Kordiseps – Tiens

Bilgi sonsuzdur. İnsanların öğrenme süreci asla bitmez. Çok değişik türden de öğrenilecek olgu ve ürünler vardır. Nitekim kimi kavramlar işin içinde olmayanlar için son derece uzaktır.İşte bu yazıya konu olan kordiseps de bunlardan bir tanesidir. Sözcüğü ilk defa duyanlara sözcük hiçbir şey ifade etmeyebilir. Bu yazıda da bu konuda da en ince ayrıntısına kadar bilgiler verilecektir.

 

Kordiseps Nedir?

 

Kordiseps aşağıda yer alan bilgilerden de anlaşılacağı gibi son derece faydalı olan bir üründür. Piyasada ülkemizde gıda takviyesi olarak satılan bir ürün olsa da işin özünde kendisine özgü görüntüsü olan bir mantar türüdür. Son derece karakteristiktir. Çin başta olmak üzere Asya kıtasında tırtıl gibi parazit organizmalar üzerinde yaşar. Bu yüzden de bir diğer adı tırtıl mantarıdır. İşte bu çok özel mantar özel üretim teknikleri ile ülkemizde kendi özel ambalajında satışa sunulmaktadır. Yapılan araştırmalar kordisepsin faydalarını say say bitirememektedir.Çok nadir yetişirler. Çok zor bulunurlar. O yüzden de son derece değerlidirler. Yine bir tür parazit tarzında olduğunu da bu aşamada ifade etmek gerekir. 6cm uzunluğunda ve 300 500 mg ağırlığındadır.

 

Kordiseps Ne İşe Yarar?

 

Şimdi de kordiseps ne işe yarar sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu şekilde bir açıklama yapılabilir. Kordiseps bağışıklık sistemini güçlendirir. Akciğer ve deri kanserinde doğal olarak başka bir şey yapmadan tümörün büyümesini önler. Son derece güçlü bir antienflamatuar özelliği vardır. Vücudu hastalıklara karşı korur. Enfeksiyon oluşma durumunu ortadan kaldırır.Strese ve yorgunluğa iyi gelir. Kişiye enerji verir. Kas zayıflıklarını giderir. Öksürük, soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir. Hepatit B sorunlarında etkilidir.Tam anlamı ile bir antiaging üründür. Yaşlanma belirtileri ile etkin bir biçimde savaşır. Kişilerin çok daha genç ve güzel görünmesini sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir