OXOBEST şurup, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

Endikasyon Bilgisi :

OXOBEST 50 mg/5 ml şurup, öksürük giderici bir ilaç olup, etken madde olarak Oksolamin fosfat ihtiva eder. Grip, soğuk algınlığı, rinit (nezle), boğmaca ve kronik bronşite, bronşektaziye bağlı öksürükte veya farenjit, orta kulak iltihabı, gırtlak iltihabı, rinit (nezle) gibi ÜSYE iltihabi hastalıklarına bağlı öksürükte; balgam akışkanlığını arttırarak kolayca dışarıya atılmasını sağlar ve iltihap oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Kullanımı 6 yaş üzeri çocuklar , adölesanlar ve tablet yutmakta zorlanan erişkinler içindir.

 

OXOBEST 50 mg/5 ml şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. Etken maddeye (Oksolamine) veya ilacın diğer maddelerine karşı çocuğunuzda veya sizde daha önceleri ilaca karşı duyarlılık geliştiyse; dolayısıyla tekrar aynı şikayetlerin yaşanmaması için OXOBEST kullanmanız  öngörülmemektedir.
 2. OXOBEST Şurup’u, mide ve bağırsaklarınızda yaratabileceği rahatsızlıkların önüne geçmek için boş mideye alınmamalı, yemek yedikten sonra tok karnına içmelisiniz. Ayrıca her bir dozda bir ölçek şurubu bir ölçek suyla karıştırıp içerseniz, midenize verebileceği rahatsızlığı önleyebilirsiniz.
 3.  Kanda  pıhtılaşmayı önleyici bir  ilaçla tedavi ediliyorsanız; OXOBEST almadan önce bunu hekiminizle paylaşınız.
 4. Hekiminiz aksini belirtmedikçe bu ilacı altı  yaş altındaki çocuklara vermeyiniz.
 5. Hamilelik veya emzirme dönemlerindeyseniz ve bebek emziriyorsanız  hekiminize danışmadan OXOBEST şurup kullanmayınız.

 

OXOBEST 50 mg/5 ml şurup Nasıl kullanılır, kullanım Şekli:

 1. Hekiminiz OXOBEST Şurup’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanınız ve hekimin direktiflerini tam olarak yerine getiriniz. OXOBEST Şurup’u reçetenizde belirtilenden daha fazla dozda ya da daha uzun süre boyunca kullanmamaya özen gösteriniz, aksi halde bu durum hastalığınızın seyrini olumsuz etkileyecektir.
 2. Hekim aksini önermedikçe 6 yaş üzeri çocuklara günlük önerilen OXOBEST dozu:  6-8 saatlik zaman aralıklarıyla günde en fazla 4 defaya kadar 1 ya da 2’şer ölçek;
 3. Erişkinlere günlük önerilen OXOBEST dozu: 6-8 saatlik zaman aralıklarıyla günde en fazla 4 defaya kadar 3′ er ölçek şeklinde alınabilir.
 4. OXOBEST Şurup’u kullanırken, hekimin reçetenize yazdığından daha eksik ya da fazla miktarda içmemek için doz ölçümlü kaşık kullanmanız gerekmektedir.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. OXOBEST ilaç yutulduktan hemen sonra ağızda çok kısa süreli olmak üzere his azalması yaşanabilir; ayrıca boş mideye alındığında bulantı, kusma veya bağırsaklarda hareketlilik ilacın nadiren görülebilecek yan etkileridir.
 2. OXOBEST kullanırken karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminize haber veriniz.

 

İlaç Marka İsmi :  OXOBEST 50 mg/5 ml şurup
İlaç Etken Maddesi : Oksolamin fosfat

Ruhsat Sahibi ve üretici firma : Soylu İlaç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Adres : Esentepe Mah. Milangaz cad. No:69 34387 Kartal/İstanbul
Tel no:     0216 306 68 70/71
Faks no:  0216 488 07 52

 

OXOBEST kullanma talimatı


OXOBEST kullanma talimatı

OXOBEST kısa ürün bilgisi


OXOBEST kısa ürün bilgisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir