Hydryllin 100 Ml Şurup Prospektüsu | Sağlıklı Bilgi Sitesi

Solunum Sistemi » Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları » Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları

Formülü:

Her 5ml’de; 14 mg difenhidramin, 135 mg amonyum klorür, 57 mg sodyum sitrat (yardımcı maddeler: şeker, etil alkol, mentol, metil paraben, karamel NF, portakal aroması) içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Soğuk algınlığına bağlı öksürük ve konjestif semptomların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:

Hydryllin Compound bileşiminde yeralan maddelere aşırı duyarlılığı olanlarda, MAO inhibitörleri kullananlarda, prostat hipertrofisi, astım nöbetleri ve dar açılı glokom vakalarında kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Hydryllin Compound, yeni doğmuş çocuklarda ve süt çocuklarında (1 yaşına kadar) kullanılmamalıdır. Gebelik ve süt verme süresince çok gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır. Hydryllin hafif uyku hali oluşabileceğinden, dikkat gerektiren işlerde çalışanlar, araba ve motorlu vasıta veya makine kullananlar tarafından kullanılmamalıdır.

Bu ürünü kullanırken difenhidramin içeren başka ilaçlar (dahili veya harici) kullanmayınız.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Uyuşukluk, uyku hali, ağız, burun ve boğaz kuruluğu görülebilir. Çocuklarda ise yüksek dozda kullanıma bağlı olarak uykusuzluk ve huzursuzluk meydana gelebilir. Nadiren deri döküntüleri, görmede bulanıklık, hipotansiyon, iştahsızlık, ışığa duyarlılık, çarpıntı, baş ağrısı ve idrar retansiyonu görüldüğü de rapor edilmiştir. Ancak, tüm bu yan etkiler geri dönüşümlüdür ve ilaç kullanımına son verildiğinde tamamen ortadan kalkar.

İlaç etkileşimleri:

Hydryllin Compound, alkol içerdiğinden, hipnotik ve trankilizan ilaçlarla birlikte kullanılması gerektiğinde, depresif etki şiddetleneceğinden dikkatli olunmalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Yetişkinler : 2-4 saatte bir, 1-2 ölçek

Çocuklar : 1-5 yaş arası; 3-4 saatte bir 1/2 ölçek

6-12 yaş arası; 3-4 saatte bir 1 ölçek

DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ :

Çok yüksek dozlarda alındığında, diğer antihistaminik içeren preparatlarda olduğu gibi, merkezi sinir sistemi depresyonu veya aşırı stimulasyon görülebilir (özellikle çocuklarda). Ağız kuruluğu, sabit dilate pupilla gibi atropine benzer bulgular ve gastrointestinal yakınmalar ortaya çıkabilir. Uygun durumlarda hastanın kusması sağlanmalı, bu mümkün olmadığı takdirde gastrik lavaj uygulanmalıdır. Hipotansiyonun tedavisinde vazopressör ajanlar kullanılabilir. Stimülan ilaçlar kullanılmamalıdır.

Üretici Firma:

Ali Raif İlaç San. A.Ş. ARİS
Telefon: (212) 549 25 42
Email: info@aliraif.com.tr

Hydryllin 100 Ml Şurup
prospektüsü, Hydryllin 100 Ml Şurup
yan etkileri, Hydryllin 100 Ml Şurup
neye iyi gelir,
Hydryllin 100 Ml Şurup
hangi hastalık için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir