ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

Vücutta istenmeyen kıllarla mücadele uzun yıllardır insanları meşgul eden bir konu. Hele ki erkek iseniz, yapı gereği vücudunuzu büyük kısmı kıllarla kaplıdır. Çeşitli yöntemlerle bu sorun geçici bir süre için çözümlenebilir; ama çare değildir. Kıllardan kurtulmanın kalıcı bir yöntemini sunuyoruz; erkeklerde lazer epilsyon…

 

Erkekler de istenmeyen tüyler için estetik merkezlerine yoğun talep göstermektedir. Erkeklerin acı eşiği değerleri düşüktür. Tercih edecekleri yöntem ne kadar acısız olursa o kadar iyi. Lazer epilasyonda erkekler bayanlara göre daha hızlı sonuç alırlar; kıl kökleri sert ve koru renkli olduğu için. Erkek epilasyonunda özellikle uygulanan alanlar sırt, göğüs, koltuk altı, kollar, bacaklar, ense, boyun, kulak ve yüz bölgesidir. Lazer epilasyon uygulama süresi ve seansı kişilere göre değişiklik göstermektedir.

Ortalama seans bir saat içinde bitmektedir. Genellikle dört beş seans sonunda tatmin edici sonuçlar oluşmaya başlar. Erkeklerde lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler; bölgedeki kıllar uzun olmamalı, jilet ile kısaltılmalıdır. Aşırı güneşlenme yapılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Uygulama yapılacak alanlarda sarartma yapılmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken özel durumlar varsa doktorunuz sizi uyaracaktır. Ayrıca kullanılan bazı ilaçlarda lazer epilasyon ertelenebilmektedir. Muayene esnasında sağlık geçmişinizi, varsa kullandığınız ilaçları doktorunuza bildiriniz. Erkekler lazer işleminden sonra ılık bir duş alabilir, hassa bir cilde sahipse hafif kızarıklık oluşabilir ve aynı gün bu şikayet kendiliğinden geçer. İşlem gören bölge birkaç gün güneş ışığı almamalıdır. Çıkması gerekli ise uygun güneş faktörlü kremler kullanılmalıdır. Lazer epilasyon tedavisi belirtilen düzende aksatılmadan uygulanmalıdır. Günümüzde bilisel olarak lazer epilasyonun cilt üzerinde herhangi bir alerjik reaksiyonu ve yan etkisi yoktur.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir