihazlarda yapılmış olan bakımların kaydını tutan bir programdır. Bakım programı sayesinde kayıtlara yönelik olarak raporlara kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Cihazlarda ve makinelerde ortaya çıkan sorunlar sonucunda değişiklik gösteren elektronik parçaların ve onarımı sağlayan servis tutarlarının miktarını kayıt altına alarak elektronik cihazların belirlenen tarih aralığında çıkarmış olduğu masrafları takip eder.

 

Bakım takip programında işletme ile birlikte makineler ve cihazların kalibrasyonu bakımlarla birlikte takip edilebilmektedir. Kalibrasyon zamanı geldiğinde cihazlar için sistem ortalama olarak beş gün öncesinde uyarı vermeye başlamaktadır.

 

Genel olarak bütün cihazların bakımları ve onarımları zamanında yapılmaktadır. Cihazlardaki kalibrasyon bakımları ve uyarı zamanı kullanıcısı tarafından belirlenir. Her bir cihaz için bakım açıklaması sınırlı sayıdadır. Cihazların kullanıcıları tarafından kalibre süreleri aylık olarak, haftalık olarak ve günlük olarak konulabilmektedir.

 

Bütün makinelerin ve cihazların bakım yapılması gereken parçaları için açıklanan bakım formları çıkarılmaktadır. Bakım formlarıyla cihazların parçasının değişmesi gereken parçaları doğru olarak ve sistemli bir şekilde bakım süreleri geldiğinde uyarı verilerek kullanıcısına iletilmektedir. Bakım takip programıyla birlikte cihazın deposunda bulunan parçaların stok takibi rahatlıkla yapılabilmektedir. Cihazlara en son ne zaman bakım yapıldığı veya yapılacağının kaydını görebilirsiniz.

 

Gelişim gösteren teknoloji sayesinde hayatımızda birden fazla elektronik cihaz yer alır. Her geçen gün bu cihazların kontrolleri ve bakımları için geliştirilmiş olan programlara ihtiyaç duyulur. Makineleri ve cihazları kullanan firmalar bu cihazların bakımlarını zamanında ve işleyişlerini düzenli olarak takip etmelidirler. Bakım takip programı sayesinde kontroller zamanında yapılır, düzenli olarak cihazların onarım süreleri kullanıcıları tarafından rahatlıkla takip edilmektedir. Bakım takip programı sayesinde bakımlar aksatılmadan zamanında yapılır. Profesyonel firmaların sıklıkla kullandıkları bir programdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir