LAZERE NOSTALJİK BİR BAKIŞ

  1964 yılında Dr. Rox Anderson sayesinde lazerin ilk ışıkları göz kırpar insanlığa Harvard’da çalışan Dr. Rox Anderson, 1983 yılında “selective phototermolyse” isimli bir kuram ortaya atar. Günümüz lazer epilasyonun temelini atmıştır. Geçmişten günümüze lazer epilasyon, bu kuramın gelişmesiyle oluşmuştur.

  Dr. Rox Anderson’ın “selective phototermolyse” kuramının temelinde; lazer ışığının hedeflendiği noktaya ulaşarak sadece o bölgede yoğunlaşması vardır. Lazer ışığı, odaklandığı bölgedeki dokuların yapısına zarar vermez. İnsan sağlığı açısından olumsuz etkisi yoktur. Bilim insanları bu durumu bir avantaja çevirmişlerdir. Sağlık alanında birçok kullanım alanı oluşmuş ve kullanım hakkı insanların hizmetine sunulmuştur. Hizmetin ilk adı; kadın ve erkeklerde lazer operasyon ! İnsanların vücudunda çeşitli yerlerde yapı kaynaklı istenmeyen kıllar, batıklar oluşur. Kişileri rahatsız eden bu durum çeşitli yöntemlerle çözülür; ama kalıcı bir çözüm değildir. Belli bir süre sonra kıllar tekrar oluşur ve rahatsızlıkta başa döner. Lazer epilasyon, istenmeyen kılları yok ederek kalıcı çözüm sunar. Böylece kişinin yaşam kalitesini artırır. Kullanımı sadece estetik alanla sınırlı değildir. Uzmanlar, tıbbi tedavi yöntemlerinde ve cerrahi müdehalede de lazer aletlerinden faydalanmaktadır. Yerli ve yabancı bilim insanları, lazerin kullanım alanlarını geliştirmek için çalışmaktadır. Çalışmaların sonucunda lazerin kullanım alanın daha da çeşitlenmesi hedeflenmektedir. Gelecek zaman, lazerin imkanlarından daha çok yararlanacağımıza işaret etmektedir. Yani Dr. Rox Anderson’a teşekkür etmek için daha çok nedenimiz olacaktır.

   Lazer epilasyon, denince akla ilk gelen kıllardan kurtulmaktır. Kadın- erkek cinsiyet farkı, genç-ihtiyar yaş ayrımı yapmadan isteyen herkesin hizmetine açıktır; ama buna kesin kararı uzmanlarımız ve doktorlarımız verecektir. Yapılan kontrol sonucu lazer epilasyon süreci kişiyle paylaşılır. Bu rahatsızlıktan lazer epilasyon ile şuan hiçbir yöntem boy ölçüşemez. Devir lazer operasyon devridir !..

   

   

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir