VOLEFLOK 750 mg Flakon, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Levofloksasin’dir. VOLEFLOK 750 mg  Flakon, bakteri kaynaklı enfeksiyon hastalıklarında bakteri hücrelerinin bölünerek üremesini baskılayan antibakteriyel bir ilaçtır. VOLEFLOK Flakon, bacillus anthracisin sebep olduğu şarbon hastalığı; zatürre, bronşiolit, yüzdeki sinüslerin iltihabı, bakteriyel prostatit; çıban, dolama, cerahatlı büyük sivilceler, ter bezlerinde iltihabi bezeler, ciltte enfekte olmuş yayılan lezyonlar gibi bakteriyel cilt hastalıklarında ve VOLEFLOK ayrıca prostatit, böbreklerin, mesanenin (sistit) ve idrar kanallarının bakteriye bağlı iltihaplanmalarında kullanılmaktadır.

 

VOLEFLOK 750 mg  Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

-İlacın etken maddesine veya benzer ilaçlara karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
VOLEFLOK Flakon uygulanmaya başladıktan hemen sonra enfeksiyona bağlı yakınmalarda rahatlama hissedebilirsiniz. Ancak enfeksiyon vücutta tamamıyla bitmeden de  belirtilerde iyileşmeler olabilir. Bunun için hekiminizin reçetede yazdığı sürece kullanmaya özen gösteriniz.
-Bu ilacı her gün atlamadan, günün aynı saatlerinde uygulanması, ilaçtan en iyi şekilde yarar görebilmeniz için önemli bir unsurdur.
-Eğer, diyalize giriyor olmak veya böbrek bozukluğu, kalpte ve kan dolaşımında problemler, ışık hassasiyeti, kanda düşük potasyum, myastenia gravis (çizgili kas zayıflığı) hastalığı, düşük kan şekeri, pankreas işlev bozukluğu, diyaliz de dahil böbrek bozukluğu ya da hastalık nöbeti durumlarından birisi ya da bir kaç tanesi var ise, VOLEFLOK Flakon kullanılmadan önce muhakkak hekiminize hastalıklarınızı anlatınız.
-Emzirme dönemlerinde ve hamilelik döneminde hekime danışmadan kullanmanız önerilmemektedir.
VOLEFLOK Flakon kullanımınız süresince eklemlerinizde ani görülen bölgesel acı, ödem ve hareket ettirememe gibi bir sorun oluştuysa ilacın kullanımını durdurup, hekiminizi arayınız.
VOLEFLOK Flakonuygulanmadan önce veya uygulandıktan sonraki yaklaşık 2-3 saatlik bir sürede süt, hazımsızlık tedavisinde kullanılan antiasitler ve süt, demir takviyesi ürünler veya yiyecekler kullanmamaya özen gösteriniz.
-İlacın ishale sebebiyet verebileceği ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer bu ilacı kullanırken ishalin şiddetlenmesi durumunda ishalin kesilmesi için bir ilaç kullanmadan önce acilen  hekiminize başvurunuz. Çünkü alt sindirim organlarınızda ciddi bir enfeksiyon meydana gelmiş olabilir.

VOLEFLOK 750 mg  Flakon’un kullanım Şekli:

VOLEFLOK Flakon reçetede nasıl yazıldıysa o şekilde uygulanması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde bırakmamakta ısrar edip ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınız farklı yönde ilerler, sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.
Bu ilacın uygulaması sağlık kuruluşunda klinik ortamda yapılması gerekmektedir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

VOLEFLOK Flakon uygulandığında nefes daralması, kurdeşen, yüzünüzde, dudak, dil veya boğazınızda şişlik gibi alerjik bir durumda hekiminizi arayınız.
-Baygınlık, istemsiz kasılmalar, çarpıntılı kalp atımları, ayaklar ve el bileklerinde ağrı ve şişlik, deride solukluk ve sararma, kolay çürük oluşumu, anormal davranış ve düşünceler, sanrılar, depresyon, zihin bulanması, dışkının çok sulu ve devamlı olması gibi yan etkilerde derhal doktorunuzla görüşmelisiniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Levofloksasin
İlaç Marka İsmi: VOLEFLOK 750 mg  Flakon

VOLEFLOK 750 mg  Flakon Kullanma Talimatı


VOLEFLOK 750 mg Flakon Kullanma Talimatı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir