Teknik tercüme

Teknik tercüme

Teknik tercüme, günümüzde çok hızlı gelişen bilim ve teknolojiye bağlı olarak bütün sektörlerde değişim kaçınılmaz olarak gerçekleşmektedir. Özellikle bu değişimi neredeyse günlük olarak gözlemlediğimiz tıp ve buna bağlı olarak medikal, sanayi, endüstri, savunma sanayi gibi alanlar ister bireysel, isterseniz de kurumsal veya ticari anlamda hayatımıza yön vermektedirler. Hemen hemen hergün yeni bir ürün veya tedavi bulunmakta veya geliştirilmektedir.

Hayatımızın Her Alanında Teknik Tercüme…

İşte bu bağlamda, farklı ülkelerde imal edilmiş ve hayatımızın her alanında kullandığımız ürünler için teknik tercüme gerekmektedir.

Elektrik-elektronik, otomotiv, bilişim, tekstil, inşaat, fen bilimleri vb. pek çok alanda yazılmış teknik metinlerin tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. Teknik tercüme kaynak ve hedef dili çok iyi bilmenin yanı sıra teknik alanda tecrübe ve teknik terminolojiye hakimiyet gerektirmektedir.

Teknik Tercüme ve Mesleki Deneyim…

Mühendislik alan bilgisine sahip tercümanlar teknik tercüme işlemini kaliteli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Teknik alanla ilgili araştırma yapmak, hangi terimin hangi alanda nasıl kullanıldığının araştırılması da teknik tercümede oldukça önemlidir. Bu bağlamda teknik terminoloji sözlüklerinden faydalanmanın veya kendi teknik terminoloji sözlüğünü oluşturmanın faydası büyüktür.

Teknik tercümesi gerçekleştirilen içeriklerde kısa ve öz ifadelere yer verilmelidir. Talimatlar veya yönergeler açıklayıcı olmalı, tam ve doğru bilgi sağlanmalıdır.

Endüstriyel ürünlere, makinelere ve cihazlara ait pek çok teknik metnin tercümesi gerçekleştirilmektedir. Kullanım, bakım ve kurulum kılavuzları, kataloglar, broşürler, kalite sertifikaları, MSDS formları, teknik şartnameler örnek verilebilir.

Teknik Tercüme Alanında Uluslar arası Standartlarda Okeanos…

Teknik alanda uzman tercüman kadrosuna sahip Okeanos Tercüme, pek çok teknik içerik için kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamaktadır. Aynı zamanda, Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tek tercüme standartı olan EN15038 Tercüme Kalite Standartları ve belgesine sahip olup, bu standartlar çerçevesinde tercüme hizmet kalitesini her daim geliştirmekte ve iyileştirmektedir. Böylelikle müşteri memnuniyet düzeyini her daim en üst düzeyde tutabilmektedir.

Tercümanlarını mühendislik ve teknik alanda deneyim sahibi kişilerden oluşturan Okeanos Tercüme’de çevrilmesi zor gibi görünen teknik içerikler hiç de zor görünmemektedir. Mevcut tercüman kadromuz bu kapsamda sahip olduğu deneyimle sizler için profesyonel ve hızlı tercüme işlemi sağlamaktadır. Tercümesi yapılan teknik metinler editörlerimiz aracılığıyla tekrar kontrol edilmektedir. Böylelikle tercüme projenizin kalitesi ve güvenilirliği kontrol altına alınmaktadır.

İş hayatının nabzının attığı Perpa Ticaret Merkezinde yer alan ofisinde yurtdışı ortaklı pek çok firma ile çalışmaktadır. Elektronik-elektronik, makina, hırdavat, bilişim odaklı firmaların yer aldığı Perpa, Okeanos Tercüme için oldukça idealdir.

Teknik tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr info@okeanostercume.com.tr  adresinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir