Akne ve Leke Tedavisi

leke tedavisi

Akne ve lekeler cildin bronzlaşması, kozmetik malzemelerin sürekli kullanımları veya sürekli kötü havaya bağlı yaşamaktan meydana gelebilir. Cilt üzerinde oluşan leke ve aknelerin yediğimiz her besin ile etkisi olabilir. Akne ve leke tedavisi için cilt soymaya yarayan ve bazı leke kremleri kullanmamız da artık fayda vermemektedir. Yaşlılık ve gebelik süresinde bu tarz sorunlar her zaman karşınıza çıkabilir.

Leke tedavisi


Cilt üzerindeki aknelerin ve lekelerin yok edilmesi için kimyasal peeling süreçlerine ihtiyaç duyarız. Leke tedavisinde kullanılan konsantre melen ışıkları sayesinde cilt altında kalın kirli ve yağlı hücreleri absorbe edebiliriz. Leke tedavisinde, en bilinen Mezoterapi yöntemi ile lekelerin renklerine göre işlem gerçekleştiriyoruz. Normal ve yağlı ciltler için kullanıma uygun olan bu sistemden çok memnun kalacaksınız. Aknelerin yok edilmesinde kozmetik olarak yapılan işlemlerin olumlu etkisini ne yazık ki göremiyoruz. Estetik kozmetik tedavi işlemleri altındaki medikal ve cerrahi açıdan başarı yakalayan makinelere ihtiyacımız bulunmaktadır. Lekelerin ve aknelerin yok edilmesinde, cilt soymaya yarayan kremlerinde hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Cildin alt tabasında bulunan ve kılcal damarlara kadar işleyen lekeler için Kimyasal peelingde oldukça etkilidir.


Akne tedavisi

Aknelerin yok edilmesinde cilt yapınıza uygun olan süreçleri yakından takip ediyoruz. Genelde ozon terapi olarak adlandırdığımız kimyasal yöntemden memnun kalmayanlar için acil olarak Prp tedavisi uygulaması öneriyoruz. Prp tedavisi olarak nitelendirilen tedavi, aknelerin yok edilmesinde ve cildin yeniden canlandırılmasında yardımcıdır. Akne tedavisinde, Kimyasal Peeling, Mikrodermabrazyon Mezoterapi ve Ipl Lazer tedavisi yöntemleri uygulanmaktadır. Cilt üstünde bulunan aknelerin durumlarına göre, farklı seanslarla işlem yaptırabilirsiniz. Bu süreçte mutlaka uzman olan dermatologlarımız hizmet verecektir. Cilt üstündeki akneleri rengine, aşamasına, aknelerin yoğunluk durumlarına göre işlem yapılır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir