Meme Küçültme (Göğüs Küçültme) Hakkında Her Şey

Meme küçültme operasyonunda fazla doku ve yağların alınmasını sağlıyoruz. Göğüslerinin çok büyük olmasında yakınan kişiler için meme dokusuna uygulanan süreçleri çok titiz yaptırmak gereklidir. Meme küçültme operasyonu genel anestezi ile yapılmaktadır. Meme küçültme operasyonundan sonra kadınların cerrahi olarak nitelendirilen sutyenleri kullanmaları gerekmektedir. İyileşme süreçleri ise 6 veya 8 hafta içinde değişir. Memeleri dikleştirmek veya küçültmek için cerrahi uzmanların alanında deneyimli olmaları gerekmektedir. Meme içindeki gereksiz gözüken yağların alınması artık son sistem tekniklerle daha kolay olmaktadır.

 Meme Küçültme (Göğüs Küçültme)Ameliyatı Ne Zaman ve Hangi Yaşlarda yaptırılır

Meme küçültme ameliyatları genelde 20 yaşından sonra uygun görülmektedir. Her yaşta insan için uygun olmayan ameliyat sürecidir. İlgili ameliyatı yaptıracak olan kişilerin bol su içmeleri gerekmektedir. Meme ameliyatından sonrasında şişik olacağından dolayı kişinin bu duruma tamamen hazır olması gerekir. Bir süre fiziksel aktivite yapamayacağınızdan dolayı, iyileşme süresi uzun olduğuna lütfen kendinizi alıştırınız.

 Meme Ameliyat Sonrası

Meme ameliyatından sonra meme altında çıkan kabarık görünümler, pişik, kırmızı lekeler ve kızarıklıkların olması çok normaldir. Denize havuza girerken bir süre sonrasında zorlanabilirisiniz. Sütyen askıları kullanamayabilirsiniz. Kıyafet seçiminde çok zorlanacaksınız. Ameliyat sonrasında olabildiğince salaş kıyafetler kullanmak gereklidir. Yaz aylarında çok aşırı sıcak hava ilgili şikâyetlerde daha fazla artar. Birçok kadında göğüs altında ve üstünde sürekli rahatsız eden bir kaşıntı olmaktadır. Bazı kadınların fazla kilolu olmasından dolayı, duruş bozuklukları ve sırt ağrısı yaşadıkları gözlemlenmektedir. Meme ameliyatı yaptıran kişilerin en az 5 hafta ağır kaldırmamaları gerekir. İyileşme süreçleri biraz zaman alabilir. Ameliyat sonrasında ki 2 hafta içinde zamanla ağrılarınız yok olmaya başlayacaktır. Medikal südyenleri bu süreçte düzenli kullanmak gereklidir.

Meme dokusunda büyüme yaşayan kadınların tercih ettiği bir tekniktir. Hem sağlık açısından hem estetik açısından sonuçları oldukça faydalıdır. Genellikle, hastalar doğum esnasında alınan kilolardan ve doğum sonrasında emzirme ile memelerde yaşanan sarkmadan şikayet etmektedir. Meme dokusundaki büyüme ve sarkmalar, sağlık sorunlara yol açmaktadır. Hastalar genellikle sırt ve boyun bölgesinde yaşadıkları ağrıdan şikayet etmektedirler. Büyük göğüsler için tasarlanmış sütyen askıları, bedende şekil bozukluğuna sabep olmaktadır. Tüm bunların yanında gövde bölgesinde kısıtlı hareket etmek bir diğer şikayet konusudur. Tüm bu şikayetlerden kurtulmak göğüs estetiği ameliyatı ile çok kolay. Farklı teknikler ile uygulanan bu ameliyat ile göğüslerinizi küçültüp, simetrik bir forma getirebilirsiniz.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Ameliyat sonrası en az 3 gün en fazla bir hafta olmak üzere evde dinlenmeniz gerekmektedir. Operasyon sonrası doktorunuzun size verdiği antibiyotik ve ağrı kesicileri kullanmanız gerekmektedir. İlaçları doktorunuzun söylediği saatlerde ve sürede kullanmaya özen gösterin. İyileşme süresinde olduğunuz için özellikle ilk haftalarda, kollarınızı dikkatli bir şekilde hareket ettirmeli ve zorlamamalısınız. İtme, çekme ve ağrılık kaldırma gibi hareketlerden olabildiğince uzak durmalısınız. İlk ay sadece doktorunuzun size gönderdiği, sporcu sütyeni kullanmalısınız. Ameliyatın ardından dikişler doktorun uygun gördüğü zaman alınmaktadır. Bu genellikle ameliyatın ardından ikinci ya da üçüncü hafta olmaktadır. Dikişler alındıktan sonra, iz tedavisine başlanır. Dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri ise sigara kullanımıdır. Bir ay boyunca sigara kullanmayınız. Sigara tüketimi yara iyileşme süresini uzatarak, ameliyat bölgesindeki dokunun kanamasına ve iltihap durumuna yol açabilir.

Estetik merkezlerinde yapılan işlemlerden birisi olarak meme küçültme fiyatları ve avantajları ile ilgili sizlere bazı detayları aktarmak istiyoruz. Bayanların hoşnutsuzluk duydukları ve rahatsız oldukları konulardan birisi aşırı iri göğüslere sahip olmaktır. Bunun çeşitli nedenleri ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu nedenle yaşantısına daha oranlı bir vücut ve daha sağlıklı fiziksel görünüm ile devam etmek isteyen bayanların tercihi bu operasyondan yana olmaktadır.

Memelerin iri olmasından dolayı fiziksel anlamda bir duruş bozukluğu yaşayan bayanlar, sutyen kullanımında askılardan dolayı da omuzların deforme olduklarını görmektedirler. Bundan kurtulmak isteyen bayanların merkezlerimize başvuru yapmak suretiyle meme küçültme estetik uygulamalarından faydalanmak istedikleri görülmektedir.

Meme küçültme operasyonu için fiyatların belirlenmesinde, kullanılacak tekniklerin ve göğüslerin son durumlarının önemi bir hayli büyüktür. Meme ucunun ne kadar aşağıda olduğuna bakılarak ve fazla dokunun tespit edilmesiyle birlikte hesaplanacak olan bu tutarlara, bir de merkezlerde doktorların uzmanlık alanları etki edecektir.

Buna göre kaliteli bir biçimde hizmet veren doktorlarımızın, İstanbul ve çevresinde en uygun fiyatlarla meme küçültme operasyonlarını yapacaklarına şahit olabilirsiniz.

Bunun için durumunuzun değerlendirmesini yapacak olan uzmanlarımıza başvuru yapabilir ve randevularınızı günler öncesinden alabilirsiniz.

Meme küçültme operasyonundan önce ve sonra dikkat etmeniz gereken durumlar hakkında bilgi sahibi olabilecek ve buna göre kaliteli adımları son derece güvenle atabileceksiniz.

Fiyatlar ve hizmetlerle ilgili estetik sektörüne canlılık katan ekiplerimiz, hastalarımızın meme küçültme operasyonlarına yönelik taleplerini geri çevirmeyecektir.

Üstelik diğer merkezlere göre çok daha uygun fiyatlarda ve kaliteli hizmetlerde sizleri buluşturacağına şahit olacaksınız. Bu durumda kolayca iyileşerek normal yaşantınıza çok daha özgüvenli bir biçimde dönmeniz için meme küçültme estetiğini merkezlerimizden yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Böylece beklediğinizden daha iyi olan uzman doktorlarımızın sergileyeceği muhteşem tavırlardan siz de oldukça etkileneceksiniz.

Meme Küçültme Operasyonu

Meme küçültme diğer adıyla göğüs estetiği ameliyatı özellikle sağlık sorunlarını gidermek amacıyla tercih edilen bir operasyondur. Sıklıkla ailesel bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Meme dokusunun büyümesine yol açan diğer faktör ise, doğum esnasına ve sonrasında alınan kilolar ve emzirme sırasında göğüsteki büyüklüğün sarkmasıdır. Büyük memeler, ciddi anlamda sağlık sorunlara neden olmaktadır. Günümüzde artık meme küçültme operasyonu oldukça yaygınlaşmış durumda. Özellikle büyük memelere sahip kadınların tercih ettiği bu ameliyat sonrasında hem daha sağlıklı göğüslere kavuşup hem de istediğiniz kıyafeti rahatlıkla giyebilirsiniz.

 Yaygın Olarak Yaşanan Sağlık Problemleri:

-Boyun ve sırt bölgesinde sürekli yaşanan ağrılar

-Estetik olarak beğenilen kıyafetlerin giyilememesi

-Göğüsün yaptığı sıkıştırmadan dolayı oluşan, kızarıklık, pişik ve koku gibi sıkıntılar

-Hareket ederken sıkıntı yaşamak ve kısıtlı hareket edebilmek

-Kullanılan sütyenlerin vücutta şekil bozukluğuna neden olması

Meme küçültme ameliyatı ile, göğüsler simetrik olarak eşit formda olacak şekilde küçültülür. İki göğüsün simetrik olarak aynı olmadığı durumlarda, her iki göğsü farklı teknikler ile ameliyat etmek gerekebilir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süresi

Ameliyat sonrasında, hasta genellikle bir gün süre ile hastane de kalır. Doktorun gerekli gördüğü durumlarda bu süre biraz daha uzayabilir. 1. ve 2. Haftalarda hasta kontrol için çağrılır. İkinci hafta iz tedavisine başlanır. Hasta sporcu sütyeni kullandığı için hareketlerinde sıkıntı yaşamaz. Ameliyat sonrasında, yaklaşık bir hafta kadar evde dinlenmesi önerilir. Ameliyattan sonra 4.günden itibaren duş alabilir. Gerekli görüldüğü durumlarda doktor bu süreyi uzatabilir.

Bayanlarda iri meme yapılarına sahip olmak, pek çok sağlık problemini beraberinde getirmektedir. Sırt, omuz ve bel ağrılarının nedenlerinden birisi olan iri göğüslere sahip olmanın zararları bulunmaktadır. Yanlış sutyen kullanımı nedeniyle de omuzların bu durumdan olumsuz etkilendiği bilinmektedir. Bu nedenle de bayanlar meme küçültme operasyonu olmayı düşünmektedirler. Estetik merkezlerimiz aracılığıyla bizlere başvuru yaparak, bu konuda bilgi talebinde bulunan müşterilerimizin içini rahatlatacak en özel bilgileri ve meme küçültme nasıl yapılır sorusunun yanıtını paylaşıyoruz.

MEME KÜÇÜLTME TEKNİKLERİ NEDİR?

Günümüzde teknolojik bir biçimde gerçekleştirilmekte olan meme küçültme teknikleri arasında pek çok alternatif bulunmaktadır. Estetik merkezlerimiz tarafından da uygulanmakta olan bu tekniklere karar verecek olan uzman bir ekibimizin var olduğunu unutmamalısınız. Memenin görünümü, düzgünlüğü ve meme ucu ile ilgili önemli detaylara yer verdikten sonra yapılan muayenelerin, hangi teknikle bu işlemin yapılması gerektiğini belirlediği görülmektedir.

Buna göre liposuction işlemi ile yalnızca yağ aldırma yöntemiyle memelerde küçültme yapılabilmektedir. Ancak bunun için meme görünümünün kısmen düzgün olması gerekmektedir.

Diğer meme küçültme yöntemleri ise Lollipop izli ve Çapa şeklinde izli olarak ikiye ayrılmaktadır.

Bu da operasyonlar sonrasında yapılan işleme göre farklı noktalarda iz kalabileceğini gösterecektir.

Lollipop iz yalnızca meme başında bulunan pembe veya kahverengi yerde meydana gelirken, çaba iz ise aşağı doğru ilerleyen daha fazla izin yaşanabileceğini gösterecektir.

Buna karar verilirken meme üzerindeki birtakım değişiklikler ve hastanın yaşı göz önünde bulundurulmaktadır.

 

MEME KÜÇÜLTME SONRASI SÜT GELİR Mİ?

Hastaların en çok sorduğu sorulardan birisi de meme küçültme ameliyatı sonrasında emzirme işlevinin devam edip etmeyeceği yönündedir. Bu konuda net bir bilgi vermek için uzmanlarımız tarafından muayene olmanız gerekmektedir. Her ameliyatta süt kanallarının hasar görme riski bulunmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde bu risk olabildiğince alt sınırlardadır.

Her ne kadar bayanlar tarafından daha çok tercih edilecek gibi dursa da, aslında göğüslerin aşırı iri olması sağlık açısından tehlikelidir. Bunun farkına varan bayanların yaşadıkları ağrılar ve bazı fiziksel bozukluklar nedeniyle karar verdikleri uygulamalardan birisi meme küçültme ameliyatı olmaktır. Böylece yapılan işlemlerin neticesinde bayanların ne gibi bir avantaj sağlayacağı da merak konusudur. Bu durumda yazımızda yer vereceğimiz detaylar sayesinde meme küçültme neden yapılır, hangi yöntemler kullanılır ve sonrasında hastaları neler bekliyor gibi soruların yanıtlarını alabileceksiniz.

Omuz, bel ve sırt kısmında dayanılmaz ağrılar yaşayanlar, sutyen askısı nedeniyle çukurlukları omuz bölgesinde hissedenler, fiziksel anlamda birtakım bozuklukları yaşayanlar, karın bölgesine gelen göğüs nedeniyle pişik sorununu özellikle yaz mevsimlerinde hissedenlerin bu operasyonu talep ettikleri görülmektedir. Bunun için en sağlıklı ve hijyenik ortamlarda çalışmaları gerçekleştiren merkezlerimize başvuru yapmaktadırlar. Böylece kısa süre içerisinde normal yaşantılarına, daha sağlıklı ve görsel açıdan daha estetik bir biçimde ulaşmaktadırlar.

Elde edecekleri avantajlı durumlar sayesinde vücutlarıyla orantılı olan yeni boyutlarda göğüslere sahip olacaklardır. Fazla dokuların tespiti, meme başının bulunduğu konum ve sarkmaların da göz önünde bulundurulmasıyla birlikte memnun kalacağınız bir ölçüm planlamasının ardından uygulamalar tamamlanacaktır.

Böylece sizler de göğüslerle ilgili bu estetik çalışmalar neticesinde beklediğinizden daha iyi performansları sergileyecek olan estetik uzmanları ile tanışacaksınız.

Meme küçültme operasyonlarında uygulanan teknikler, hastaların yaşına göre de belirlenmektedir. Buna göre iz bırakan yöntemlerin kullanılması daha yaygın olmakla birlikte, hastanın gebelik sürecine girip girmediğine bakılarak karar verilen diğer yöntemler de bulunmaktadır. Lolipop veya çapa izli yöntemler olarak adlandırılan bu işlemlerin hangisinin daha yararlı olacağına uzmanlar karar vereceklerdir.

Sonrasında ise belirli bir süre balensiz sutyen kullanarak yara izlerinin iyileşmesini bekleyebilirsiniz.

Bayanların yaptırdıkları estetik operasyonlarından birisi olan meme küçültme ameliyatı ile ilgili bazı önemli noktalara temas etmek istiyoruz. Bu ameliyatın neden yaptırılmak istendiğini, sağlığı nasıl etkilediğini ve meme küçültme ameliyatı sonrasında sizi nelerin beklediğini öğrenmek için yazımızdan faydalanabileceksiniz. Böylece sağlığınız için meme küçültme ameliyatı olmanız gerektiğine karar verilirse, bu durumda ne gibi bir sonuçla karşılaşacağınızı da bilmeniz gerekmektedir.

Meme küçültme operasyonunu genellikle, bu nedenden dolayı sağlığı bozulan kişiler talep etmektedir. Bel ağrıları, sutyen askıları nedeniyle şekil bozuklukları gibi sorunlarla karşılaşan bayanların meme küçültme operasyonu sonrası bu şikayetlerinden kurtulmayı hedefledikleri görülmektedir.

Bu beklentilerine hızla ve çözüm odaklı olarak cevap verecek olan estetik uzmanlarımız, merkezlerimizde siz değerli ziyaretçilerimizi beklemektedirler.

Meme küçültme operasyonu sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar olacaktır.

Bir haftalık bir süre içerisinde hangi ilaçları kullanabileceğinizi ve hangi tür sutyen kullanımını gerçekleştirmeniz gerektiğini sizlere aktaracak olan uzmanlarımızın, ameliyat izlerini de estetik açıdan kaygı oluşturacak şekilde gerçekleştirmediklerini göreceksiniz.

Böylece öncesinde ve sonrasında sizlere büyük bir güven verecek olan merkezlerimizde ağırlanmaktan dolayı memnun olacaksınız. Sizlere her konuda hizmet verebilen ve estetik kaygılarınızı yok eden uzmanlarımıza ulaşmanızın mümkün olduğunu göstermek amacıyla sitelerimiz üzerinden gerekli bilgileri vermekteyiz.

Karın üzerine göğüslerin temasıyla ve uzun süre kapaklanmasıyla oluşan kötü kokulardan ve pişik gibi rahatsızlıklardan da böylece kurtulacağınız kararları vermek istiyorsanız, destek hattımızdan ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Evlenmeyen veya çocuk sahibi olmayan kişilerde belirli ölçülere kadar küçültülerek süt bezlerine zarar verilmemesine dair dikkatli adımların atılacağı bu işlemlerde, tüm vücutla orantılı olmasına dikkat edilecektir. Gerekli ölçümlerin alınacağı muayeneleri gerçekleştirecek uzman doktorlarımızla, aklınızdaki tüm soruları paylaşabilirsiniz. Meme küçültme operasyonları ile ilgili her türlü detay hakkında sizlere bilgi verebileceklerdir.

 

Memelerin sarkmasına veya daha iri bir hal almasına neden olan bazı faktörler bulunmaktadır. Hamilelik, doğum yaptıktan sonra alınan kilolar ve aile faktöründen kaynaklı olarak göğüslerinin iri olmasından şikayetçi kadınlar bulunmaktadır. Bunun nedeni ise hem sağlık sorunu yaşamaları, hem de fiziksel hareketlerin ve aktivitelerin kısıtlanmasıdır. Boyun, omurga ve sırt kısımlarında meydana gelen ağrıların yanı sıra, sutyen seçimlerinden dolayı omuzda çukurluklara neden olduğu da görülmektedir. Bu şekil bozukluklarından kurtulmak için bayanların tercihi meme küçültme ameliyatından yana olmaktadır. Ancak aklında bazı endişeleri bulunan bayanların, merkezlerimizi arayarak bilgi almak istedikleri bilgileri başlıklar altında toplayabiliriz.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATINDA İZ KALIR MI?

Bu ameliyat için kullanılacak tekniklerin birden fazla olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Yağ alma tekniği olan liposuction uygulandığında iz kalmayacağını görebilirsiniz. Ancak bunun için memenin yapısının işleme uygun olması gerekmektedir. Daha çok iz kalan, ancak belli olmaması için büyük bir çaba verilen yöntemler tercih edilmektedir. Meme ucunda veya alt kısımlarında iz bırakan iki çeşit uygulamaya göre meme küçültme operasyonları tamamlanmaktadır. Bunda cildinizin esnekliğinden, meme ucunun bulunduğu yere kadar bazı belirlemelerin yapılması da sağlanacaktır.

 

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI MERKEZLERİ

Hastanın isteğine göre ve memenin yapısı baz alınarak uygulanmakta olan meme küçültme ameliyatı için estetik merkezlerimizde hizmet vermekteyiz. Güvenilir kadromuzla ve memnun kalacağınız hizmetlerimizle, hayalinizdeki sağlıklı görünümlere kavuşmanızı sağlıyoruz. Sizler de hem sağlığınızı düşünüyorsanız, hem de görünüm olarak daha oranlı bir hale gelmesini istediğiniz göğüsleriniz için bir şeyler yapmak istiyorsanız, hemen merkezlerimizi aramaya başlayabilirsiniz. Böylece hem hizmetlerimiz, hem de meme küçültme operasyonlarında fiyatların belirlenmesine yönelik yanıtları alabilirsiniz. En uygun meme küçültme ameliyatı fiyatları için bizlerle iletişime geçmenizin avantajlı olacağını görebileceksiniz.

Her iki meme yapısı da birbiriyle aynı olmayan ve biri diğerinden daha büyük olan bayanların tercihi meme küçültme operasyonlarını yaptırmaktır. Ayrıca her iki memenin birden büyük olmasının farklı rahatsızlıklara yol açtığı görülmektedir. Bunlar arasında bel ağrısı, omuz ağrısı ve omuzda şekil bozuklukları gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sırt yapısında ve omuzlardaki bu bozukluklara neden olan iç çamaşırı seçimlerinde hatalı davranmaktır. Askıların neden olduğu bu durumlardan kalıcı olarak kurtulmak isteyen bayanların, meme küçültme ameliyatı olmak istedikleri, merkezlerimize gelen taleplerle ortaya çıkmaktadır. Bu durumda ameliyatın öncesinde ve sonrasında hastalarımızı hangi durumların beklediğine değinmek istiyoruz.

 

 MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI ÖNCESİ

Meme küçültme ameliyatı için randevu almışsanız, sizlere uzman doktorlarımızın bazı önerileri olacaktır. Buna göre haftalar öncesinden sigarayı bırakmanız, bitki çayı ve enerji içeceklerini de içmemeniz gerekmektedir. Ağrı kesici olarak yalnızca aspirini tercih etmeli, bunun dışında bir ilaç kullanmamalısınız. Son olarak kullanılan kan sulandırıcı ilaçlarına da doktor kontrolünde ara verilmesi gerekebilmektedir. Bu durumları sizlere aktaracak olan uzman doktorlarımız sayesinde ne kadar rahat edeceğinizin farkına varabileceksiniz.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SONRASI

Tüm bu aşamaların ardından ameliyatınız nihayet tamamlanmışsa, şimdi sırada meme küçültme ameliyatı sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Toplam 1 haftanın sonunda yaşantınıza kaldığınız yerden ve problemsiz bir şekilde devam edebilirsiniz. Bu süreç içerisinde ameliyatı yapan uzman ekibin ve doktorun kontrolünde birtakım ağrı kesicileri kullanmanız önerilebilir. Ameliyat sonrasında ne tür sutyen giyeceğinize karar verecek olan kişi yine doktorlarınız olacaktır. Daha yumuşak sutyenleri bir süre tercih etmeniz önerilecektir. Bu süreç meme üzerindeki yaralar iyileşene kadar bu şekilde devam edebilir ve daha fazla bilgiyi de merkezlerimizden almanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir