Hızlı Kilo Vermenin 16 Yolu, Zayıflamanın Yolları

lazer epilasyon fiyatları

Günümüzde kilo vermek isteyip de kilo verememek bir çok insanın sorunu. Kilolarından muzdarip bir çok kişi hızlı kilo vermek istiyor, ama bir çoğu bunda başarısız oluyor. Kimisi başarabileceğine olan inancını kaybediyor, kimisi diyet programını yarıda kesiyor, kimisi ise fazla kilolu olmayı normalleştirerek rahatlamaya çalışıyor.  Eğer kilo vermek isteyip de kilo veremiyorsanız, hazırladığımız 16 maddelik listenin ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz, unutmayın kilo vermek için ilk şart ortaya koyduğunuz irade ve sabırdan şaşmamaktır.

1) Dışarıda Yemek Yemeyin!

yemek yemekEğer dışarıda yemek yiyen biriyseniz, dışarıda yemek yemeyi bırakarak işe başlayabilirsiniz. Haftada en fazla bir kez dışarıda yemek yiyebilirsiniz, onun da sebze ağırlıklı bir yemek olmasını tavsiye ederiz.

2) Tuzlu Yiyeceklerden Uzak Durun!

tuzlu yiyeceklerPatlamış Mısır, Cips gibi bol tuzlu yiyecekler yememelisiniz.

3) 300 Kalorilik Kahvaltınızı Her Sabah Yapmaya Çalışın!

300 kalorilik kahvaltı

Zayıflamak için kesinlikle kahvaltınızı yapmamazlık etmeyin. 300 kalorilik, protein ve tahıl ağırlıklı bir kahvaltı yapmaya çalışın.

4) Egzersiz Yapmayı Unutmayın!

günlük egzersiz

Mümkün olduğunca egzersiz yapmaya çalışın, televizyon izlerken reklam girdiğinde boş durmayın, kısa sureli egzersizler yapın.

5) Sigarayı Bırakın ve Bir Spor Salonuna Kaydolun!

sigara bırakmak

Eğer sigara içiyorsanız, sigarayı bırakmalısınız ve bir gym’e kaydolarak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

6) Buzdolabınızdaki fazla kalorili yiyeceklerden kurtulun!

buzdolabı

Buzdolabınızda alışkanlık olarak bulundurduğunuz fazla kalorili yiyeceklerden kurtulun. Kilo vermenin en temel şartı alışkanlıklarınızı değiştirmektir.

7) Bol Bol Yürüyüş Yapın!

yürüyüş yap zayıfla

Kısa mesafeleri dahi sorun yapıp, toplu taşıma aracı, taksi ya da kendi aracınızı mı kullanıyorsunuz? Artık bu alışkanlığınızı değiştirmek zorundasınız, zayıflamak istiyorsanız. İş çıkışlarında ve hafta sonları muhakkak yürüyüş yapmalısınız. Yürüyüş yapa yapa göreceksiniz kilo kaybediyorsunuz ve daha fit bir vücuda sahip oluyorsunuz!

8) Kendinizi müzikle motive edin!

spor salonu ve müzik zayıfla

Spor salonunda spor yapmak ya da yürüyüşe çıkmak size bir yük gibi geliyorsa kendinize sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir playlist hazırlayıp spor yaparken sevdiğiniz şarkıları dinleyerek motive olabilirsiniz. Böylelikle spor size bir yük gibi gelmekten çıkacak, zevk alınan bir eyleme dönüşecektir.

9) Sevdiğiniz Yiyeceklere Sebze Ekleyin!

hızlı doymak

Örneğin pizza yiyorsanız, üzerine sebze ilave ederek daha çabuk doymanızı sağlayabilirsiniz, böylelikle fazla kalorilerden kaçınmış olursunuz.

10) Run Rola Run!

koşarak zayıfla

Zayıflamak için bu filmi izleyin demeyeceğiz elbette! ? Ama günde en az 20 dakika koşmalısınız! Amerika’nın Alabama eyaletinde yaşayan Lauren Castor, 1 saatlik yemek arasında 20 dklık koşu yaparak 9 kilo verdiğini söylüyor!

11) Yoga Yapın!

yoga yaparak kilo vermek

Batı virginya’da yaşayan Jessica Nicklos, Yoga yaparak fazla kilolarından kurtulduğunu söylüyor. Bu şekilde, açlık sorununu kontrol altına aldığını kaydeden Nicklos, hem selülit sorununu çözdüğünü hem de fit bir vücuda sahip olduğunu aktarıyor. Siz de yoga yaparak açlık sorununu kontrol altına almayı deneyebilirsiniz!

12) Büyük Boy Fast Food Yiyeceklerden Uzak Durun!

küçük boy fast food zayıfla

Fast food tarzı yiyecekler yemek sağlık açısından kesinlikle tavsiye edilmez, ancak canınız çok çekti ve bir kızarmış patates yemek istiyorsanız, en küçük boyutunu tercih etmelisiniz!

13) Midenizde Tatlılara da Yer Kalsın!

tatlı yiyerek zayıflamak

Fazla kalorili yemeklerden uzak durarak kendinizi bir parça çikolata ile ödüllendirebilirsiniz.

14) Hareket Etme Şansı Bulabileceğiniz Yeni Bir Kursa Yazılın!

hareket ederek kilo vermek

Örneğin Zumba dansı kursuna hafta iki kez katılarak eğlenceli bir şekilde kalori yakabilirsiniz.

15) Gece Yemeklerine Son!

gece yemekleri zayıflamak

Gece yatmadan yemek yemek de kötü bir alışkanlık haline gelebiliyor. Bu alışkanlığa son vererek zayıflama yolunda önemli bir adım atabilirsiniz!

16) Köpeğinizle Yürüyüşe Çıkın!

köpekle yürüşe çık kilo ver

Eğer bir köpeğiniz varsa, zayıflamanın dışında yürümek için güzel bir nedeniniz de var demektir. Köpeğinizle beraber yürüyüşlere çıkarak kalori yakabilirsiniz!

***

Son olarak, maddelerde de görüldüğü gibi zayıflamak istiyorsanız alışkanlıklarınızı değiştirmeli, spor yapmalı, yürüyüşe çıkmalı, az kalorili ve sağlıklı yiyecekleri tercih etmelisiniz. 

Kaynak:

Bu yazı Health.com’un bir galerisinden yararlanarak yazılmıştır: Yazının orjinali için:  http://www.health.com/health/gallery/0,,20501331,00.html

Kaynak link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir